Προς το περιεχόμενο

Και εγένετο Apple Watch


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μια απορια εχω.

Απ τη στιγμη που θελει Iphone για full functionality ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος αν εχει ηδη iphone. Τι μπορει να κανει που δεν κανει το iphone; Αυτο δεν αντιληφθηκα ακομη. Μπορει καποιος να δωσει ενα σοβαρο λογο αγορας της συσκευης αυτης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 254
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω μια απορια εχω.

Απ τη στιγμη που θελει Iphone για full functionality ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος αν εχει ηδη iphone. Τι μπορει να κανει που δεν κανει το iphone; Αυτο δεν αντιληφθηκα ακομη. Μπορει καποιος να δωσει ενα σοβαρο λογο αγορας της συσκευης αυτης;

Να βάλει στο φόντο ένα τεράστιο (όσο είναι το καντράν τελοσπαντων) μήλο, οθόνη always on και να βγει για γκομενάκια

 

Όπως και να το κάνουμε με 300€ ούτε μούφα ρολεξ δε παίρνεις, ευκαιρία είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω μια απορια εχω.

Απ τη στιγμη που θελει Iphone για full functionality ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος αν εχει ηδη iphone. Τι μπορει να κανει που δεν κανει το iphone; Αυτο δεν αντιληφθηκα ακομη. Μπορει καποιος να δωσει ενα σοβαρο λογο αγορας της συσκευης αυτης;

 

Δεν υπάρχει κάτι μοναδικό και απαραίτητο που κάνει και δεν μπορείς να το κάνεις με το τηλέφωνο. Και αυτό βασικά λίγο πολύ κάνουν και όλα τα άλλα smart watches και αυτός νομίζω είναι και ο λόγος που δεν πουλάνε ακόμη.

 

Το Apple watch θα πουλήσει φυσικά μιας και θα γίνει αξεσουάρ μόδας κλπ κλπ.

Να βάλει στο φόντο ένα τεράστιο (όσο είναι το καντράν τελοσπαντων) μήλο, οθόνη always on και να βγει για γκομενάκια

 

Όπως και να το κάνουμε με 300€ ούτε μούφα ρολεξ δε παίρνεις, ευκαιρία είναι

 

Καταρχάς γιατί δεν θεωρείς καλή επένδυση το σχετικό ποσό αν είναι να ρίχνεις έξτρα γκομενάκια?

 

Επιπλέον μη χαίρεσαι, δεν θα κάνει 300 αλλά θα ξεκινάει απο 350+ για το απλό και κάπου στα 450+ για τη sport έκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που δεν χρησιμοποιώ πιστωτικές κάρτες, ουτε θεωρώ "επιστροφή  στο σπήλαιο της πλειστοκαίνου " το περπάτημα ως το κοντινότερο υποκατάστημα της ΔΕΗ,ανηκω επίσης στην κατηγορία "προπολεμική τεχνοφοβική γιαγιά " που κρατάει την αθρωπότητα στα σκοτάδια;

 

 

Αν μη τι αλλο δεν ανηκεις στην κατηγορια των διψασμενων για καινοτομια χρηστων.

Και απο τετοιους, δεν περιμενω να εμφανιζονται μη ικανοποιημενους απο iphone6 + apple watch και να λενε οτι δεν ειναι αρκετα καινοτομικα προιοντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση (μιας και στην πραξη δεν το είδαμε και θα αργήσουμε πιστεύω), πως είναι πολύ πιο εντυπωσιακό στη λειτουργία του και στο σχεδιασμό του από οτι το google wallet (που το χρησιμοποιώ εδω και καιρό).

Τι εννοείς ότι χρησιμοποιείς το google wallet εδώ και καιρό;Ότι πρόσθεσες μια κάρτα και αγόρασες εφαρμογές από το play store;Γιατί αν έχεις χρησιμοποιήσει τις full δυνατότητές του,πραγματικά θα ήθελα να μάθω γιατί το apple pay είναι "πολύ πιο εντυπωσιακό στη λειτουργία του και στο σχεδιασμό του".Προσωπικά δεν βλέπω καμία σπουδαία καινοτομία,η αρχή λειτουργίας είναι ίδια,τα ίδια πράγματα κάνουν.Κάποιες μικροδιαφορές σίγουρα υπάρχουν,και φυσικά η δυναμική της apple η οποία ίσως το προωθήσει καλύτερα,αλλά που είναι το wow factor που είδες εσύ σε σχέση με το wallet που υπάρχει εδώ και 3-4 χρόνια;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα περισσότερα σχόλια κατάλαβα:

άσχημο, ακριβό, θα πάει άπατο κλπ.

 

Το να κάνεις λάθος μια φορά είναι ΟΚ, το να μην μαθαίνεις από αυτό και να το επαναλαμβάνεις ξανά ( δεν είναι καλό...)

