Προς το περιεχόμενο

Η Meizu παρουσιάζει το εντυπωσιακό MX4, αρχικά μόνο στην Κίνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ δεν βλέπω να έχει ανακοινωθεί κανένα iPhone 6. Και αν ποτέ βγει θα είναι αντιγραφή του meizu mx4!

ωραιος ο φιλος!ειχα και γω μια απορια πως μπορεις να αντιγραψεις ενα κινητο χωρις καν να εχει κυκλοφορισει και να ξερεις πως θα ειναι τελικα πραγματικα

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο αλλος λεει το iPhone των 600+ ευρω ειναι επενδυση.Τι αλλο θα ακουσουμε;

Εγω εχω το Huawei P6 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και δεν βλεπω καμια κινεζια.Αν εσυ δεν ξερεις οτι υπαρχουν και ποιοτικα κινεζικα καλυτερα να μην μιλας.

Το μόνο που θεωρείται επένδυση στα iPhone είναι η τεράστια μεταπωλητική τους αξία! Η αξία αυτή, δεν ξέρω αν οφείλεται στο γεγονός ότι με εξαίρεση τις χαζογκόμενες που θέλουν να κυκλοφορούν με ένα iPhone, το τηλέφωνο έχει ένα αφοσιωμένο αγοραστικό κοινό.

 

Προσωπικά είμαι κάτοχος ενός iPhone 4, από το Νοέμβρη του 2010 και με χαλασμένο Home Button, ένα χρόνο τώρα. Τα πρώτα 2.5 χρόνια το είχα στην πένα, ξέροντας ότι διατηρώντας την εξωτερική του κατάσταση σαν καινούρια, θα μπορούσα αργότερα να το πουλήσω εύκολα και σε καλή τιμή. Αργότερα, συνειδητοποίησα ότι το να πληρώνεις τόσα λεφτά για κινητό (ακόμα και κάθε 2 χρόνια, είναι πολλά τα χρήματα) δεν αξίζει και άρχισα να ευχαριστιέμαι τη συσκευή μου, καθημερινά, χωρίς να σκέφτομαι αν πρέπει να την ακουμπήσω εδώ κι εκεί, να αγοράσω μεμβράνες κτλ

 

Στην αντίπερα όχθη, τα Android δεν έχουν καθόλου μεταπωλητική αξία, με ελάχιστες εξαιρέσεις. Πόσο άραγε να πουλήσεις το Xperia Z, όταν αυτό κυκλοφόρησε πριν 18 μήνες και λιγότερο, και μεθαύριο βγαίνει ο 3ος διάδοχος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικοι μεχρι αηδιας. Ο ανοητος οπως παντα νεοελληνας που τα κανει ολα τραγικα.

 

Ποσο τιποτενιοι νιωθετε για να λετε τετοιοες ηλιθιοτητες πια?

 

ΝΑΙ ειναι η αντιγραφη του iphone6 ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ.

 

ΝΑΙ οσοι παιρνουνε iphone ειναι θυματα γιατι τα huawei και τα υπολοιπα κινεζικα υποπροιοντα ειναι πιο γρηγορα με 10 πυρηνες εναντι 2, και κοστιζουν το 1/3 απ οτι τα iphone. Εν ολιγης εμεις ειμαστε οι χαζοι καθ εσεις οι εξυπνοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικοι μεχρι αηδιας. Ο ανοητος οπως παντα νεοελληνας που τα κανει ολα τραγικα.

 

Ποσο τιποτενιοι νιωθετε για να λετε τετοιοες ηλιθιοτητες πια?

 

ΝΑΙ ειναι η αντιγραφη του iphone6 ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ.

 

ΝΑΙ οσοι παιρνουνε iphone ειναι θυματα γιατι τα huawei και τα υπολοιπα κινεζικα υποπροιοντα ειναι πιο γρηγορα με 10 πυρηνες εναντι 2, και κοστιζουν το 1/3 απ οτι τα iphone. Εν ολιγης εμεις ειμαστε οι χαζοι καθ εσεις οι εξυπνοι.

 

Ελπίζω μόνο να τρολάρεις... σε αλλη περίπτωση που δεν τρολλάρεις σε παρακαλώ να αναφέρεσαι συγκεκριμένα σε ποιους χρήστες αναφέρεσαι και θεωρείς εσυ ο ανώτερος  ανόητους διότι πέρνει πολλούς η μπάλα σου...

 

υ.γ. Το Iphone 6 ΔΕΝ εχει παρουσιαστεί και οποιαδήποτε παρουσία του, διαρροή κτλ δεν ισχύει νομικά οπότε δεν τίθεται θέμα αντιγραφής απο αντίπαλες εταιρίες της Apple.

