Προς το περιεχόμενο

To Galaxy Note 4 της Samsung αποκαλύπτεται με χρήση αλουμινίου (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Δεν μπορω να πω πως με τρελανε ιδιαιτερα. Ουτε με απογοητευσε βεβαια, απλως ειναι λιγο meh κατα τη γνωμη μου για καποιον που εχει το Note 3. Βεβαια δεν εχουν ολοι το 3 οποτε νομιζω πως θα παει καλα :)

Το edge παντως εχει την προσοχη μου.

 

@Καρχαρίαςςς Δε διαφωνω με αυτα που λες, αλλα οχι να βαλεις και Cyanogen στο Note. Ιεροσυλια :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είναι κακό ως σύνολο, αλλά με τέτοιο UI πραγματικά ΔΕΝ. Θα αλλάξεις launcher, dialer κλπ αλλά και πάλι ορισμένα στοιχεία του touchwiz δεν τα γλυτώνεις. Νομίζω ότι οι λάτρεις της μεγάλης οθόνης θα το προσπεράσουν (σχετικά είναι όλα) και θα περιμένουν τα επόμενα iPhones, HTC και γιατί όχι, καμιά καλή κινεζιά.

 

Ελπίζω η οθόνη του να είναι καλύτερη από αυτή του Note 3 γιατί διαφορετικά θα είναι άλλη μια συσκευή για indoor χρήση και μόνο.

http://www.phonearena.com/reviews/Screen-comparison-Galaxy-S5-vs-iPhone-5s-vs-One-M8-vs-Note-3-vs-Nexus-5-vs-G2_id3652

 

 

 

 

Έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις launcer σε android?

Εγώ έχω δοκιμάσει αρκετά launchers και πραγματικά αν δεν ήταν το θέμα του lag (γιατί θέλει και να έχεις ένα δυνατό κινητό-tablet ενώ αυτά που έχω δεν είναι δυνατά) θα έβαζα και εγώ.

Το launcher αναβαθμίζει σχεδόν ολοκληροτικά το απαίσιο touch wiz UI και βάζει πάρα πολλά πολλά configurations που δεν τα είχα καν φανταστεί (λόγω του περιορισμένου touch wiz) .Το μόνο αρνητικό πιστεύω είναι τα Permissions που πρέπει να δώσεις (Privacy κλπ).

 

Αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Stormrain Γιατί να μην βάλεις CM? Είπαμε είναι δυνατό αλλά το γ@#&* το touchwiz παραμένει το χειρότερο skin του αιώνα... Το λες με την έννοια ότι θα χάσεις το dual window και τα adds του spen?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πραμα;qhd οθονη;

Α καλα..λαγκαρε που λαγκαρε τωρα θα πηγαινει πιο αργα κι απο νεα γυναικα οδηγο που μολις πηρε το διπλωμα.

 

ΟΚ QHD οθόνη δεν είναι απαραίτητη σε κινητό.

 

Το ότι έχει lag το Note όμως είναι ανακρίβεια όπως και οι όποιες παραπέρα υποθέσεις ατόμων που δεν εχουν εμπειρία χρήσης... ;)

Δε μπορείς να ξεφορτωθείς τα πάντα. Και όχι, δε λειτουργεί ικανοποιητικά κάτω από τον ήλιο. Απλά καλύτερα από το 2 (που είναι ΤΡΑΓΙΚΟ).

 

Μια χαρά ικανοποιητικά λειτουργεί κάτω από τον Ήλιο.

Μπορώ να λαμβάνω και να στελνω email, να κάνω browsing κλπ με την ίδια εξίσου ευκολία που μπορώ μέσα σε δωμάτιο και το χρησιμοποιώ όλη μέρα και κάθε μέρα ως εργαλείο δουλειάς, όχι ως αξερουάρ παραλίας ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 Το λες με την έννοια ότι θα χάσεις το dual window και τα adds του spen?

Ακριβως. Το Νοte παραειναι ιδιαιτερης φιλοσοφιας για να το κανει κανεις CM και να χασει τα S features. Αλλα μαζι σου για τον touchwiz (αν και εχω ακουσει πως εχει βελτιωθει, εγω τον ξηλωνω απο εποχες SGS οποτε ειμαι και προκατειλημμενος).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως. Το Νοte παραειναι ιδιαιτερης φιλοσοφιας για να το κανει κανεις CM και να χασει τα S features. Αλλα μαζι σου για τον touchwiz (αν και εχω ακουσει πως εχει βελτιωθει, εγω τον ξηλωνω απο εποχες SGS οποτε ειμαι και προκατειλημμενος).

Δεν ξέρω μήπως με κανένα xposed module μπαίνουν τα s feutures στο Note... Δεν ξέρω και εγώ ποτέ δεν το συμπάθησα και ενώ οι συσκευές της Sammy πάντα από άποψη hardware εκτός του πλαστικού ήταν top of the line το software ποτέ της δεν το έκανε σωστά, ίσως πρέπει να κόψει από τις διαφημίσεις iwhatever vs s whatever και να πληρώσει κανέναν καλό dev να κάνει το touchwiz ανθρώπινο..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πω πως με τρελανε ιδιαιτερα. Ουτε με απογοητευσε βεβαια, απλως ειναι λιγο meh κατα τη γνωμη μου για καποιον που εχει το Note 3. Βεβαια δεν εχουν ολοι το 3 οποτε νομιζω πως θα παει καλα :)

Το edge παντως εχει την προσοχη μου.

 

@Καρχαρίαςςς Δε διαφωνω με αυτα που λες, αλλα οχι να βαλεις και Cyanogen στο Note. Ιεροσυλια :lol:

 

Παντως πιστευω οτι πλεον η μεταβαση απο Note 2 σε note 4 συμφερει πιο πολυ απο οτι σε note 3.