 

Δεν απευθύνομαι στην Apple αλλά στα σχόλια αρκετων στο forum.

Η Apple δεν έκανε ποτέ αυτό που φαντάστηκες ή θα έκανες, κάνει συνήθως αυτό που θα ήθελες εάν ήξερες ότι υπάρχει. Και έτσι πουλάει τρελά...

ipod, iphone, ipad 

Τι μάθαμε ? 

Όλα φαίνονταν χαζά σαν ιδέα και σίγουρα αποτυχημένα.

[ Τι (το ipad) δεν παίρνει ούτε CD ούτε καν USB ? δεν έχει καν το λειτουργικό ενός υπολογιστή αλλά το κατώτερο ενός κινητού ? Για πιο λόγο να το αγοράσει κάποιος ? Θα πάει άπατο ]....

Μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Δεν το ξέρω, αλλά είναι αρκετά πιθανό το Apple watch να κάνει τρελές πωλήσεις. 

Αρχικά είναι καλό Ρολόι, και μετά smart. Πολύ έξυπνο αυτό. Θα συγκριθεί δηλαδή με ρολόγια, και ρίξε μια ματιά τι παίρνεις με 500 € ( και αν είναι πιο όμορφα ή κάτι άλλο) 

μετά κάνει 3 πράγματα για τα οποία ανοίγεις πολλές φορές το κινητό σου. 1 για την ώρα/ημερ. 2 για να στεκάρεις αν έχεις μηνύματα ή mail. 3 για πλοήγηση στον δρόμο ( ο μοναδικός λόγος που κάποιος έχει ανοιχτό το κινητό του ενώ περπατάει).

και κλασικά, τα κάνει με ωραίο τρόπο, λειτουργεί καλά και είναι apple.

Οι παραπάνω λόγοι νομίζω πως είναι αρκετοί για να πουλήσει καλά.

Φυσικά μπορεί και να μην το πάρει κάνεις .(NOT) 

 

* Δεν νομίζω πάντως να αλλάζει κάθε χρόνο μοντέλο (εάν θέλει να το πουλήσει ως ρολόι). Οπότε εάν περιμένεις το επόμενο, μπορεί να χρειαστεί να κάνεις 2 χρόνια υπομονή. 

 

φιλικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι εννοείς ότι χρησιμοποιείς το google wallet εδώ και καιρό;Ότι πρόσθεσες μια κάρτα και αγόρασες εφαρμογές από το play store;Γιατί αν έχεις χρησιμοποιήσει τις full δυνατότητές του,πραγματικά θα ήθελα να μάθω γιατί το apple pay είναι "πολύ πιο εντυπωσιακό στη λειτουργία του και στο σχεδιασμό του".Προσωπικά δεν βλέπω καμία σπουδαία καινοτομία,η αρχή λειτουργίας είναι ίδια,τα ίδια πράγματα κάνουν.Κάποιες μικροδιαφορές σίγουρα υπάρχουν,και φυσικά η δυναμική της apple η οποία ίσως το προωθήσει καλύτερα,αλλά που είναι το wow factor που είδες εσύ σε σχέση με το wallet που υπάρχει εδώ και 3-4 χρόνια;

 

Η μόνη συναλλαγή προφανώς που κάνω με το wallet είναι στο playstore και μεταξύ μας, δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ android συσκευή για να επεκτείνω τις συναλλαγές μου. 

 

O τρόπος λειτουργίας της Apple φαίνεται πιο πρακτικός και more secured από το wallet ειδικά ως προς τη διαχείριση των καρτών κλπ. Το μόνο κοινό που έχουν είναι η πρακτικότητα στη συναλλαγή αλλά τα απο κάτω μέχρι να φτάσεις εκεί δεν μπορεις να πεις πως είναι όμοια... 

 

Η μάχη γίνεται για το ποιος θα κερδίσει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς και νομίζω πως η apple θα το πετύχει ευκολότερα.

 

http://www.idigitaltimes.com/apple-pay-vs-google-wallet-will-iphone-6-apple-watch-cause-mobile-payments-actually-take-381395

 

http://marketingland.com/google-failed-can-apple-succeed-apple-pay-99406

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα περισσότερα σχόλια κατάλαβα:

άσχημο, ακριβό, θα πάει άπατο κλπ.

 

Το να κάνεις λάθος μια φορά είναι ΟΚ, το να μην μαθαίνεις από αυτό και να το επαναλαμβάνεις ξανά ( δεν είναι καλό...)

 

Δεν απευθύνομαι στην Apple αλλά στα σχόλια αρκετων στο forum.

