Προς το περιεχόμενο

Πως σχολίασαν οι Samsung, Sony, HTC, Meizu και Nokia τα νέα iPhone 6;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παντός είναι απαράδεκτη η τιμολογιακή της πολιτική 1200 euro για το iphone 6 plus και 850 +για το απλό iphone 6 και παρόλα αυτό το hardware είναι τέλειος φτωχό δηλαδή σου προσφέρει λίγα σε δεκαπλάσια τιμή ενώ στην αγορά υπάρχουν ήδη καλύτερες συσκευές σε πολύ καλύτερες τιμές.

 

μάλλον η iphone πουλάει μόδα και τίποτα άλλο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άσε μας ρε Meizu που θα σχολιάσεις την Apple.

Έχεις δίκαιο για το σχόλιο σου...αλλά ο σχεδιασμός του ΜΧ4 είναι όπως έπρεπε να είναι το iphone 6 plus. Οπότε βρήκε ευκαιρία και η Meizu να μιλήσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple έβγαλε το πλαστικό iphone 5c. Π-Λ-Α-Σ-Τ-Ι-Κ-Ο. Σε περίπτωση που δεν το πιάσατε... 

 

Και δεν κατάλαβα, γιατί δεν πρέπει να μιλάνε οι άλλες εταιρίες; Τι είναι η Apple; Για να συνέλθουν μερικοί.

 

Οι άλλες εταιρίες μιλάνε 1ον) γιατί last time i checked είχαμε ακόμα ελευθερία του λόγου, και 2ον) γιατί η apple με την κυκλοφορία των καινούριων iphone παραδέχτηκε ότι έμεινε πίσω στις εξελίξεις, και δεν μπόρεσε να καταλάβει ότι οι καταναλωτές ήθελαν μεγαλύτερες οθόνες.

 

Για τα χαρακτηριστικά του λειτουργικού που υπάρχουν στο android από τον καιρό του Νώε, και πάλι η apple παραδέχτηκε ότι ήταν χρήσιμα και αυτή επί χρόνια ΔΕΝ τα είχε και τα βάζει τόσο αργότερα, με κάλυψε η εικόνα με το nexus 4. 

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Διότι καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι άλλο κινητό παίρνεις με 300 μεταχειρισμένο κ άλλο καινούριο..

 

πέραν όλων των άλλων είπαμε ότι μεταχειρισμένο γύρω στα 300€ παίρνεις ένα μεταχειρισμένο 4s ή μια περσινή ναυαρχίδα android

 

είναι το 4s καλύτερο από οποιαδήποτε ναυαρχίδα android του 2013; όχι προφανώς, αλλά θα αγοραστεί για το μήλο που φέρει επάνω του

 

καλά δε σας τη χαλάω, συνεχίστε να πουλάτε τα μεταχειρισμένα σας στο θεό για να λέτε μετά πόσο χαμένοι δε βγαίνετε, εγώ την επόμενη φορά που θα θέλω να αλλάξω συσκευή θα πάω να το χαρίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Welcome to the life of an apple fan.Ετσι ακριβως ειναι.Γιατι καποιοι θελουν να κανουν τη ζωη τους πολυ πιο δυσκολη με ενα σωρο περιορισμους ακομα να το καταλαβω.Το ελαχιστο lag στα κινητα android των 150 ευρω να το καταλαβω οταν κανουν ενα σωρο πραγματα αλλα τους περιορισμους της apple που σε βγαζει την πιστη για απλα πραγματα με τιποτα.Τετοιος μαζοχισμος βρε παιδια?

 

Το ότι κάποιοι δεν γνωρίζετε το πως στήνεται σωστά ένα mac και με ποιο software & hardware λειτουργεί απρόσκοπτα, δεν σημαίνει πως φταίει το λειτουργικό!

 

Όλοι εμείς που δουλεύουμε, βγάζουμε χρήματα ή ακόμη και διασκεδάζουμε με το OSX, τι είμαστε εξωγήινοι??? :P

 

παντός είναι απαράδεκτη η τιμολογιακή της πολιτική 1200 euro για το iphone 6 plus και 850 +για το απλό iphone 6 και παρόλα αυτό το hardware είναι τέλειος φτωχό δηλαδή σου προσφέρει λίγα σε δεκαπλάσια τιμή ενώ στην αγορά υπάρχουν ήδη καλύτερες συσκευές σε πολύ καλύτερες τιμές.

 

μάλλον η iphone πουλάει μόδα και τίποτα άλλο .

 

Έχουμε πει τις τιμές 1000000000 φορές, αλλά και πάλι επιμένετε στις δικές σας ισοτιμίες! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γμτ, με πηρε ο υπνος και ολα τα καλα σχολια εχουν ηδη ειπωθει..!! ΩΠΑ.....το'χω! Με αυτα τα μπεζελ τι παιζει? Στην περιπτωση της Apple πρεπει να λεγονται ζαρτινιερες! Επισης την Samsung κατηγορουμε για Samesung αλλα η Apple το παραχ3σ3....ποτε θα δουμε ενα διαφορετικο iPhone? Ας βαλει το τσιροτο μπροστα αν δεν εχουν εμπνευση για κατι καλυτερο...stacks_image_1727.jpg

ps. Το κεντρικο πληκτρο το εχουν ως memorial στον Τζομπς και δεν επιτρεπεται να αλλαξει διαστασεις, μεγεθος, σχεδιο, σχημα ή να καταργηθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

ps. Το κεντρικο πληκτρο το εχουν ως memorial στον Τζομπς και δεν επιτρεπεται να αλλαξει διαστασεις, μεγεθος, σχεδιο, σχημα ή να καταργηθει?

