Προς το περιεχόμενο

Νέο Sony Xperia Z3. Απλώς... κομψότερο (video)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικα παρα πολυ ομορφο κινητο. Το μονο που δεν παω ειναι το UI της SONY

 

Ειναι βεβαια + στην αισθητικη του κινητου, αλλα δεν παιζει πιο εκνευριστικο πραγμα απο το προστατευτικο καπακι στη θυρα μινι usb νομιζω  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τίποτα ενα πιο λεπτο Ζ2.

Δεν βρίσκω λογο αντικαταστασης του Ζ1 μου ακομα.

Γερη να ειναι η Sony να βγαζει καλα κινητα και τα λεμε στο Ζ4.

Τα ρεστα μου.

Οταν θα σου πει η sony οτι το 4πυρηνο smartphone σου δεν επιδεχεται αναβαθμισης λογω 5ετιας τοτε θα δεις λογο αντικαταστασης (εκει πονταρουν για να πουλησει το z3 κατα την γνωμη μου). Προσωπικα παω σε συσκευες που θα δεχονται αναβαθμισεις για ευλογο χρονικο διαστημα και δεν με νοιαζει τοσο πολυ αν ο τετραπυρηνος μου δουλευει στα 2250 η στα 2700, αλλα θελω παντα να ειμαι στην τελεφταια εκδοση android. Τωρα δεν ξερω αν η sony θα βγαλει απ' εξω (απο μελλοντικη αναβαθμιση) ενα high end smartphone σαν το z1 (με την δικαιολογια της "παλαιοτητας" της συσκευης), αλλα θα δουμε :P 

[...],αλλα δεν παιζει πιο εκνευριστικο πραγμα απο το προστατευτικο καπακι στη θυρα μινι usb νομιζω  :P

Για δοκιμασε να αφαιρεσεις το καπακι και να το κανεις ενα μπανακι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αυτα ειναι γουστα του καθενός και συμφωνω απόλυτα μαζι σου.

Ειναι κριμα να απαξιωνουν ετσι (παλιοτερες) ναυαρχιδες.

Εγω πχ περιμενω update στην καμερα να γινει ακριβως οπως του Ζ2.Βλέπε 120 fps κτλπ.. Αλλα μαλλον γραμμενο με εχει η μαμα sony οπότε xda rules..

Παρ ολα αυτά μ αρέσουν παρα πολυ σαν συσκευες ειδικά ετσι οπως διαμορφωνονται οι τιμές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοπεύεις να φωτογραφήσεις αφίσα για μπουζούκια με το κινητό και θες 40 mp;

Εγώ ακόμα και με DSLR στα 5mp τραβάω... Καταλάβετε το ότι τα mp μικρό ρόλο παίζουν. Αυτό που μετράει είναι η ποιότητα του φακού, απλά επειδή η ποιότητα δεν είναι μετρήσιμη με αριθμούς, οι εταιρίες προτιμούν να αυξάνουν τα mp που τους είναι και πιο εύκολο :)

 

Μην την αρχίζεις αυτή τη συζήτηση με τον Beltfed...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας χαλάει στο UI απ'τα μοντέλα της Sony ;

μάλλον έχουν μείνει κάποια χρόνια πίσω όπου όντως η sony το πηδούσε το θέμα

 

κι εγώ να πω την αλήθεια έτσι το χα στο νου μου,  μέχρι που άρχισα τη σχετική έρευνα αγοράς μου για να διαπιστώσω ότι η sony πλέον είναι πιο κοντά στο stock android περισσότερο από όλους τους  υπόλοιπους μεγάλους κατασκευαστές

 

οι παρεμβάσεις της είναι ελάχιστες  , μόνο bloatware παίζει κάμποσο αλλά ευτυχώς αρκετό από αυτό μπορεί να φύγει 

 

πάντως σε σχέση με lg, sammy, και htc τα sony είναι πολύ πιο κοντά στα nexus και οι προαιρετικές κυρίως παρεμβάσεις τους περισσότερο διευκολύνουν παρά περιπλέκουν τη κατάσταση 

 

επίσης το ότι δεν έχουν heavily skinned ui βοηθάει και στο να είναι πιο smooth η συσκευή αν κρίνω από τα z1/g2 που έχουμε στο σπίτι και δουλεύω συχνά (και ας έχουν ίδιο soc και τα δύο, το z1 πάει καλύτερα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά! Θέλω να κάνω μια ερώτηση που αφορά το Z3 καθώς και πολλές ακόμη συσκευές που στη καρδία τους χτυπά ο SD 801!! Παρακολουθώντας τις εξελίξεις βλέπω πως όλες οι νέες συσκευές που βγήκαν – θα βγουν με τον SD 805 φέρουν και ανάλυση οθόνης QHD!! Οπότε τι είναι καλύτερο; 1080p FHD & SD801 ή 1440p QHD & SD805;; Να αγοράσω μια φετινή ναυαρχίδα ή να περιμένω το 2015;; Αξίζει να περιμένω ή μήπως η τελική εμπειρία χρήσης θα είναι το ίδιο πράμα; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά δε βρίσκω ιδιαίτερο λόγο να έχει qhd ανάλυση ένα τηλέφωνο ειδικά αν είναι γύρω από τις 5"

τσάμπα η μπαταρία που θα καίει 

 

ο μόνος λόγος που θα περίμενα εγώ θα ήταν για 64μπιτους επεξεργαστές και λειτουργικό

 

αυτή τη στιγμή αν ήθελα να ξοδέψω πολλά θα τσίμπαγα το Ζ3 , εναλλακτικά αν σκόπευα να το αλλάξω (σχετικά) σύντομα θα κοιτούσα και το Ζ2 που δεν υπολείπεται ιδιαίτερα σε χαρακτηριστικά και παίζει γύρω στα 360€ και αν ήθελα να το αλλάξω σύντομα θα έχανα σαφώς λιγότερα χρήματα από τη μεταπώληση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μερικούς μήνες μετά και αρκετά εκατομμυρια πωλήσεων 6 Plus (σε σχέση με μερικούς "βλαμμένους" χρήστες που κακομεταχειρίστηκαν την συσκευή τους) το bendgate φαντάζει γελοίο και είναι ακόμα πιο αστείος ο πανικός που επικρατούσε σε διάφορα forum.

 

Φρέσκο κουλούρι για να μην ξεχνιόμαστε :)

 

This is what happens when you put a Xperia Z3 in your pocket.

 

IMG_20141230_100408.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρίνεις την αντοχή ενός Z με ένα iPhone; Ας γελάσω :lol:

 

Άμα κατά λάθος σου πέσει το z πάνω σε iPhone μπορεί και να το σπάσει

 

Όταν βρέχει του φοράς κι εσύ σακούλα; Γιατί το χω δει κι αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...