Η Apple δεν έκανε ποτέ αυτό που φαντάστηκες ή θα έκανες, κάνει συνήθως αυτό που θα ήθελες εάν ήξερες ότι υπάρχει. Και έτσι πουλάει τρελά...

ipod, iphone, ipad 

Τι μάθαμε ? 

Όλα φαίνονταν χαζά σαν ιδέα και σίγουρα αποτυχημένα.

[ Τι (το ipad) δεν παίρνει ούτε CD ούτε καν USB ? δεν έχει καν το λειτουργικό ενός υπολογιστή αλλά το κατώτερο ενός κινητού ? Για πιο λόγο να το αγοράσει κάποιος ? Θα πάει άπατο ]....

Μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.

Δεν το ξέρω, αλλά είναι αρκετά πιθανό το Apple watch να κάνει τρελές πωλήσεις. 

Αρχικά είναι καλό Ρολόι, και μετά smart. Πολύ έξυπνο αυτό. Θα συγκριθεί δηλαδή με ρολόγια, και ρίξε μια ματιά τι παίρνεις με 500 € ( και αν είναι πιο όμορφα ή κάτι άλλο) 

μετά κάνει 3 πράγματα για τα οποία ανοίγεις πολλές φορές το κινητό σου. 1 για την ώρα/ημερ. 2 για να στεκάρεις αν έχεις μηνύματα ή mail. 3 για πλοήγηση στον δρόμο ( ο μοναδικός λόγος που κάποιος έχει ανοιχτό το κινητό του ενώ περπατάει).

και κλασικά, τα κάνει με ωραίο τρόπο, λειτουργεί καλά και είναι apple.

Οι παραπάνω λόγοι νομίζω πως είναι αρκετοί για να πουλήσει καλά.

Φυσικά μπορεί και να μην το πάρει κάνεις .(NOT) 

 

* Δεν νομίζω πάντως να αλλάζει κάθε χρόνο μοντέλο (εάν θέλει να το πουλήσει ως ρολόι). Οπότε εάν περιμένεις το επόμενο, μπορεί να χρειαστεί να κάνεις 2 χρόνια υπομονή. 

 

φιλικά. 

 

Για το 5c ούτε κουβέντα ε ?

Στον παρελθόντα χρόνο είχαν πολλοί απο εμάς iPhone ακριβώς επειδή έβρισκαν ένα λόγο που σήμερα δεν υπάρχει..

..και αν στην Αμερική δεν το έδιναν κάθε φορά κοψοχρονιά τότε θα μιλούσαμε για πραγματική πορεία πωλήσεων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα smartwatch είναι σαν τα υπόλοιπα που υπάρχουν με παραπλήσιες δυνατότητες. Τόσο άχρηστο ή τόσο χρήσιμο όσο και τα ανταγωνιστικά σε αυτό προιόντα. Απλά είναι Apple, είναι αρκετός λόγος αυτός ρε γαμώτο για να γίνεται αυτός ο κακός χαμός? Περι ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια. Ότι και να βγάλει αυτή η εταιρεία πάντως χρήσιμο ή άχρηστο, όμορφο ή άσχημο, λειτουργικό ή μη, γίνεται χρυσός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη συναλλαγή προφανώς που κάνω με το wallet είναι στο playstore και μεταξύ μας, δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ android συσκευή για να επεκτείνω τις συναλλαγές μου. 

 

O τρόπος λειτουργίας της Apple φαίνεται πιο πρακτικός και more secured από το wallet ειδικά ως προς τη διαχείριση των καρτών κλπ. Το μόνο κοινό που έχουν είναι η πρακτικότητα στη συναλλαγή αλλά τα απο κάτω μέχρι να φτάσεις εκεί δεν μπορεις να πεις πως είναι όμοια... 

 

Η μάχη γίνεται για το ποιος θα κερδίσει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς και νομίζω πως η apple θα το πετύχει ευκολότερα.

 

http://www.idigitaltimes.com/apple-pay-vs-google-wallet-will-iphone-6-apple-watch-cause-mobile-payments-actually-take-381395

 

http://marketingland.com/google-failed-can-apple-succeed-apple-pay-99406

Από τα λινκ που έστειλες διάβασα το πρώτο, και μόνο που λέει ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ... άστο, χάθηκε...  αν ίσχυαν όσα λεν οι εταιρείες...προσωπικά όλα αυτα τα pay wallet ποτέ δεν θα τα εμπιστευόμουν για αγορές πέρα απο apps για το smartphone...

 

ps: Είδα και τις φώτο των διάσημων πόσο ασφαλές ήταν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPhone 6 4,7 16gb κοστολογείται στα 649$ κοινώς 1050€ με ΦΠΑ άρα αυτό που ισχυρίζεσαι δεν ισχύει.

 

 

http://store.apple.com/de/buy-iphone/iphone6

 

 

Τι 1050€ μας λες ;;;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...