 

Να είδαμε και τα soft keys πάνω στην οθόνη τι ωραία και βολικά είναι! Επιπλέον ξέχασες πως απο κάτω πλεον είναι και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είδαμε και τα soft keys πάνω στην οθόνη τι ωραία και βολικά είναι! Επιπλέον ξέχασες πως απο κάτω πλεον είναι και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

:P

τι κακό έχουν τα soft keys , πέρα από το χώρο που καταλαμβάνουν στην οθόνη; 

 

για το δακτυλικό συμφωνώ ότι πρέπει να μείνει μιας και είναι η καλύτερη υλοποίηση, σε σχέση με της samsung ας πούμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι κακό έχουν τα soft keys , πέρα από το χώρο που καταλαμβάνουν στην οθόνη; 

 

για το δακτυλικό συμφωνώ ότι πρέπει να μείνει μιας και είναι η καλύτερη υλοποίηση, σε σχέση με της samsung ας πούμε

το "κακό" είναι οτι μπορείς να τα κάνεις οτι θέλεις,να τα μικρυνεις,μεγαλώσεις,αλλάξεις σχήμα,εξαφανίσεις,εμφανίσεις,αλλάξεις λειτουργίες,μπορεί να ξέχασα και κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το "κακό" είναι οτι μπορείς να τα κάνεις οτι θέλεις,να τα μικρυνεις,μεγαλώσεις,αλλάξεις σχήμα,εξαφανίσεις,εμφανίσεις,αλλάξεις λειτουργίες,μπορεί να ξέχασα και κάτι 

 

Που να δεις άμα σου κολήσει το τηλέφωνο τι "καλό" που είναι! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις άμα σου κολήσει το τηλέφωνο τι "καλό" που είναι! :P

γιατί να κολλήσει; και τι θα γίνει δηλαδή αν κολλήσει; το power button πάντα υπάρχει 

 

εμένα πάντως τα soft keys από τη πρώτη μέρα που άρχισαν να υπάρχουν μου φαίνονται καταπληκτική ιδέα 

τα κουμπιά γενικά μου φαίνονται πράγμα του παρελθόντος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γιατί να κολλήσει; και τι θα γίνει δηλαδή αν κολλήσει; το power button πάντα υπάρχει 

 

εμένα πάντως τα soft keys από τη πρώτη μέρα που άρχισαν να υπάρχουν μου φαίνονται καταπληκτική ιδέα 

τα κουμπιά γενικά μου φαίνονται πράγμα του παρελθόντος 

 

Κοίτα σοβαρά τώρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά ποτέ μου δεν συμπαθησα τα soft keys πάνω στην οθόνη. Κάθε φορά που έβλεπα συσκευές με android που μου έκαναν "κλικ", φρέναρα μόλις έβλεπα τα soft keys on screen. Θέλω κανονικά κουμπιά κάτω από την οθόνη που να μην επηρεάζουν σε τίποτα το περιεχόμενό της. Σε κάποιες παλιότερες συσκευές επιπλέον, μετά από μερικούς μήνες χρήσης, όταν η οθόνη εμφάνιζε κάποιο σκούρο χρώμα στην περιοχή των soft keys, έβλεπες μια μικρή αλλοίωση όταν δεν υπήρχαν εκεί τα keys!

 

Από την άλλη το home κουμπί στις ios συσκευές αποδείχτηκε πρακτικό στη χρήση του όλα αυτά τα χρόνια (ίσως και να το συνήθισα...) και με το fingerprint κλπ έγινε ακόμη πιο πρακτικό.

πράγματι αν σου κολλήσει την πάτησες αφού δεν έχεις power button  :P

 

εσύ κάνεις και kill ένα app και με το power button??? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είδαμε και τα soft keys πάνω στην οθόνη τι ωραία και βολικά είναι! Επιπλέον ξέχασες πως απο κάτω πλεον είναι και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

 

 

:P

με κάλυψε ο qsis. Δηλαδή θες να μου πεις ότι αυτό το σχήμα και το μέγεθος είναι το ιδανικό και γιαυτό δεν το αλλάζουν εδώ και 7 χρόνια?

Και δεν ξεχάσα αισθητήρα, απλά νομίζω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος (εκτός area51) που να έχει στρογγυλά δάχτυλα, οπότε θα μπορούσαν να αλλάξουν τουλαχιστον το σχήμα.

Άσε που είναι έτοιμη και η διαφήμιση "το δικό μας κεντρικό πλήκτρο έχει το ιδανικό σχήμα ώστε ο αντίχειράς σας (ή ο δείκτης κλπ) να αισθάνεται άνετα.."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα σοβαρά τώρα. Δεν ξέρω γιατί αλλά ποτέ μου δεν συμπαθησα τα soft keys πάνω στην οθόνη. Κάθε φορά που έβλεπα συσκευές με android που μου έκαναν "κλικ", φρέναρα μόλις έβλεπα τα soft keys on screen. Θέλω κανονικά κουμπιά κάτω από την οθόνη που να μην επηρεάζουν σε τίποτα το περιεχόμενό της. Σε κάποιες παλιότερες συσκευές επιπλέον, μετά από μερικούς μήνες χρήσης, όταν η οθόνη εμφάνιζε κάποιο σκούρο χρώμα στην περιοχή των soft keys, έβλεπες μια μικρή αλλοίωση όταν δεν υπήρχαν εκεί τα keys!

 

Από την άλλη το home κουμπί στις ios συσκευές αποδείχτηκε πρακτικό στη χρήση του όλα αυτά τα χρόνια (ίσως και να το συνήθισα...) και με το fingerprint κλπ έγινε ακόμη πιο πρακτικό.

 

εσύ κάνεις και kill ένα app και με το power button??? :P

αν σου κολλήσει το τηλέφωνο δεν θέλεις να κάνεις kill ενα app αλλά reboot το τηλέφωνο  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...