Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν 5 εκατομμύρια κωδικοί Gmail με τη Google να αρνείται ότι υπάρχει παραβίαση


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή είμαι large  φυσικά στο μεγάλο :-)

 

The big one. In October 2013, 153 million Adobe accounts were breached with each containing an internal ID, username, email, encrypted password and a password hint in plain text. The password cryptography was poorly done and many were quickly resolved back to plain text. The unencrypted hints also disclosed much about the passwords adding further to the risk that hundreds of millions of Adobe customers already faced.

Compromised data: Email addresses, Password hints, Passwords, Usernames

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη περιμένω αυτόν που θα γράψει οτι ο  hacker  ήταν της  Apple,  ωστε να  ελαφρύνει η ίδια τη θέσητης για τις διαρροές στο  cloud...  Έλα και γουστάρω συνωμοσίες...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ εμένα μου βγάζει ότι έχει παραβιαστεί, αλλά οι 2 πρωτοι αριθμοι που βγάζει είναι απο κωδικό που είχα πριν 4 χρόνια....

 

Μάλλον η "ειδηση" έρχεται απ την ίδια την γκουγκλ για να προμοτάρει το 2 step για την καλύτερη φα(σ)κέλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κ εμένα μου βγάζει ότι έχει παραβιαστεί, αλλά οι 2 πρωτοι αριθμοι που βγάζει είναι απο κωδικό που είχα πριν 4 χρόνια....

 

Μάλλον η "ειδηση" έρχεται απ την ίδια την γκουγκλ για να προμοτάρει το 2 step για την καλύτερη φα(σ)κέλωση.

Ετσι ακριβως. Πεστα.

 

 

Παιζει να ηταν και πισω απο το leak της Apple, για να μας ριξει σταχτη στα ματια.

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως είναι αδιαπέραστος. Δεν έχει διαρεύσει ο κωδικός μου. Σιγά μην έσπαγαν κωδικό 34 χαρακτήρων. :P

Και φυσικά όχι 5 φορές πχ. η ημ. γέννησής μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να ελέγξετε αν ο λογαριασμός σας βρίσκεται στη λίστα των διαρροών, μπορείτε να επισκεφτείτε το isleaked.com και να εισάγετε τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού σας ταχυδρομείου.

Η απαντηση...

Yes! Account #######@gmail.com is found! First two symbols of password is: 24. Immediately change your password!

Μεγαλο fail μιας που το password που εχω δεν ξεκινα απο 24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε βάζετε το mail σας σε ένα πανάσχετο site που δεν έχει καμία σχέση με τον provider σας και υποτίθεται ότι θα σας πει αν σας χάκεψαν; Μετά μην γκρινιάζετε αν σας σπάσουν τα @@ με άσχετες διαφημίσεις από το πουθενά. Χώρια που δίνετε έτοιμη στο πιάτο μια ωραιότατη λίστα με usernames σε όποιον είναι πίσω από τη σελίδα. Αν έχετε αμφιβολίες, αλλαγή pass προληπτικά και τέλος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...