Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

UPDATE: μετά το τέλος της εγκατάστασης, μου ξαναζήτησε το Product Key. Και πάλι δεν έπαιξε αυτό των Windows 7 Pro. Πάτησα το Try Later και τώρα κατεβάζει κάποια updates πριν με βάλει για πρώτη φορά στο desktop. Για να δούμε τί θα βγάλει μετά...

Τζίφος. Και μετά το τέλος της εγκατάστασης, λέει Windows is not activated και πάλι δε δέχεται το key από τα 7.

 

Θεωρώ απίθανο να φταίει που είναι σε Virtualbox και όχι σε "κανονικό" μηχάνημα.

 

Οπότε επιβεβαιώνω πως την πρώτη φορά πρέπει να μπουν πάνω από εγκατεστημένα Windows 7 ή 8 για να νομιμοποιηθούν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σβήνει τα πάντα κρατάει drivers

Αν θες να το επιβεβαιώσεις. Πατά what to decide για να δεις

Δεν τα εχω ΑΚΟΜΑ, δυστυχως!

 

Και παιχνιδα να φανταστω?!

 

Σαν να τον πηρα καινουριο από κατάστημα, με εγκατεστημένους μονο τους drivers! Σωστα!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει μωρε ,τα τραβας απο πανω να δεις κ τι παιζει κ δεν παιζει κ τυχον προβληματα 

 

κ οταν σιγουρευτεις οτι ολα ειναι οπως πρεπει κανεις ενα κανονικο καθαρο clean install

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που κάνω την διαδικασία από το Tool έχει καμιά διαφορά με κάποια άλλη διαδικασία ή είναι το ίδιο;

Ναι και θα είναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίφος. Και μετά το τέλος της εγκατάστασης, λέει Windows is not activated και πάλι δε δέχεται το key από τα 7.

 

Θεωρώ απίθανο να φταίει που είναι σε Virtualbox και όχι σε "κανονικό" μηχάνημα.

 

Οπότε επιβεβαιώνω πως την πρώτη φορά πρέπει να μπουν πάνω από εγκατεστημένα Windows 7 ή 8 για να νομιμοποιηθούν.

Οποτε μεσω του tool αν πατήσω να μην κρατήσει τίποτα από αρχεία δεν θα έχω θέμα έτσι ?Η θα πρέπει να πατήσω να κρατήσει τα αρχεία μου? Μην γ.... άδικα τον SSD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα εχω ΑΚΟΜΑ, δυστυχως!

 

Και παιχνιδα να φανταστω?!

 

Σαν να τον πηρα καινουριο από κατάστημα, με εγκατεστημένους μονο τους drivers! Σωστα!?

Μόνο drivers...

Οποτε μεσω του tool αν πατήσω να μην κρατήσει τίποτα από αρχεία δεν θα έχω θέμα έτσι ?Η θα πρέπει να πατήσω να κρατήσει τα αρχεία μου? Μην γ.... άδικα τον SSD

Τίποτα δεν θα εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τους drivers που λέτε αν κρατάει ή όχι, υποθέτω πως περνάει μόνο του νέους drivers από Windows Update και όχι τους παλιούς που είχατε βάλει μόνοι σας στα Win 7 ή 8. Αυτό θα φανεί αν κάποιος έχει κάποια συσκευή η οποία δεν έχει drivers στο Windows Update και μετά την εγκατάσταση φαίνεται στο device manager ως άγνωστη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τους drivers που λέτε αν κρατάει ή όχι, υποθέτω πως περνάει μόνο του νέους drivers από Windows Update και όχι τους παλιούς που είχατε βάλει μόνοι σας στα Win 7 ή 8. Αυτό θα φανεί αν κάποιος έχει κάποια συσκευή η οποία δεν έχει drivers στο Windows Update και μετά την εγκατάσταση φαίνεται στο device manager ως άγνωστη.

Δεν ξέρω πάντως όλες οι συσκευές είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνώ. Το θέμα είναι να δουλεύουν όλα κανονικά, κι ας είναι οι drivers από όπου να 'ναι :)

Επειδή μπερδέυτηκα και γω λίγο , μπορούμε τελικά μεσω του iso να κανουμε upgrade και όχι clean install??

Ναι μπορείς.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό απο που το εκανες γιατί δικαιουμαι και εγω απο το πανεπηστιμιο τα win λεω μπας και δω ασπρη μερα απο εκει γιατί εδώ απο τα update νεκρά έχει πέσει 

Παλιότερα είχα πάρει τα 8.1 από το dreamspark site του ΤΕΙ και τώρα απλά έκανα το update.

 

Ρώτα στην γραμματεία του τμήματος σου ή ψάξε να δεις πιο είναι το site του δικού σας dreamspark( και μετά κάνεις σύνδεση με τους κωδικούς που θα σου δώσει η γραμματεία). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα είχα πάρει τα 8.1 από το dreamspark site του ΤΕΙ και τώρα απλά έκανα το update.

 

Ρώτα στην γραμματεία του τμήματος σου ή ψάξε να δεις πιο είναι το site του δικού σας dreamspark( και μετά κάνεις σύνδεση με τους κωδικούς που θα σου δώσει η γραμματεία). 

Ναι έχω κατεβάσει παλιότερα από εκεί αλλά εκεί βρισκω μόνο insider και technical preview

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...