Προς το περιεχόμενο

Στις 18 Νοεμβρίου το Grand Theft Auto V κυκλοφορεί για PlayStation 4 και Xbox One


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ότι θα βγει στο pc, μιας και πολλοί έλεγαν πέρυσι ότι αυτή τη φορά δε θα παίξει κάτι τέτοιο, αλλά όπως έλεγα και τότε το παιχνίδι αυτό κάποια στιγμή θα βγει και για κινητά, η R* θα αρμεξει μέχρι τέλους την αγελάδα.

 

Τώρα κάποιος που έχει απαιτήσεις, εννοείται πως δε θα το έπαιζε σε 360/ps3 γιατί δε θα το ευχαριστιόταν.

Η χρονική διαφορά με τις νέες κονσόλες είναι μηδαμινή, και σιγά μην ασχοληθεί όποιος έχει pc με αυτές, οπότε θα περιμένει να το παίξει σωστά. Πιστεύω ότι θα έχουμε καλό port.

 

Τώρα τα exclusive των κονσολων γίνονται διαρκώς όλο και λιγότερα, όλο και πιο ασήμαντα..Και μερικά κακά port δεν είναι αρκετά για να ασχοληθείς με κατώτερες πλατφόρμες, οπότε ο καθένας παίζει εκεί που μπορεί και στο τέλος όλοι θα το ευχαριστηθούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με τις "next-gen" κονσόλες αυτές της γενιάς να μην είναι ισχυρότερες από ένα μεσαίο pc ο μόνος τρόπος να πείσεις το κοινό να αγοράσει το gta V για αυτές είναι να το κυκλοφορήσεις λίγο αργότερα σε pc

ξερεις ποσα ατομα θα εχουν στο σπιτι τους 2 εκδόσεις του gta5; αν το βγαζαν με την μια σε ολα οπως κανουν ολοι οι αλλοι, εκεινα τα ατομα θα το ειχαν μια φορά.

 

για τα λεφτα ολα, και με το 4 ετσι το καθυστέρησαν, ενα 6μηνο θυμαμε.. και ηταν χαλια πορτ

 

 

 

1080p ειναι φιλε μου και στο xbox one ειναι 900p με scale στα 1080p.

αν θυμαμε καλα ειναι 900p στο ps4 και 720p στο xboxone. upscale φυσικα και τα δυο, αλλα το συχαίνομαι το upscale.. αν οι κονσολες ειχαν ρυθμισεις οπως τα pc θα επερνα ενα, θα τα εβαζα ολα low και full fps/resolution

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4 ήταν χάλια, το Max Payne όμως ήταν υπόδειγμα. Βέβαια το mp δεν είναι open world, όμως είναι πολύ πιο πρόσφατο δείγμα απο το αρχαίο gta iv

 

Βέβαια το 4 από ένα σημείο και μετά το έπαιζες πολύ καλά, ήταν όμως βαρύ για τους περισσότερους υπολογιστές που υπήρχαν τη στιγμή που βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο το πλευρο να κοιμασαι fifa 14 on pc no ignite engine  brrrrr  :/

 

Το Fifa 14 στο PC ειναι port απο το PS3/Xbox τα οποια δεν βασιζονται στο ignite engine.

Το Fifa 15 που βγαινει σε 10 ημερες στο PC θα βασιζεται στο  ignite engine.

Επισης στο PC το Fifa 15 θα υποστηριζει 4K αναλυση, πολλα φιλτρα, antialiazing, και 60fps.

Το PS4 μια χαρα την κανει τη δουλεια του για 400 ευρω που κοστιζει, αλλα μην πας να συγκρινεις τα πετσοκομενα γραφικα του, το μηδενικο antialiazing, τα χαμηλα fps του, και το ταβανι των 1080p, με ενα gaming PC...

 

υ.γ. Δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι gamers πλεον που ασχολουνται με ποδοσφαιρακια, και με αθλητικα παιχνιδια γενικοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι θα βγει στο pc, μιας και πολλοί έλεγαν πέρυσι ότι αυτή τη φορά δε θα παίξει κάτι τέτοιο, αλλά όπως έλεγα και τότε το παιχνίδι αυτό κάποια στιγμή θα βγει και για κινητά, η R* θα αρμεξει μέχρι τέλους την αγελάδα.

 

Τώρα κάποιος που έχει απαιτήσεις, εννοείται πως δε θα το έπαιζε σε 360/ps3 γιατί δε θα το ευχαριστιόταν.

Η χρονική διαφορά με τις νέες κονσόλες είναι μηδαμινή, και σιγά μην ασχοληθεί όποιος έχει pc με αυτές, οπότε θα περιμένει να το παίξει σωστά. Πιστεύω ότι θα έχουμε καλό port.

