Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν 5 εκατομμύρια κωδικοί Gmail με τη Google να αρνείται ότι υπάρχει παραβίαση


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Guys guys, calm down

 

 

 

Many of the passwords on the list seem to outdated, tweeted Peter Kruse of Danish security firm CSIS — some by as much time as three years. If you change your passwords on even a semi-regular basis (as Google recommends), cybercriminals most likely have no way to access your accounts or personal information.

 

 

@peterkruse

#Gmail #leak of 5 million accounts confirmed legit. They likely originates from various sources. Most passwords more than 3 years old.

 

 

@arxaggelos 

 

 

You can use a site called, appropriately enough, "Is my email leaked?" if you'd like to see if your Gmail, Yandex or Mail.ru address is on the list. The site itself is safe, and you can even give a shortened version of your email address with asterisks if you're concerned.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να χακεψουν μωρε? Το πολυ - πολυ να με δειτε γυμνο σε κανα σαϊτ. Με εχουν δει γυμνο οι αμερικανικες υπηρεσιες. Ε, θα με δουν κι οι ρωσοι. Οι κινεζοι θα περιμενουν λιγο ακομα.

Ετσι αυξανεται ο τουρισμος μας. Για την Ελλαδα ρε γαμω το.

 

Ενας-ενας κοσμε! Ολοι θα παρετε. Λυσσαρες....

 

Α, κωδικοι τζι-μεϊλ λεει. Στραβωμαρα μου.

Οποια θελει να τη δω γυμνη, παντως, με pm. Μην αποξενωνομαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου βγάζει

 

Oh no — pwned!

 

Pwned on 1 site

 

αυτό είναι καλό; :P  τι σημαίνει;

 

Ανάλογα. Έχουν γίνει πολλές διαρροές. Εμένα πχ είχε διαρρεύσει τότε με την Adobe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι τωρα δεν μας τα σπανε με το σπαμαρισμα.Στο yahoo να δεις τι γινετε που στα 2 χρονια εχω αλλαξει αμετρητες φορες το pass.Ακομα και στο webmail με 3 εταιρικους διαφορετικους λογαριασμους ερχονται σπαμ απο τους ιθαγενεις μερικοι εχουν θράσος να με παιρνουν και τηλεφωνο.

Πριν κατι μηνες ειχαν ερθει στο γραφειο και μου εδιναν εναντι μικρης αμοιβης πελατολογιο με ΑΦΜ,δ/νση,τηλεφωνο,επαγγελμα και εμαιλ σε οποια περιοχη της Ελλαδος ηθελα.Φυσικα δεν δεχτηκα λογω προσωπικων αρχων αλλα και γιατι μου ηρθε στο μυαλο εμενα στη θεση τους οταν θα τους βομβαρδιζω μαιλ.

Το προηγουμενο ποστ μου ειναι γιατι το αρθρο προτρεπει να τσεκαρουμε το εμαιλ σε αυτη τη σελιδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Copy-paste απο εδω:

 

Βtw για την Gmail database με τους 5εκ. λογαριασμους που κανει βολτες:

Google: No compromise, likely massive phishing database

Και ενα αξιοπιστο site για να ελεγξετε εαν υπαρχει προβλημα με το δικο σας account

 

Ηρεμα. Ας μαθουμε τι ακριβως εγινε και μετα ξεκιναμε το κραξιμο.

 

 

Copy-paste απο εδω:

 

Βtw για την Gmail database με τους 5εκ. λογαριασμους που κανει βολτες:

Google: No compromise, likely massive phishing database

Και ενα αξιοπιστο site για να ελεγξετε εαν υπαρχει προβλημα με το δικο σας account

 

Ηρεμα. Ας μαθουμε τι ακριβως εγινε και μετα ξεκιναμε το κραξιμο.

 

εγω προτιμω αυτο https://isleaked.com/en

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φανταστείτε τώρα πόσα sites  θα εμφανιστούν και θα λένε: "βάλτε εδώ το email σας και τον κωδικό σας, για να δείτε αν έχει παραβιαστεί"...

 

Και φανταστείτε πόσες χιλιάδες χρήστες θα το κάνουν... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 Step Verification  & ασε τους αλλους να κουρεύονται. Ότι και να κανουν με αυτό το βημα δεν μπορουν να αποκρυπτογραφησουν τον κωδικο σου ή να υποκλεψουν στοιχεια ;)

 

Αλλα το 2 SV το ξερουν λιγοι και το χρησιμοποιουν ακομα λιγοτεροι χρηστες. Κριμα γιατι ετσι είναι 100% sercure ενας λογαριασμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 step verification.

ακριβος αυτο αν θελεται σας λεω το mail μου και τον κοδικο!

και παλι δεν θα μπορεσεται να μπειτε! αντε γειααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πφφφ χαχαχα, αν περίμενα να έχω ασφαλή τα μυστικά μου στο mail box, σώθηκα, το mai μου είναι στην κυριολεξία η πιο καθαρή 'γωνία' του υπολογιστή μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...