υ.γ.2 δεν είναι το μέρος για να την λες στον αλλον είναι για να συζητάμε με ομορφο τρόπο και επιχειρήματα. κανεις δεν εχει όρεξη να διαβάζει ποστς με υποτιμητικούς ορους και εκφράσεις. στο κάτω κάτω για να μάθουμε ο ένας απο τον άλλον ημαστε εδω μέσα και να ενημερωνόμαστε για το κοινο μας παθος, την τεχνολογία.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και της Apple θα ήταν και πάλι γρηγορότερο.

(Βλέπε iPhone 5s με 1GB RAM και διπύρηνο επεξεργαστή)

 

Και δεν υπάρχουν εξωφρενικές τιμές, οτι πληρώνεις παίρνεις. Για έμενα 250ευρω για μια κινεζια ειναι πετάμενα λεφτά, ενώ 600 ευρώ για ενα ποιοτικό smartphone της Apple είναι μια καλή επένδυση και αξίζει.

να φαει μια τουμπα να πληρωσεις αλλα 300ε  

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και της Apple θα ήταν και πάλι γρηγορότερο.

(Βλέπε iPhone 5s με 1GB RAM και διπύρηνο επεξεργαστή)

 

Και δεν υπάρχουν εξωφρενικές τιμές, οτι πληρώνεις παίρνεις. Για έμενα 250ευρω για μια κινεζια ειναι πετάμενα λεφτά, ενώ 600 ευρώ για ενα ποιοτικό smartphone της Apple είναι μια καλή επένδυση και αξίζει.

 

Γουστα ειπε ο βατραχος κι εφαγε το σαπουνι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο αντιγραφή του iPhone 6 πεθαίνεις.

από το απόγευμα μας τα έχεις κάνει τσουρέκια πιο μεγάλα και από του τερκενλή, με την μηλοεταιρία σου.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αλλος λεει το iPhone των 600+ ευρω ειναι επενδυση.Τι αλλο θα ακουσουμε;

Εγω εχω το Huawei P6 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και δεν βλεπω καμια κινεζια.Αν εσυ δεν ξερεις οτι υπαρχουν και ποιοτικα κινεζικα καλυτερα να μην μιλας.

 

Φυσικά κ ειναι...οταν μετά απο ενα χρόνο εχει την ίδια τιμη...ειναι ο ορισμός της επένδυσης...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο αντιγραφή του iPhone 6 πεθαίνεις.

ναι εχεις δικιο αυτο το κινητο ειναι ΟΡΘΟΓΩΝΙΟ!!! θανατος!!!

 

που την ειδες την αντιγραφη???  απο αυτα που εχουν διαρρευσει δεν μοιαζει τοσο ωστε να το πεις αντιγραφη 

 

αυτο που μερικοι βλεπετε ορθογωνιο με οθονη ειναι αντιγραφη του μηλου με ξεπερναει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και της Apple θα ήταν και πάλι γρηγορότερο.

(Βλέπε iPhone 5s με 1GB RAM και διπύρηνο επεξεργαστή)

 

Και δεν υπάρχουν εξωφρενικές τιμές, οτι πληρώνεις παίρνεις. Για έμενα 250ευρω για μια κινεζια ειναι πετάμενα λεφτά, ενώ 600 ευρώ για ενα ποιοτικό smartphone της Apple είναι μια καλή επένδυση και αξίζει.

Ποια επένδυση ρε φίλε;

Μας δουλεύεις ή μας εργάζεσαι;

Με 600 (σιγά μην έχει τόσα το μήλο) αγοράζεις λάπτοπ που σκοτώνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω δεν είχα που να επενδυσω άλλου , και ειεα το κινητό σαν επένδυση. Ξεκολατε , καταναλωτικές συσκευές είναι σαν το ψυγείο που έχουμε σπίτι μας. Το θέμα για το κινητό είναι να κανει τη "δουλειά" του , αν τώρα η "δουλειά" του είναι να φαίνεται ποσο κάνει.... το θεμα αλλάζει. Πάντως, δεν είδα ποτε κάτοχο iphone να παραπονιέται για το κοστος αγοράς. Όλοι ...καμαρώνουν για αυτό που πλήρωσαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Για έμενα 250ευρω για μια κινεζια ειναι πετάμενα λεφτά, ενώ 600 ευρώ για ενα ποιοτικό smartphone της Apple είναι μια καλή επένδυση και αξίζει.

  Τα iPhone σε ποια χώρα συναρμολογούνται; Εκτός Κίνας;

 

  Επένδυση είναι η τοποθέτηση χρημάτων σε κάτι που μπορεί να αποφέρει οικονομικό όφελος (κέρδος). Καμία συσκευή iPhone δεν αποτελεί επένδυση για τους καταναλωτές! Μόνο για όσους επένδυσαν στην κατασκευή του!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...