 

Τώρα τα exclusive των κονσολων γίνονται διαρκώς όλο και λιγότερα, όλο και πιο ασήμαντα..Και μερικά κακά port δεν είναι αρκετά για να ασχοληθείς με κατώτερες πλατφόρμες, οπότε ο καθένας παίζει εκεί που μπορεί και στο τέλος όλοι θα το ευχαριστηθούν.

 

Εγώ πάλι θυμάμαι πολλούς εδώ μέσα που μας είχαν πρήξει τα ούμπαλα και διαλαλούσαν ότι "κόβω την -μπιπ- μου ότι μέχρι τα Χριστούγεννα του '13 θα έχει βγει το παιχνίδι σε PC".  Μετά το άλλαξαν σε "άνοιξη" και μετά σε "φθινόπωρο". Ελπίζω τώρα να είναι ευχαριστημένοι και να βγουν να πουν "σας τα λέγαμε".

 

Έχω παίξει το παιχνίδι και σε PS3 από Day One, αλλά και σε 360. Θεωρώ ότι μια χαρά το ευχαριστήθηκα. Τα περί "απαιτήσεων" δεν τα σχολιάζω καν.

 

Αυτές τις μέρες παίζω Destiny και Forza 5. Πριν λίγες βδομάδες έπαιζα Last of Us, MLB the Show και Red Dead Redemption (ξανά). Τέτοια παιχνίδια δεν υπάρχουν σε PC ούτε για αστείο. Ομοίως βέβαια στο PC παίζω FSX, Manager, WoW, Divinity Original Sin κλπ. Παράλληλα έχω και τα multiplatform μου: Skyrim, BF4, Diablo3 κλπ. Δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να κάθομαι να διαχωρίζω τα μεν με τα δε. Καλά και τα PC, καλές κι οι κονσόλες.

 

 

υ.γ. Δεν νομιζω οτι υπαρχουν και πολλοι gamers πλεον που ασχολουνται με ποδοσφαιρακια, και με αθλητικα παιχνιδια γενικοτερα.

 

Θα εκπλαγείς αν ψάξεις για τα νούμερα των Fifa, PES, NBA 2k, MLB the Show, NHL, Madden NFL κλπ στα αντίστοιχα format. Μιλάμε για δεκάδες εκατομμύρια πωλήσεις κάθε χρόνο με αυξανόμενους ρυθμούς. Ακόμα και παιχνίδια σαν το Football Manager που δεν απευθύνονται σε "gamers" (όπως τους εννοείς εσύ), συνήθως βρίσκονται στην πρώτη θέση των πωλήσεων κατά τις πρώτες εβδομάδες κυκλοφορίας τους.

 

Δηλαδή οι "gamers" τι ακριβώς παίζουν; CoD, BF και GTA; Μήπως και LOL; Ή μήπως FEAR και Metro, όπου αντί να ασχοληθούν με το παιχνίδι, κάθονται και μετράνε ποιος την έχει πιο μεγάλη (την κάρτα γραφικών) και γεμίζουν ολόκληρα threads με το ποιος βγάζει περισσότερα fps;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παιχνίδια είναι η σειρά Grand Theft Auto, από τα ελάχιστα (λιγότερα από 10) που μου αρέσουν στις κονσόλες. Αν και τα βρίσκω υπερεκτιμημένα, νοιώθω πως είναι σκανδαλώδες να βλέπω κάθε φορά τα GTA να παίρνουν 9.5 και 10 στις κριτικές, ένα 7 ή 8 βαριά βαριά θα τους έβαζα.

Το μηχάνημα με το οποίο παίζει κάποιος δε κάνει το είδος του gamer, όταν παίζεις Angry Birds, Call Of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Crysis κλπ. είσαι κονσολάκιας ότι και να έχεις, αν ασχολείσαι τακτικά με το είδος των παιχνιδιών που υπάρχουν μόνο σε pc μπορείς να θεωρείσαι pc gamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα με το οποίο παίζει κάποιος δε κάνει το είδος του gamer, όταν παίζεις Angry Birds, Call Of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Crysis κλπ. είσαι κονσολάκιας ότι και να έχεις...

Δηλαδή εγώ που τα παίζω όλα αυτά στο PC είμαι κονσολάκιας; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εγώ που τα παίζω όλα αυτά στο PC είμαι κονσολάκιας; :P

Καλά εσύ σίγουρα κονσολάκιας είσαι, το κατάλαβα από το προηγούμενο μήνυμά σου! :P  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν παίζεις Angry Birds, Call Of Duty, Battlefield, Assassin's Creed, Crysis κλπ. είσαι κονσολάκιας ότι και να έχεις, αν ασχολείσαι τακτικά με το είδος των παιχνιδιών που υπάρχουν μόνο σε pc μπορείς να θεωρείσαι pc gamer.

