Προς το περιεχόμενο

The Leftovers (2014 - )


Physics_Rulez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Από τις λίγες περιπτώσεις που ένας δεύτερος κύκλος είναι εντυπωσιακά καλύτερος από τον πρώτο! Ένα επεισόδιο έμεινε... :(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προχθές την ξεκίνησα και είμαι ήδη στο πέμπτο επεισόδιο της πρώτης σειράς.

 

Μετά από το κλασικό χλιαρό ξεκίνημα με κόλλησε στον καναπέ.

 

Lost δεν έχω δει, ούτε πρόκειται, συνεπώς δεν είμαι και προκατειλημμένος θαρρώ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εγώ προχθές την ξεκίνησα και είμαι ήδη στο πέμπτο επεισόδιο της πρώτης σειράς.</p>

<p> </p>

<p>Μετά από το κλασικό χλιαρό ξεκίνημα με κόλλησε στον καναπέ.</p>

<p> </p>

<p>Lost δεν έχω δει, ούτε πρόκειται, συνεπώς δεν είμαι και προκατειλημμένος θαρρώ.</p>

 

Προς θεού φιλέ και εγώ άθεος είμαι :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το S2E8, το καλύτερο επεισόδιο της σειράς με διαφορά.

 

Μιλάμε ότι έπαθα παροξυσμό με αυτό το επεισόδιο, από τα καλύτερα που έχω δει σε σειρά.

 

Ωραίο και το τέλος, αναμένω τον 3ο κύκλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δεν ξερω πως τα καταφερνουν, αλλα στο τριτο κυκλο η σειρα εχει απογειωθει στα υψη. Υποθεση και ερμηνιες και βραβευση, θα ειναι αδικο αν δεν διακριθει. Δεν ξερω πως τα παει απο τηλεθεαση, αλλα αξιζει παρα πολυ η σειρα.

Ειδα πρωτο επεισοδιο και νευριασα με ολα τα ερωτηματικα, aint nobody got time for this shit σε φαση. Να σας εμπιστευτω και να αντεξω μεχρι season 2?

Ναι. Ομολογουμενος ο πρωτος κυκλος ειναι απο παρανοικος ως και ναρκωτικα, αλλα επεισοδιο με το επισοδειο ξεφευγει προς το καλυτερο. Προσπαθησε να δεις 3-4 ακομα και κρινεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω πως τα καταφερνουν, αλλα στο τριτο κυκλο η σειρα εχει απογειωθει στα υψη. Υποθεση και ερμηνιες και βραβευση, θα ειναι αδικο αν δεν διακριθει. Δεν ξερω πως τα παει απο τηλεθεαση, αλλα αξιζει παρα πολυ η σειρα.

Ναι. Ομολογουμενος ο πρωτος κυκλος ειναι απο παρανοικος ως και ναρκωτικα, αλλα επεισοδιο με το επισοδειο ξεφευγει προς το καλυτερο. Προσπαθησε να δεις 3-4 ακομα και κρινεις.

 

Ερμηνείες ,φωτογραφία, σκηνοθεσία και ειδικά η μουσική ήταν πάντα στα ύψη. Το σενάριο τωρα ειναι αυτο που ξενίζει κάποιους που θέλουν να εξηγουνται συνεχώς τα πάντα.

 

 

Ειδα πρωτο επεισοδιο και νευριασα με ολα τα ερωτηματικα, aint nobody got time for this shit σε φαση. Να σας εμπιστευτω και να αντεξω μεχρι season 2?

 

Δες μεχρι το 3ο της πρωτης και αν δεν το παλεύεις σταμάτα το. Αν και θα εχεις προβλημα νομιζω αν νευριαζεις με τα ερωτηματικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα πρωτο επεισοδιο και νευριασα με ολα τα ερωτηματικα, aint nobody got time for this shit σε φαση. Να σας εμπιστευτω και να αντεξω μεχρι season 2?

η πρωτη σεζον στηριζεται περισσοτερο στο δραμα και τη ζωη αυτων που εμειναν πισω. Πώς πορευονται μετα απο ενα τετοιο σοκ κλπ. Απλα δεχεσαι δυο τρια πραγματα που σου λεει και προχωρας να βλεπεις χωρις να εστιαζεις σε αυτα.

 

Στη δευτερη σεζον η ζυγαρια γερνει πιο πολυ στο μυστηριο-απαντησεις-νεα ερωτηματα χωρις να λειπουν ομως παλι οι μεγαλες ερμηνειες.

 

 

Οποτε στην ερωτηση σου

ή κανεις πως δεν σε νοιαζει και συνεχιζεις εκτιμώντας ολα τα υπολοιπα που εχει να σου προσφερει η σειρα ή σταματας τωρα γιατι στη δευτερη σεζον τα ερωτηματα υπερδιπλασιαζονται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εφτασα μεχρι 2.5 και την σταματαω. Μεγαλυτερη μπαρουφα ειχα να δω απο το lost. Ειδικα το 2.5


Που η mary ειναι εγκυος ξαφνικα


αντιπροσωπευει το βασικο ελαττωμα της σειρας: το "παραφυσικο" που χρησιμοποιειται σαν πασπαρτου καθε τρεις και λιγο για να εξηγησει τις σεναριακες τρυπες, να καλυπτει τα κλισε και τους προβλεψιμους διαλογους. "Oh δεν εχει σημασια που αυτο που σου παρουσιασα δεν εχει νοημα, ειναι ""μυστηριο"" και θα εξηγηθουν ολα στο τελος. Oh αυτο που μολις εγινε το εχεις ξαναδει σε αλλες 567 σειρες, αλλα εδω συμβαινει επειδη ειναι γραφτο κλπ. ".

Υ.Γ. Μπηκα να το γραψω ως ειλικρινη κριτικη για οποιον την εχει στα υπ οψιν, οχι για να κανουμε διαλογο αν εχω δικιο η αδικο.

Επεξ/σία από Ablaoublas_542
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...