Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα τα 8,1 από τον θείο και με το εργαλείο της microsoft επέλεξα να μην χάσω τπτ. Σύμφωνα με αυτήν την εικόνα πρέπει να τα κάνω activate. Εσείς πως το κάνατε?

post-219161-0-04924500-1438178780_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παμε απο την αρχη

Γιαυτους που θελουν να κάνουν αναβαθμιση και όχι καθαρη εγκατασταση, δε χρειαζεται να έχουν κλειδί γινεται αυτόματα.

 

1 περιμενουν το update απο το windows update

2 κατεβαζουν το http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-installκαι κανουν update με τις επιλογές που θέλουν.

Σε περιπτωση που θελετε να βρειτε τα κλειδια σας κατεβαζετε αυτό http://www.tenforums.com/software-apps/2577-showkey.html

 

Για αυτους που θελουν φορματ και καθαρη εγκατασταση, ο μόνος σιγουρος δρομος ειναι αναβαθμιση σε 10   μετα φορματ και καθαρη εγκατασταση.

 

Υπαρχει καποιος που χει κανει καθαρη εγκατασταση και να του εχει δεχτει το κλειδί απο τα 8 ή 7;

καποιος που να χει κανει εγλκατασταση και να του εχουν ενεργοποιηθεί με login στον ms λογαριασμό του;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσε η εγκατασταση, είναι παρα πολύ ομορφα, και ο browser είναι απίστευτος......

Τελος όχι, δεν ηταν clean install!! Κατεβαζω τωρα σε φλασακι τα windows για να φαει φορματ :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα κανονικά με το tool τα windows 10 και είναι όλα κομπλέ. Επειδή όμως είχα τα 8.1 πάνω από τα 7 και δε θέλω να έχω τα 10 πάνω από τα 8 πάνω από τα 7 :P , λέω να κάνω clean install.

 

Μπορώ να κάνω καθαρή εγκατάσταση και να βάλω το νέο κλειδί που μου έδωσε η Microsoft στα Windows 10 (το κλειδί το βρήκα με τον τρόπο που περιέγραψαν τα παιδιά πριν με το notepad) ή θα φάω κανένα άκυρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα 8,1 από τον θείο και με το εργαλείο της microsoft επέλεξα να μην χάσω τπτ. Σύμφωνα με αυτήν την εικόνα πρέπει να τα κάνω activate. Εσείς πως το κάνατε?

ε αφου ειναι του θειου δε νομνιζω να γινεται ακομα, εμας ηταν γνησια υποθετω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παμε απο την αρχη

Γιαυτους που θελουν να κάνουν αναβαθμιση και όχι καθαρη εγκατασταση, δε χρειαζεται να έχουν κλειδί γινεται αυτόματα.

 

1 περιμενουν το update απο το windows update

2 κατεβαζουν το http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-installκαι κανουν update με τις επιλογές που θέλουν.

Σε περιπτωση που θελετε να βρειτε τα κλειδια σας κατεβαζετε αυτό http://www.tenforums.com/software-apps/2577-showkey.html

 

Για αυτους που θελουν φορματ και καθαρη εγκατασταση, ο μόνος σιγουρος δρομος ειναι αναβαθμιση σε 10   μετα φορματ και καθαρη εγκατασταση.

 

Υπαρχει καποιος που χει κανει καθαρη εγκατασταση και να του εχει δεχτει το κλειδί απο τα 8 ή 7;

καποιος που να χει κανει εγλκατασταση και να του εχουν ενεργοποιηθεί με login στον ms λογαριασμό του;

Εγω με το update ειχα θεμα κ κατεβασα το tool ελπιζω να μην εχω κανενα προβλημα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πατας skip στον κωδικο...!

 

δεν με καταλαβες, εκανα upgrade, πηρα το κωδικο, εκανα φορματ, περαστικαν κανονικα τα Windows με τον κωδικο, και τωρα απλα μ λεει ότι δν ενεργοποιουνται με τον κωδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα 8,1 από τον θείο και με το εργαλείο της microsoft επέλεξα να μην χάσω τπτ. Σύμφωνα με αυτήν την εικόνα πρέπει να τα κάνω activate. Εσείς πως το κάνατε?

Εσύ θα περιμένεις να βγει activator ή τα αγοράζεις... Αν και με σπασμένα πρώτα θα έπρεπε να περιμένεις κανένα 2μηνο να βγουν όλα οκ και μετα να πάρεις 10αρια του Θείου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αφου ειναι του θειου δε νομνιζω να γινεται ακομα, εμας ηταν γνησια υποθετω

Όλοι γνήσια τα έχουν? Δεν νομίζω.

Εσύ θα περιμένεις να βγει activator ή τα αγοράζεις... Αν και με σπασμένα πρώτα θα έπρεπε να περιμένεις κανένα 2μηνο να βγουν όλα οκ και μετα να πάρεις 10αρια του Θείου...

Βιάστηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με το update ειχα θεμα κ κατεβασα το tool ελπιζω να μην εχω κανενα προβλημα ...

 

Δεν θα έχεις προβλημα...

 

 

ΠΑΙΔΙΑ, κατευθείαν αναβάθμιση από το tool μην μπαινεται στο Windows Update όσοι δεν το λαβατε..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πρέπει ισχύει για clean install, τώρα αν δεν τα ενεργοποιεί τι να πω..



  • If you upgraded to Windows 10 on this PC by taking advantage of the free upgrade offer and successfully activated Windows 10 on this PC in the past, you won't have a Windows 10 product key, and you can skip the product key page by selecting the Skip button. Your PC will activate online automatically so long as the same edition of Windows 10 was successfully activated on this PC by using the free Windows 10 upgrade offer.



Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...