το angry birds ειναι για το WC :P..αλλα..FPS σε κοσολα?? Seriously now? απο ποτε τα fps εχουν γινει το σημα κατατεθεν της κονσολας?το μονο πραγμα που δεν εχει περασει σε κονσολες ειναι τα mmorpg,strategy(βλεπε Wow,Tera,lineage,LoL,dota και διαφορα strategy) που αν γινει κατι τετοιο θα χρειαστει να χεις κανα 4 χειρηστηρια για να castαρεις spells...και κατι τελευταιο..σε πρωταθλημα counterstrike/cod κλπ δεν εχω δει να παιζουν με κονσολες..μονο ξυλο,μπαλα,ραλακια,και 3d person παιζονται σε κονσολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το angry birds ειναι για το WC :P..αλλα..FPS σε κοσολα?? Seriously now? απο ποτε τα fps εχουν γινει το σημα κατατεθεν της κονσολας?το μονο πραγμα που δεν εχει περασει σε κονσολες ειναι τα mmorpg,strategy(βλεπε Wow,Tera,lineage,LoL,dota και διαφορα strategy) που αν γινει κατι τετοιο θα χρειαστει να χεις κανα 4 χειρηστηρια για να castαρεις spells...και κατι τελευταιο..σε πρωταθλημα counterstrike/cod κλπ δεν εχω δει να παιζουν με κονσολες..μονο ξυλο,μπαλα,ραλακια,και 3d person παιζονται σε κονσολα..

χαχαχα γελαω με τα κομμεντ πλακα κανεις? το battlefield και το cod ειναι competitive και παιζουν πρωταθλημα με λεφτα  εγω στο bf3 και bf4 εχω πανω απο 2000ωρες στο multiplayer σε κονσολα παντα εξαλου το bf4 στο pc παντα ηταν προβληματικο σου κρασαρε το συστημα αλλα μην ακουω πως η κονσολα δεν ειναι για fps ειναι και παρα ειναι.ΑΑ και στο bf4 σε ps4 τωρα που ειμαι παιζουμε fragnation πρωταθλημα με λεφτα... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εσυ κανεις πλακα γιατι δεν υποστηριζεις επιχειρηματικα την αντιπαραθεση σου με τα λεγομενα μου..ισως το γεγονος οτι γινεται πρωταθλημα και στις κονσολες που ομολογω πως δεν το ξερα γιατι εχω καιρο να παρακολουθησω να ειναι ενα επιχειρημα...αλλα το οτι παιζω 2000 ωρες ενα game η οτι μου crashαρει στο  pc δεν ειναι επιχειρημα για να μου πεις οτι τα fps ειναι για κονσολα..απλα προσαρμοστικες σε αυτο που σου σερβιραν...δεν ειναι τυχαιο που βγαινουν ποντικια με ακριβεια χιλιοστου περισσοτερα πληκτρα η πληκτρολογια με καλυτερη ανταποκρηση..στις κονσολες υπαρχει το gamepad...gamepad ειναι και ετσι θα μηνει..απλα οι εταιριες θελουν να πουλησουν και στις κονσολες και σε βοηθαν να προσαρμοστεις και εκει...απλα βαλε καποιον που δεν εχει παιξει ουτε σε pc ουτε σε κονσολα..που θα μπορεσει να παιξει πιο ευκολα?..εκει βρισκετε το κλειδι για να μου πεις για πια πλατφορμα ειναι φτιαγμενο το παιχνιδι..αν νομιζεις πως ειναι το ιδιο τοτε μην το κουραζουμε αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εσυ κανεις πλακα γιατι δεν υποστηριζεις επιχειρηματικα την αντιπαραθεση σου με τα λεγομενα μου..ισως το γεγονος οτι γινεται πρωταθλημα και στις κονσολες που ομολογω πως δεν το ξερα γιατι εχω καιρο να παρακολουθησω να ειναι ενα επιχειρημα...αλλα το οτι παιζω 2000 ωρες ενα game η οτι μου crashαρει στο  pc δεν ειναι επιχειρημα για να μου πεις οτι τα fps ειναι για κονσολα..απλα προσαρμοστικες σε αυτο που σου σερβιραν...δεν ειναι τυχαιο που βγαινουν ποντικια με ακριβεια χιλιοστου περισσοτερα πληκτρα η πληκτρολογια με καλυτερη ανταποκρηση..στις κονσολες υπαρχει το gamepad...gamepad ειναι και ετσι θα μηνει..απλα οι εταιριες θελουν να πουλησουν και στις κονσολες και σε βοηθαν να προσαρμοστεις και εκει...απλα βαλε καποιον που δεν εχει παιξει ουτε σε pc ουτε σε κονσολα..που θα μπορεσει να παιξει πιο ευκολα?..εκει βρισκετε το κλειδι για να μου πεις για πια πλατφορμα ειναι φτιαγμενο το παιχνιδι..αν νομιζεις πως ειναι το ιδιο τοτε μην το κουραζουμε αλλο..

ποοο σε ποιο ετος ζουμε ρε παιδια πλακα κανεις δεν υπαρχει ποντικι και πληκτρολογιο για κονσολα? ψαξε λιγο καλυτερα φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...