Προς το περιεχόμενο

Νέα διαφήμιση της Samsung συγκρίνει το Galaxy Tab S με το iPad Air


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και δεν ημουν ποτε fan της Apple ας ειχα το iphone 1 και εδω και ενα χρονο  ipod και ipad mini αντιθετως εχω αλλαξει απειρα smartphone phablet και ταμπλετ της sammy την πιστευα σαν εταιρια αλλα αρχισε να κανει τα ιδια με το μηλο και ετσι διχνει κομπλεξ κριμα..... πιστευω εχει κουρασει αυτη η κοντρα ολο τα ιδια και τα ιδια στις διαφημισεις της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αμερική οι διαφημίσεις με συγκρίσεις προϊόντων δεν είναι κάτι σπάνιο.

Απλά η Sammy δεν συγκρίνει επί της ουσίας και το κάνει πρόχειρα.

Αφήστε δε που στοχεύει στο "design" ενώ δεν δείχνει καν από κοντά τις συσκευές (προφανώς γιατί δεν συμφέρει aluminum vs plastic) και εστιάζει στο "βάρος".

Αν κάτι μένει από αυτή την διαφήμιση είναι πως οι "τυχαίοι" χρήστες θεώρουν το Tab S ως ελαφρύ.

 

Μια ωραία διαφήμιση σύγκρισης είναι η παρακάτω και αφορά την μοτοσυκλέτα Yamaha MT-07 (στην Αμερική πωλείται ως FZ-07) και δείτε πως παραθέτει συγκεκριμένα επίσημα στοιχεία και δείχνει και τον ανταγωνιστή της (Kawasaki) λεπτομερώς και χωρίς "κόμπλεξ".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung δεν την παλευει! Νομιζει θα αυξησει τις πωλησεις της με το να μειωνει προιοντα της aplε που την εχουν φαει λαχανο και ας ειναι τεχνολογικα κατωτερα??? GET A LIFE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν ο διαφημιστής ήταν πιο καλός με άψογη εμφάνιση και ύφος, θα σου άρεσε αυτή η διαφήμιση περισσότερο; Γιατί αυτο που κατά γενική ομολογία ενοχλεί είναι ότι μας περνάνε για χαζούς προσπαθώντας να επηρεάσουν επιλογές και να δημιουργήσουν τεχνητές εντυπώσεις..

Διαφημιστη ειπε (να φερει αλλες ιδεες), οχι ηθοποιο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εάν όντως μπορεί πραγματικά να γίνει σύγκριση

μεταξύ Samsung και Apple.'Ολα στο βωμό του κέρδους και στην διαμάχη των εταιριών...

Stop trolling Samsung....

Υ.Γ. Τι μαλλί είναι αυτό ρε μεγάλε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα το ότι το ταμπλετακι της Sammy είναι full στο lag και το ipad air πεταει - αυτό κανεις μα κανεις δεν του δινει σημασια....

 

Και αυτό το λεω εγω που δεν γουστάρω καθολου την apple και τα προιοντα της....

χαχαχαχαχα, ακου ''και αυτο το λεω εγω'' χαχαχαχα και ποιος εισαι εσυ;;

Στην μια εταιρεια λαγκαρει την αλλη δεν την γουσταρει .......ρε τι αλλο θα ακουσουμε

 

Μπορει η διαφημιση να ειναι μαπα αλλα αυτα ειναι τα δυο καλυτερα μηχανακια της αγορας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα εχουν κοψει τις σκηνες με ολους αυτους που διαλεξαν το iPad....

Με την τεχνικη αυτη μπορεις να "αποδειξεις" πραγματικα ΟΤΙ θελεις. Ακομα και 20% για παραδειγμα να ηταν το ποσοστο που προτημησε το Tab S, στην διαφημηση το δειχνουν σαν 100%.

 

Πολυ κακη διαφημιση, πιο fake και απο τη διαφημιση του pretty bra

Για target-group πιο χαζο και απ' τα λαχανα.

Δηλαδη θελει πολυ μυαλο για να διαπιστωσεις και μονο απο τις εικονες και το βιντεο οτι ειναι,ελαφρυτερο,λεπτοτερο και πιο φωτεινο???Εχω ipad 4 retina.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε ενδιαφέρον να σύγκρινε το λειτουργικό αλλά δεν παίζει.

Νομίζω η πιο χάλια διαφήμιση της μέχρι στιγμής.

 

Η άλλη με το Galaxy S4 ήταν πολύ καλύτερη.

αυτό είναι δουλειά της Google. Εκτός κι αν εννοείς να συγκρίνει το Tizen με το iOS οπότε πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρε σαμμυ απλα pathetic....τοσος φοβος πια που κανει τις πιο χαζες μην πω τπτ αλλο διαφημισεις...κοιτα ορε να φτιαξετε τα quality θεματα σας και μετα αρχηστε να μιλατε...για οσους δεν ξερουν υπαρχουν ακομα και στο σ5. απλα r.i.p. για μενα σαμμυ ποτε ξανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό είναι δουλειά της Google. Εκτός κι αν εννοείς να συγκρίνει το Tizen με το iOS οπότε πάω πάσο.

 

Δε νομίζω.

Ένα σκασμό από "S-features" έχει φορτώσει στις Android συσκευές της.

Αλλά και να μην είχε, άπαξ και φοράει Android OS, ας το χρησιμοποιήσει όπως θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας δουλέψει και τα 3 λειτουργικά πιστεύω οσο να χαλάει μερικούς,πως το μέλλον είναι τα windows tablets.

 

Δεν νομίζω να ξαναγυρίσω σε κάτι άλλο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικα εχουν κοψει τις σκηνες με ολους αυτους που διαλεξαν το iPad....

Με την τεχνικη αυτη μπορεις να "αποδειξεις" πραγματικα ΟΤΙ θελεις. Ακομα και 20% για παραδειγμα να ηταν το ποσοστο που προτημησε το Tab S, στην διαφημηση το δειχνουν σαν 100%.

 

Πολυ κακη διαφημιση, πιο fake και απο τη διαφημιση του pretty bra

Για target-group πιο χαζο και απ' τα λαχανα.

 

 

Κλασσική τακτική που χρησιμοποιείται από όλα τα ΜΜΕ παγκοσμίως. Μέθοδος χειραγώγησης με επιλεκτικές απόψεις που τους συμφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...