Προς το περιεχόμενο

Νέα διαφήμιση της Samsung συγκρίνει το Galaxy Tab S με το iPad Air


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ο εκτελών χρέη παρουσιαστή ισχυρίζεται πως το Galaxy Tab S έχει "ένα εκατομμύριο pixels περισσότερα από το iPad Air", παρουσιάζοντας ένα μικρό κείμενο όπου στο τέλος σημειώνονται τα 4.096.000 pixels του Galaxy Tab S σε σύγκριση με τα 3.145.728 pixels του iPad Air.

 

Το βίντεο τελειώνει με τη πλειονότητα των χρηστών να επιλέγουν το Galaxy Tab S και τη φράση "Λεπτότερο. Φωτεινότερο. Ελαφρύτερο". 

Τι να το κάνεις αμα δεν έχει iOs :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ποσο γελαω με τους και καλα αντικειμενικους κριτες εδω μεσα που θαβουν καθετι μη apple και στην υπογραφη τους βλεπεις: sent from my ipad-iphone!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα Windows phones με 4 ίντσες ειναι πιο γρήγορα και αλαγκαριστα λοιπον.

Ελα να μου σφίξεις το χέρι :)

 

Στανδαρ! Χαχαχαχα.. Στη καλυτερη να ειναι ενα κλικ πιο αργα.. Τυγχανει να εχει η αδερφη μου ενα lumia (δε θυμαμαι μοντελο τωρα) που παρουσιαστηκε πριν απο κανα διμηνο στις 4,5.. Γρηγορο ναι, σταθερο παλι ναι πιο γρηγορο απ το 5s ουτε για πλακα..

 

Κανε καμμια συγκριση σε ιδιες εφαρμογες ή browser και μετα πεταξου παλι.. Οσο μπορεις ομως να ειναι σε 4 ιντσες κοντα.. Για να εχουν και ιδιο μεγεθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι applefans προσπαθούν να κοροϊδέψουν την samsung αλλά έλα που η αλήθεια ειναι μια ότι η apple δουλεύει κόσμο και είναι μόνο για φιγούρα.

Φανταζομαι οι πηγες σου ειναι εγκυρες για να το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στανδαρ! Χαχαχαχα.. Στη καλυτερη να ειναι ενα κλικ πιο αργα.. Τυγχανει να εχει η αδερφη μου ενα lumia (δε θυμαμαι μοντελο τωρα) που παρουσιαστηκε πριν απο κανα διμηνο στις 4,5.. Γρηγορο ναι, σταθερο παλι ναι πιο γρηγορο απ το 5s ουτε για πλακα..

 

Κανε καμμια συγκριση σε ιδιες εφαρμογες ή browser και μετα πεταξου παλι.. Οσο μπορεις ομως να ειναι σε 4 ιντσες κοντα.. Για να εχουν και ιδιο μεγεθος..

Μην συγκρίνεις οποιοδήποτε lumia.

Βάλε ένα high end διπλα στο iPhone.

Και μετά σφιξε μου το χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην συγκρίνεις οποιοδήποτε lumia.

Βάλε ένα high end διπλα στο iPhone.

Και μετά σφιξε μου το χέρι.

 

High end και 4 ιντσες.. Ποιο? παραπανω απο 4 ιντσες ειναι περισσοτερος χωρος, πυρηνες, μπαταρια και παμε αλλου.. Εγω μιλησα για το μεγεθος του iphone και με τις επιδοσεις του αποτελει τεχνολογικο επιτευγμα..

 

Βαζω οτι θες απο windows phone anyway διπλα στο iPhone.. Καλες χρυσες οι συσκευες αυτες και σε πιστευω αλλα οταν φτασουμε στα apps ή στην υποστηριξη του appstore απο αλλες εταιρειες και υπηρεσιες (καλως ή κακως αυτα κανουν ενα smartphone να δικαιολογει τον τιτλο του) θα τελειωσει εκει το θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανει αλλα χρειαζονται κ αλλα βιντεο που να δειχνουν ορισμενες κραυγαλεες και εντελως αδικαιολογητες ελλειψεις των προιοντων της apple. τι να πρωτοπουμε.. bluetooth? μη επεκτασιμη μνημη? μη αποσπωμενη μπαταρια? επικοινωνια με laptop μονο μεσω itunes? μη-ρυθμιση μεγεθους φωτο και βιντεο της καμερας? 100 διαφορετικα (πανακριβα) ανταπτορακια? γενικα το φαινομενο apple προσφερεται για διδακτορικα στο μαρκετινγκ και την κοινωνιολογια. πώς ενα προιον με χαρακτηριστικα μειονεκτηματα και τεραστια τιμη εχει τοση απηχηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα το ότι το ταμπλετακι της Sammy είναι full στο lag και το ipad air πεταει - αυτό κανεις μα κανεις δεν του δινει σημασια....

 

Και αυτό το λεω εγω που δεν γουστάρω καθολου την apple και τα προιοντα της....