Note 2 κακα τα ψεματα εχει ακομα μεγαλη υποστηριξη και μια απο τις καλυτερες μπαταριες.... μετα απο 2 χρονια ακομα βγαζω 6 ωρες οθονη σε 3 μερες χρησης, βεβαια με aosp + custom kernel....

Ακριβως. Το Νοte παραειναι ιδιαιτερης φιλοσοφιας για να το κανει κανεις CM και να χασει τα S features. Αλλα μαζι σου για τον touchwiz (αν και εχω ακουσει πως εχει βελτιωθει, εγω τον ξηλωνω απο εποχες SGS οποτε ειμαι και προκατειλημμενος).

Ο touchwiz δεν μου φαινεται τοσο χαλια πλεον. Εχω το galaxy tab pro 8.4 wifi και πεταει. Ουτε καν εχω σκεφτει να βαλω aosp, μονο kernel εβαλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung θα προσθέσει 64bit επεξεργαστές στα κορυφαία της smartphones το 2014

http://www.insomnia.gr/_/articles/hardware/samsung/η-samsung-θα-προσθέσει-64bit-επεξεργαστές-στα-κ-r5297

 

Βρέθηκε λύση για τους αριστερόχειρες 

 

Bwna9s9IAAAChgH.jpg

 

υ.γ. ανακοινώθηκε και η τιμή λανσαρίσματος η οποία θα είναι στα 799 ευρώ. Eχει να προσθέσει κάτι ο υφυπουργός ανάπτυξης για την τιμή του iPhone 5?

http://www.sammobile.com/2014/09/03/samsung-galaxy-note-4-suggested-retail-price-to-be-e799-e199-for-gear-vr/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι χανουν την ουσια.Την ουσια του να χω κινητο οχι υπολογιστη στην τσεπη μου.ΚΙΝΗΤΟ.για αυτο τους εθαψε ολους μια εταιρεια με ενα μονο μοντελο και πανακριβο.γιατι ηταν κινητο.οχι υπολογιστης.το ιδιο θα γινει και τωρα.με διπυρηνο και 1gb ram.οχι της παναγιας τα ματια.καταλαβατε πιο περιγραφω..

 

Ps για να μην βιαστειτε.μισω τα iPhone και χρησιμοποιω wp.καλο το Note αλλα δεν ειναι τηλεφωνο.και σιγουρα απευθυνεται σε λιγους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι χανουν την ουσια.Την ουσια του να χω κινητο οχι υπολογιστη στην τσεπη μου.ΚΙΝΗΤΟ.για αυτο τους εθαψε ολους μια εταιρεια με ενα μονο μοντελο και πανακριβο.γιατι ηταν κινητο.οχι υπολογιστης.το ιδιο θα γινει και τωρα.με διπυρηνο και 1gb ram.οχι της παναγιας τα ματια.καταλαβατε πιο περιγραφω..

 

Ps για να μην βιαστειτε.μισω τα iPhone και χρησιμοποιω wp.καλο το Note αλλα δεν ειναι τηλεφωνο.και σιγουρα απευθυνεται σε λιγους

Η Apple σάρωσε και σαρώνει τις αγορές γιατί ήταν η πρώτη με αξιόλογα smartphones και μέχρι το 4 αν ήθελες το καλύτερο κινητό έπαιρνες iPhone... Ευτυχώς άλλαξε με τα χρόνια αυτό αλλά οι περισσότεροι στην Ελλάδα ακόμα και να μην έχουν να φάνε θα το πάρουν το iPhone την ημέρα κυκλοφορίας αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα και σε αυτό το τόπικ ας μαζευτούμε λίγο...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι χανουν την ουσια.Την ουσια του να χω κινητο οχι υπολογιστη στην τσεπη μου.ΚΙΝΗΤΟ.για αυτο τους εθαψε ολους μια εταιρεια με ενα μονο μοντελο και πανακριβο.γιατι ηταν κινητο.οχι υπολογιστης.το ιδιο θα γινει και τωρα.με διπυρηνο και 1gb ram.οχι της παναγιας τα ματια.καταλαβατε πιο περιγραφω..

 

Ps για να μην βιαστειτε.μισω τα iPhone και χρησιμοποιω wp.καλο το Note αλλα δεν ειναι τηλεφωνο.και σιγουρα απευθυνεται σε λιγους

Πες στους ανθρώπους το κινητό wp που χρησιμοποιείς και λες οτι το Note δεν είναι τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τέλειο κινητό. Συσκευή δίχως μειονέκτημα.

 

1. Qhd οθόνη

2. Snap805

3. Μέταλλο στο σασί

4. Αναβάθμιση spen

5. OIS στην κάμερα

6. Fingerprint scanner (πολύ πιο χρήσιμος εδώ που είναι 2handed device)

 

Πραγματικά δυσκολεύομαι να βρω μειονέκτημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως

 

Η Apple σάρωσε και σαρώνει τις αγορές γιατί ήταν η πρώτη με αξιόλογα smartphones και μέχρι το 4 αν ήθελες το καλύτερο κινητό έπαιρνες iPhone... Ευτυχώς άλλαξε με τα χρόνια αυτό αλλά οι περισσότεροι στην Ελλάδα ακόμα και να μην έχουν να φάνε θα το πάρουν το iPhone την ημέρα κυκλοφορίας αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα και σε αυτό το τόπικ ας μαζευτούμε λίγο...
Πως αλλαξε αλλα οι περισσοτεροι θα τρεξουν να το αγορασουν;με μπερδεψες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...