Προς το περιεχόμενο

Νέο Sony Xperia Z3. Απλώς... κομψότερο (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο παραπονο σχετικα με τους φακους της sony. Κατα την αποψη μου ειναι κορυφη στον τομεα αυτο.

Δεν είπα πουθενά ότι δεν είναι καλοί φακοί. Το σχόλιο αφορά τα mp. Όσο κι αν σκέφτεται κάποιος το μέλλον νομίζω ότι τα 40 είναι υπερβολικά ειδικά για κινητό.

 

Με το κινητό συνήθως τραβάμε φωτογραφίες που μας θυμίζουν μια στιγμή, δεν κάνουμε φωτογράφιση, ούτε τραβάμε φωτό για να γίνει αφίσα. Και με αυτή τη λογική δε με πειράζει αν η φωτογραφία μου πιάνει το 1/3 ή 1/4 μιας οθόνης υψηλής ανάλυσης.

 

Για σοβαρές φωτογραφίες υπάρχουν οι φωτογραφικές μηχανές και αυτό δύσκολα θα αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι διαφορες περιμενατε ωρε μαγκες απο το Z2;

Μηπως εχουν περασει 5 χρονια και δεν το ξερω;

 

Για μενα καλυτερα που βγαζουν ναυαρχιδες καθε εξαμηνο, φτηναινουν οι προηγουμενες.

 

Και ασε τους αλλους να λενε οτι πχ το Z2 ειναι outdated οταν θα βγει το Ζ3 κλπ

 

Αυτοι ειναι τα πραγματικα θυματα του marketing.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου οκ αντε να βγει στην αγορα να πεσει και το Ζ2  και εγω με το Ζ 6082 που εχω να παω σε Ζ2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι ακριβως περιμενατε καποιοι, intel 4790 και nvidia gtx titan z?????? Η 150000 mAh μπαταρια????????

Μια χαρα smartphonara ειναι και πανεμορφο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη τι ακριβως περιμενατε καποιοι, intel 4790 και nvidia gtx titan z?????? Η 150000 mAh μπαταρια????????

Μια χαρα smartphonara ειναι και πανεμορφο...

Πασο σε αυτα που λες αλλα να μην το περνανε ως ανωτερο του z2 (τουλαχιστον με αυτη την αναλογια τιμης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα ενα πιο λεπτο Ζ2.

Δεν βρίσκω λογο αντικαταστασης του Ζ1 μου ακομα.

Γερη να ειναι η Sony να βγαζει καλα κινητα και τα λεμε στο Ζ4.

Τα ρεστα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύεις να φωτογραφήσεις αφίσα για μπουζούκια με το κινητό και θες 40 mp;

Εγώ ακόμα και με DSLR στα 5mp τραβάω... Καταλάβετε το ότι τα mp μικρό ρόλο παίζουν. Αυτό που μετράει είναι η ποιότητα του φακού, απλά επειδή η ποιότητα δεν είναι μετρήσιμη με αριθμούς, οι εταιρίες προτιμούν να αυξάνουν τα mp που τους είναι και πιο εύκολο :)

στο z1 πάντως (δε ξέρω τι άλλαξε μετέπειτα) στα 20 MP δε τραβάς γιατί  δεν έχεις ούτε τις επιλογές του screen selection, ούτε stabilizer, ούτε hdr και περιορίζεσαι μόνο σε 4:3

 

εγώ προσωπικά στα 8 το έχω πάντα τραβάς πολύ καλύτερες φωτογραφίες, ειδικά αν παίξεις με τις ρυθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι οχι oneplus με 280 ευρο καντε μια συγκριση το 64αρι με αυτο αντε να βγουν και τα invites απο οκτωβρη

θα σου απαντήσω με ύφος fanboy της apple 

 

γιατι αν θες πιο premium συσκευή (καλύτερη ποιότητα κατασκευής με γυαλιά και μέταλλα όχι πλαστικούρες, πφφφ) σε λίγο καιρό με ίδιο soc με του 1+1 , με καλύτερη κάμερα και αδιάβροχο θα μπορείς να πάρεις στα ίδια χρήματα (με το 1+1) το.... z2

αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει πρώτα να βγει z3 για να απαξιωθεί το προηγούμενο  B)

 

όπως έγραψα και σε άλλο θέμα, δε καταλαβαίνω προς τι το rage; η σονυ κυριολεκτικά χαρίζει ναυαρχίδες που είναι σαφως πιο ποιοτικές (και όμορφες για πολλούς) από τις κινεζοκορεάτικες συσκευές με τα ντεμέκ δέρματα και τα πλαστικά που σπάνε , απλά και μόνο επειδή βγάζει διαρκώς κορυφαία μοντέλα με μικροβελτιώσεις

 

μάλιστα τα υποστηρίζει μια χαρά (όλα τα Ζ είναι σε 4.4) και το android της έχει το λιγότερο bloatware από κάθε άλλο μεγάλο κατασκευστή συνεπώς τρέχει ικανοποιητικότατα (πχ συγκρίνοντας g2 με z1 που έχω σπίτι)

 

ε με τίποτα δεν ευχαριστιέστε 

 

εγώ θα έψηνα να βγάλει και κάνα z4 μέχρι να τελειώσει η χρονιά μπας και πάρω και κανένα από τα προηγούμενα για δώρο :P

 

επίσης για αυτούς που δε μπορούν τις παντόφλες είναι και η μόνη που δίνει κορυφαία specs σε μικρές οθόνες με τα compact 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...