Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τζίφος. Και μετά το τέλος της εγκατάστασης, λέει Windows is not activated και πάλι δε δέχεται το key από τα 7.

 

Θεωρώ απίθανο να φταίει που είναι σε Virtualbox και όχι σε "κανονικό" μηχάνημα.

 

Οπότε επιβεβαιώνω πως την πρώτη φορά πρέπει να μπουν πάνω από εγκατεστημένα Windows 7 ή 8 για να νομιμοποιηθούν.

 

Και αν μετα θελεις να κανεις clean install, πως θα καταλαβει οτι τα εχεις ενεργοποιησει ηδη οταν εκανες upgrade; Θα δουλευει το κλειδι των windows 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακριβώς τα ίδια και γω αλλά θα επιμείνω/περιμένω, είμαι πεισματάρης. Αργά ή γρήγορα θα το φτιάξουν.

ε η υπομονη μου εξαντληθηκε δεν μπορω αλλο απο εχθες το βραδυ.εδω βρισκομαι τωρα με το tool!

post-226136-0-85187600-1438171390_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Download Windows 10 (microsoft.com)

 

(αν θέλεις να κρατήσεις τα αρχεία εγκατάστασης για μελλοντική χρήση) χρειάζεται USB stick ή άδειο DVD.

κατσε, εγω θελω να κανω αυτό που σου σβηνουν τα παντα εκτος από τους drivers (το γνωστο "keep nothing").. με αυτό γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτησις γιατι εχω χασει τη μπαλλα. Κατεβασα χθες το esd απο rtm και το εκανα iso. Εκανα απο τα αυθεντικα win 8.1 pro μου upgrade αλλα με την επιλογη keep nothing. Εγινε μια χαρα ΑΛΛΑ το product key που εχω ειναι το generic που εχουν ολοι. Παρολα αυτα ειναι activated. Το ιδιο και με clean install απο δισκακι με format (εδω ζητησε key εκανα skip) αλλα και παλι εχω το generic key! Θα ειμαι οκ ή αυριο μεθαυριο θα κλειδωθουν;

 

Anyone ^ 2?

;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν μετα θελεις να κανεις clean install, πως θα καταλαβει οτι τα εχεις ενεργοποιησει ηδη οταν εκανες upgrade; Θα δουλευει το κλειδι των windows 7?

Αφού κάνεις upgrade, όταν πάς ξανά για clean install στο ίδιο pc θα μπορείς να κάνεις skip το κλειδί απο όσα κατάλαβα απο το reddit, καθώς αποθηκεύεται στην mobo ως windows 10 key και το καταλαβαίνει οτι έχεις περάσει γνήσια windows σε αυτό το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μόλις κατέβασα τα Windows 10 ISO (έχω original κλειδί 8.1). Έκανα clean install με boot απο το USB αλλά δεν τα ενεργοποίησε αυτόματα και μου βγάζει λάθος το κλειδί. Υποθέτω ισχύει αυτό που γράφτηκε παραπάνω πως η πρώτη φορά πρεπει να ειναι upgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε, εγω θελω να κανω αυτό που σου σβηνουν τα παντα εκτος από τους drivers (το γνωστο "keep nothing").. με αυτό γινεται?

Ναι, γίνεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Clean install, αλλα με αυτα που βλεπω με τα κλειδια απο πανω το μετανειωνω.....

Δηλαδη τι πρεπει να κανουμε? Παλι φορματ σε 8.1 και μετα upgrade για να παρουμε κλειδι? Τι χαζομαρες ειναι αυτες απο την Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν θέμα με το windows update, κάνετε τη διαδικασία με το tool. Πολύ εύκολη και σχετικά γρήγορη διαδικασία. Για αρχή upgrade και μετά βλέπουμε για clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με τα κλειδια 

 

Απο reddit https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3dfda8/build_10240_did_you_get_assigned_a_licenseproduct/

 

EDIT 5: The popular theory online seems to be that as long as your hardware was legitimately updated to 10240 from an activated version of Windows 7, 8, 8.1, or 10 Preview, you will have an activated Windows 10 RTM. Even if if your 10 Preview wasn't an upgrade from 7, 8, or 8.1 and even if you disable Insider builds: this is contrary to what Microsoft said. After you successfully complete an upgrade, Microsoft will have your HWID stored in their activation servers you can just skip product key entry during clean installation later (you'll automatically be activated under the generic key).
 
Οποτε δεν ισχυει οτι παει πανω στην μητρικη το κλειδι 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...