πώς το συμπερανες αυτο φιλε; καμια απο τις κορυφαιες συσκευες της samsung δεν εχουν lag. ουτε καν οι δευτερης κατηγοριας (οπως το s4 mini μου για παραδειγμα). εχετε μαθει ορισμενες ατακες και τις πετατε. εν ετει 2014 ουτε καν να ερευνησετε μονοι σας σε ενα μαγαζι ουτε καν να ρωτησετε κανεναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5s και σιγά το κινητό. Αν βάλει η μπαταρία με μία απλή χρήση δεν κρατάει μια μέρα ολόκληρη το iphone και ούτε καν hd οθόνη δεν έχει...και λένε ότι το iphone 6 θα έχει nfc...ουαουυυυυυυ (New F@@@@@g Creation) το s3 το έχω καλια απο το 5s. Στα iphone αν κάτι πάει στραβά στο update τότε άστα να πάνε τα δεδομένα σου ενώ στη samsung του τραβάς απο πάνω μια οποίαδηποτε rom θες και είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

High end και 4 ιντσες.. Ποιο? παραπανω απο 4 ιντσες ειναι περισσοτερος χωρος, πυρηνες, μπαταρια και παμε αλλου.. Εγω μιλησα για το μεγεθος του iphone και με τις επιδοσεις του αποτελει τεχνολογικο επιτευγμα..

 

Βαζω οτι θες απο windows phone anyway διπλα στο iPhone.. Καλες χρυσες οι συσκευες αυτες και σε πιστευω αλλα οταν φτασουμε στα apps ή στην υποστηριξη του appstore απο αλλες εταιρειες και υπηρεσιες (καλως ή κακως αυτα κανουν ενα smartphone να δικαιολογει τον τιτλο του) θα τελειωσει εκει το θεμα..

Απο την στιγμή που έχει Xbox games και όλα τα official apps με υποστήριξη (εκτός από YouTube, παρόλα αυτά έχει το mytube που ειναι πολύ καλύτερο) δεν νομίζω πως χάνουν σε κάτι.

Ειδικά όταν βάλεις και διπλα τα καλούδια της Nokia.

 

Και άμα το πάμε σε hardware διπλα από κανα 1520 πάει. Το iPhone φαίνεται για κινητακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανει αλλα χρειαζονται κ αλλα βιντεο που να δειχνουν ορισμενες κραυγαλεες και εντελως αδικαιολογητες ελλειψεις των προιοντων της apple. τι να πρωτοπουμε.. bluetooth? μη επεκτασιμη μνημη? μη αποσπωμενη μπαταρια? επικοινωνια με laptop μονο μεσω itunes? μη-ρυθμιση μεγεθους φωτο και βιντεο της καμερας? 100 διαφορετικα (πανακριβα) ανταπτορακια? γενικα το φαινομενο apple προσφερεται για διδακτορικα στο μαρκετινγκ και την κοινωνιολογια. πώς ενα προιον με χαρακτηριστικα μειονεκτηματα και τεραστια τιμη εχει τοση απηχηση.

Έλα εντάξει μεγάλε μας επεισες... Αυτά και αλλά τόσα έλεγα και εγώ πριν πάρω iphone και Mac. Δεν έχετε καταλάβει ενα πράγμα , ότι ο περισσότερος κόσμος που αγοράζει προιοντα Apple ( υπάρχουν και οι χαζές ξανθιές που το παίρνουν επειδή έχει μηλο) δεν ειναι γιατι ειναι τούμπανο και κάνουν παπάδες ούτε τους ενδιαφέρει τo Bluetooth,μπαταρία ,ανταπτορακια κ.α-δόξα το θεό αν θες κινητό με θεϊκά specs έχουμε το LG G3

ΑΛΛΑ όλα ειναι θέμα λειτουργικού .

Δούλεψε

( εδώ σίγουρα απαντας " είχα και το πούλησα ή μου έδωσε ένας φίλος και το είδα ,τα συνηθισμένα )

λίγο με το ios ή με OS X και μετά ελα να ξαναμιλήσουμε .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμή που έχει Xbox games και όλα τα official apps με υποστήριξη (εκτός από YouTube, παρόλα αυτά έχει το mytube που ειναι πολύ καλύτερο) δεν νομίζω πως χάνουν σε κάτι.

Ειδικά όταν βάλεις και διπλα τα καλούδια της Nokia.

 

Και άμα το πάμε σε hardware διπλα από κανα 1520 πάει. Το iPhone φαίνεται για κινητακι.

 

Αστο σου λεω για apps μη το συνεχιζεις γτ αν το κανεις παει να πει οτι δεν εχεις πιασει iphone στα χερια σου.. Υπαρχει εφαρμογη για τα παντα απλα και ομορφα..

 

Φιλε μου το hardware ουσιαστικα ποτε δεν ηταν μειονεκτημα της apple γτ ειχε ενα software το οποιο χρειαζοταν λιγους πορους.. Γι αυτο και εβλεπες ναυαρχιδες αλλων εταιρειων με ποσα gb ram ουτε και γω δε θυμαμαι και ποσους πυρηνες και ετρωγαν σκονη στα actual vs αλλα και στα benchmarks..

 

Και στο κατω κατω ποιος θα ηθελε να παρει μια συσκευη με 700 ευρω και να ειναι κινητακι στην ουσια? Κανενας.. Αλλα οι πωλησεις των iphone αλλα δειχνουν και οι πωλησεις ειναι αλανθαστος δεικτης σε ολα..

 

Και μην ακουσω τη γνωστη καραμελα για προβατα κλπ κλπ.. Αλλωστε και στις αλλες συσκευες το ποσοστο αυτων που δεν ξερουν γτ παιρνουν μια συγκεκριμενη συσκευη υπαρχει... Γτ ομως δε πουλανε τοσο?? 

 

Δεχομαι ομως οτι υπαρχουν γουστα και γουστα και οτι τον καθενα μπορει να τον βολευει διαφορετικη συσκευη.. Μην ειμαστε μηδενιστες ομως γτ αυτο φανερωνει κακεντρεχια και κομπλεξισμο..

Φιλικα παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...