Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βγηκε σε torrent τα RTM ISOs απο το MSDN, για Home,Pro,N, μονο 64bit/us-en.

 

https://kat.cr/windows-10-rtm-msdn-x64-en-gb-t11012001.html

 

ειναι μονο τα ισο, χωρις σπαστηρι, hash validated απο το MSDN, δεν ζητανε κωδικο, απλως τα κανετε εγκατασταση.

 

το δινω το λινκ για οσους εχουν θεμα με το windows upgrade η το εργαλειο που δινει η MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια ...

εχω το εξης προβλημα ... εκανα χθες τη ληψη των windows 10 κ μ εβγαλε σφαλμα 3 φορεσ κατα την εγκατασταση ενημερωσεων.

σημερα διεγραψα τα περιεχομενα του φακελου SoftwareDistribution οπως διαβασα απο καποιον καποιες σελιδες πιο πριν κ πλεον στο windows update δεν μ βγαζει τιποτα για τα 10αρια πριν ελεγε οτι θα ενημερωθω οταν τα windows 10 ειναι ετοιμα για εγκατασταση (κατι τετοιο) πλεον λεει δεν υπαρχουν διαθεσημες ενημερωσεις για ον υπολογιστη σας... 

 

ο φακελος $Windows.~WS περιεχει πλεον κατι kb ενω μεχρι χθες ηταν περιπου στα 5 κ κατι gb 

εχω windows 7 64bit home premium service pack1 

 

τι πρεπει να κανω ?

Επανεκκίνηση του Υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να κατεβασω το upgrade και μου εμφανιζει μηνυμα We're rolling out the free upgrade in waves. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμο σε εμενα για να το κατεβασω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεκκίνηση του Υπολογιστή.

Tου εχω κανει επανεκκινηση από χθες τουλαχιυστον 7 φορες. τζιφος! Κατι άλλο παιζει

Πηγα να κατεβασω το upgrade και μου εμφανιζει μηνυμα We're rolling out the free upgrade in waves. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμο σε εμενα για να το κατεβασω ?

Μια από τα ιδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε σε torrent τα RTM ISOs απο το MSDN, για Home,Pro,N, μονο 64bit/EN.

 

https://kat.cr/windows-10-rtm-msdn-x64-en-gb-t11012001.html

 

ειναι μονο τα ισο, χωρις σπαστηρι, hash validated απο το MSDN, δεν ζητανε κωδικο, απλως τα κανετε εγκατασταση.

 

το δινω το λινκ για οσους εχουν θεμα με το windows upgrade η το εργαλειο που δινει η MS.

 

με τέτοιο health θα έχει βρει πιο νωρίς λύση η microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκαν τα 10αρια. Το περίεργο της υπόθεσης είναι πως ενώ διάλεξα να σβηστούν τα πάντα, τα έχει κρατήσει σχεδόν όλα, ενώ έχει και φάκελο windows old. Δεν ξέρω τι παίχτηκε.

Btw ο browser τους πολύ γρήγορος, έχει ανάγκη απο plugins βέβαια.

Πατησες keep nothing και στα κρατησε ολα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πάτησα keep nothing κι έχω σχεδόν τα πάντα μέσα.

Για τον φίλο που ρώτησε αν τα ενεργοποίησα, μου γράφει πως τα windows είναι ενεργοποιημένα. Στο update btw δεν μου ζήτησε καν να κάνω skip τον κωδικό, δεν ζήτησε καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λετε ειναι ολα μεσα με το Keep nothing εννοειται οπως ηταν πριν ολα περασμενα?

Με το keep nothing απ'οτι εχω καταλαβει, σβηνει όλα τα αρχεια σου, προγράμματα κλπ εκτος τους drivers... τωρα δε καταλαβιανω τι παιχτηκε με το παιδι παραπνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

upgrade θα κανεις φιλε μου?εγω 94% ειμαι.

 

upgrade θα κανεις φιλε μου?εγω 94% ειμαι.

 

 

ναι για upgrade πηγαινω γιατι δεν θέλω να άσω κάποια αρχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανεκκίνηση του Υπολογιστή.

καμια 10ρια φορες...

κατεβασα το tool π μ ειπανε πιο πανω 

ελπιζω να μην χρειαζεται usb η κλειδι γιατι δεν εχω τιποτα απο τα 2 το αυτοκολλητο δεν φαινετε ...

ελπιζω με το tool να γινετε οτι κ με το windows update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να κατεβασω το upgrade και μου εμφανιζει μηνυμα We're rolling out the free upgrade in waves. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμο σε εμενα για να το κατεβασω ?

Μισο να παρω τον Bill τον Gates και θα σου πω.

 

Περα απο την πλακα, εχει επισης χιλιοειπωθει πως η microsoft ανακοινωσε πως η αναβαθμισει θα γινεται σε κυμματα. Οποτα απλα περιμενεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο να παρω τον Bill τον Gates και θα σου πω.

 

Περα απο την πλακα, εχει επισης χιλιοειπωθει πως η microsoft ανακοινωσε πως η αναβαθμισει θα γινεται σε κυμματα. Οποτα απλα περιμενεις.

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στο Dreamspark δεν υπάρχει πια η Technical Preview οπότε λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα έχουμε την full έκδοση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι πάτησα keep nothing κι έχω σχεδόν τα πάντα μέσα.

Για τον φίλο που ρώτησε αν τα ενεργοποίησα, μου γράφει πως τα windows είναι ενεργοποιημένα. Στο update btw δεν μου ζήτησε καν να κάνω skip τον κωδικό, δεν ζήτησε καθόλου.

 

Σύμφωνα με τον φίλο και ότι διαβάζω πιστεύω οτι η εγκατάσταση πρέπει να γίνει μέσα από τα windows. Δηλαδή πρέπει να:

 

1) κατεβάσουμε το iso και να το κάνουμε κάπου burn (DVD, USB)

2) να το τρέξουμε στο υπάρχουν λειτουργικό (windows 7, 8, 8.1)

3) να κάνουμε την εγκατάσταση από εκεί μέσα. 

 

Μπορεί να γίνει και κάτι σαν καθαρή εγκατάσταση αν διαλέξουμε να μην κρατήσει αρχεία. Τώρα αν έχει θέμα και κρατάει δεν ξέρω. το θέμα είναι να τα ενεργοποιήσουμε κάπως. Μπορεί να έτυχε στον aekoriginal. Κάτι τέτοιο σημαίνει οτι πρέπει να ξαναβάλω τα 7ρια. Εγώ θα το προσπαθήσω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...