Προς το περιεχόμενο

Αγοράστε το πανίσχυρο MXiii 4k Android TV Box στα 61 ευρώ (Αναλυτική Παρουσίαση)


c0nvict

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω συνδέσει ενα bluetooth keyboard και δεν μπορω να βρω πως βαζεις να γραφει ελληνικα.

γωριζει κανεις να βοηθησει?

στις ρυθμισεις του bluetooth keyboard δεν εχει τα ελληνικα σαν γλωσσα.

Κατεβασε το external keyboard helper pro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστω, το περασα και οκ με τα ελληνικα.

 

κατι αλλο, επειδη τα περισσότερα παιχνιδια ειναι φτιαγμένα για smartphone/tablet και χειρισμο με οθονη αφής/accelerometer εχεις να πρωτεινεις καποια εφαρμογη για χειρισμο απο smartphone που να υποστηριζει και accelerometer χερισμο εκτως απο αφή?

 

το google tv remote που δικομασα δεν συνδέεται με τη συσκευη και το droidmote δεν ειναι free,

το remodroid δουλευει αλλα δεν εχει accelerometer χειρισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω, το περασα και οκ με τα ελληνικα.

 

κατι αλλο, επειδη τα περισσότερα παιχνιδια ειναι φτιαγμένα για smartphone/tablet και χειρισμο με οθονη αφής/accelerometer εχεις να πρωτεινεις καποια εφαρμογη για χειρισμο απο smartphone που να υποστηριζει και accelerometer χερισμο εκτως απο αφή?

 

το google tv remote που δικομασα δεν συνδέεται με τη συσκευη και το droidmote δεν ειναι free,

το remodroid δουλευει αλλα δεν εχει accelerometer χειρισμο.

Για παιχνίδια εννοείς; Μπορείς να δοκιμάσεις το gamekeyboard, νομίζω έχει accelerometer επιλογή

 

Υ.Γ:Παντως να ξερετε το gearbest εχει βαλει το mxiii στα 60$ με 2 gb ram και android 5.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

εχω κανει και εγω αυτην την αγορα.το θεμα ειναι οτι απο xbmc ποτε δεν εχω ακουσει ηχο περα απο ACC παρολο που εχω ψαξει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις του kodi(εκτος αν μου ξεφυγε καποια).και τωρα αντιμετωπισω και προβλημα με το δικτυο οτι και να κανω παρολο που εχει παρει ip δεν εχει internet connection και εχω προσπαθησει και με wifi αλλα το ιδιο προβλημα.σκεφτομαι να περασω μονος μου καμια ciustom rom (που θα ηθελα να μου προτεινετε)και να τα φτιαξω ολα απο την αρχη (clear install)γιατι εχει ερθει με προεγκατεστημενες εφαρμογες οπως και το kodi μεσα σε αυτες.δεν εχω προλαβει να το χαρω και μου κανει νουμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με τον ηχο που ειχες ρωτησει και στο διπλα θεμα δες αυτον τον οδηγο http://www.minixforum.com/threads/enabling-passthrough-on-x8-x6-series.5682/ δεν ειναι απο το ιδιο tv box τα βηματα ειναι περιπου τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα,

εδω και μερικες μερες το MXiii δεν μου αναβει καθολου. παταω το power και δεν κανει τιποτα, το led δεν αναβει καθολου, σαν να μην περνει ρευμα. θεωρησα οτι χαλασε το τροφοδοτικό αλλα μετρήθηκε με πολυμετρο και λειτουργει κανονικα.

 

καμια ιδεα τι αλλο μπορει να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημέρα.Έχω και εγώ το mxiii περίπου 2 χρόνια τώρα και δουλεύει μια χαρά.Έχω περάσει την τελευταία έκδοση στο μηχάνημα και στο codi.Εδώ και λίγους μήνες δεν θυμάμαι ακριβώς εκεί που λέει "Click here to edit your location" βάζω την πόλη μου και λέει "Can not find the city,please try again".Το έχω δοκιμάσει και με άλλες πόλεις μήπως φταίει η δικιά μου,τίποτα.Πριν καιρό λειτουργούσε κανονικά.Έχω ψάξει στο google γράφοντας το πρόβλημα,λένε γενικώς κάτι για την τοποθεσία στις ρυθμίσεις,τα έχω κάνει όλα αλλά τίποτα.Κάποιος άλλος φίλος που έχει το ίδιο πρόβλημα?Καμιά λύση?Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με τη τοποθεσια ...

 

Διονυση αν δεν αναβει πολλες φορες δεν παταει καλα απο πισω το φυσακι

 

ειδαλως δοκιμασε με μια οδοντογλυφιδα στο av μεσα πατημενο το κουμπακι και ταυτοχρονα το on off για να παει σε recovery kai kane reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Διονυση αν δεν αναβει πολλες φορες δεν παταει καλα απο πισω το φυσακι

 

ειδαλως δοκιμασε με μια οδοντογλυφιδα στο av μεσα πατημενο το κουμπακι και ταυτοχρονα το on off για να παει σε recovery kai kane reset

 

δοκιμασα μηπως μπει σε recovery  αλλα τιποτα. δεν αναβει καθόλου.

 

το φυσακι παταει καλα, το δοκιμασα με πολυμετρο στην πλακετα και δινει ρευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα.Και εμένα εχθές το βράδυ πάπαλα.Ούτε ανάβει το λαμπάκι κόκκινο ούτε μπλε.Θα το δώσω σήμερα σε ένα φίλο ηλεκτρονικό να το δει.Διονύση εσύ τι έκανες?Καμιά ιδέα παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...