Προς το περιεχόμενο

Photos of your car


HALF EVIL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Shyn είπε

Βλεπω λαθος ή το τιμονι ειναι ασυμμετρο και πιο χοντρο απο την αριστερη πλευρα της φωτογραφιας ? 

Βλέπεις λάθος, η βασικά η φωτογραφια είναι λάθος. Είναι φαντάζομαι o ultra wide φακος, που παραμορφωνει ελαφρος την εικονα, ειδικα για τα αντικειμενα που ειναι στης ακρες. 

To γνωστό και ως: spacer.png

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2020 στις 12:53 ΜΜ, margaritagr είπε

Η Κλειώ επαθε τακαμουρι κι έτσι για το επόμενο διάστημα τη θέση της πηρε ο Κώστας.

Ωραιο τιμόνι, πολύ σαφες κιβώτιο, νευρο (1.6 πετρελαιο), ανετη θέση οδήγησης.

Το περίεργο είναι πως... ενω εχει μαλακο Πλαστικό σχεδόν παντού, δεν εχει αυτόματα παράθυρα. Εν ετει 2020 ρε φιλε από εκεί βρήκαν να κοψουν;;!! 

20201126-114904.jpg

20201126-114917.jpg

20201126-115101.jpg

20201126-115258.jpg

Έχουμε μερικά τέτοια στην εταιρεία κι εμείς. Και από το ίδιο leasing, απλά είναι πιο καινούρια με τη μεγάλη οθόνη μέσα, τα καινούρια φώτα μπροστά και όλα ηλετρικά 😛 😛 

Τα υπόλοιπα όπως τα είπες για κινητήρα και σασμάν... Πολύ τίμιο το Ceed..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, eMike είπε

Έχουμε μερικά τέτοια στην εταιρεία κι εμείς. Και από το ίδιο leasing, απλά είναι πιο καινούρια με τη μεγάλη οθόνη μέσα, τα καινούρια φώτα μπροστά και όλα ηλετρικά 😛 😛 

Τα υπόλοιπα όπως τα είπες για κινητήρα και σασμάν... Πολύ τίμιο το Ceed..

Δώσε φωτο αν έχεις, να δούμε διαφορές!

(ειναι το τελευταίο μοντέλο απλά ιςως έχετε ανώτερη έκδοση!)

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε να βάλω και εγώ την γριά Τσέχα (σε ανθρώπινα χρόνια, τώρα μπαίνει στην μέση εφηβεία).

Δύο έξω και μία εσωτερική, μέσα στην πρασινίλα "προηγούμενης δεκαετίας".

 

 

 

 

 

 

 

Chuckie_TS_02.jpg.edc8d61cf3ce84f8bc77d8e65460e15d.jpg

 

 

 

Chuckie_TS_01.jpg.01e814037401c49e7015ddd27359056d.jpg

 

Chuckie_TS_03i.jpg.189183ec321e96413af4f341e38d30e1.jpg

(ουφ το καταφερα)

Επεξ/σία από Chuckie667
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/11/2020 στις 11:53 ΠΜ, margaritagr είπε

Η Κλειώ επαθε τακαμουρι κι έτσι για το επόμενο διάστημα τη θέση της πηρε ο Κώστας.

Ωραιο τιμόνι, πολύ σαφες κιβώτιο, νευρο (1.6 πετρελαιο), ανετη θέση οδήγησης.

Το περίεργο είναι πως... ενω εχει μαλακο Πλαστικό σχεδόν παντού, δεν εχει αυτόματα παράθυρα. Εν ετει 2020 ρε φιλε από εκεί βρήκαν να κοψουν;;!! 

20201126-114904.jpg

20201126-114917.jpg

20201126-115101.jpg

20201126-115258.jpg

 

 

χωρις να εχω μπει σε ΚΙΑ αλλα εχοντας bmw τα χειρηστηρια τιμονι και κλιματισμο ειναι ιδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και λίγες ακόμα κινούμενες εικόνες αυτή την φορά με ήχο 😉

Η 1η "πουλήθηκε" γιατί τα λάστιχα είναι στα τελευταία τους, οπότε χαλαρή από χαμηλές 2α εκκίνηση.

(το βλέπω τώρα που πληρώνω τα 690 για σήμα, ας το μοιραστώ και μαζί σας, απαλύνει τον πόνο μου)

-κάπου έχει ένα νήμα για καταναλώσεις, να ποστάρω και εκεί 😉

 

 

Επεξ/σία από Chuckie667
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2020 στις 8:19 ΜΜ, Chuckie667 είπε

και λίγες ακόμα κινούμενες εικόνες αυτή την φορά με ήχο 😉

Η 1η "πουλήθηκε" γιατί τα λάστιχα είναι στα τελευταία τους, οπότε χαλαρή από χαμηλές 2α εκκίνηση.

(το βλέπω τώρα που πληρώνω τα 690 για σήμα, ας το μοιραστώ και μαζί σας, απαλύνει τον πόνο μου)

-κάπου έχει ένα νήμα για καταναλώσεις, να ποστάρω και εκεί 😉

 

 

Ποσα αλογατα ειναι το συγκεκριμενο;
Πολλα τα 690 τελη... 
Απο καταναλωσεις για πες πως πας;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, merkon είπε

Ποσα αλογατα ειναι το συγκεκριμενο;
Πολλα τα 690 τελη... 
Απο καταναλωσεις για πες πως πας;
 

Ολα τα 2λιτρα εχουν 690ε τελος, λογικο. Βεβαια ενταξει Skoda εγω θα πηγαινα στα γρηγορα σχετικα 1.8 (αν και δεν ξερω αν τα βγαζει ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ολα τα 2λιτρα εχουν 690ε τελος, λογικο. Βεβαια ενταξει Skoda εγω θα πηγαινα στα γρηγορα σχετικα 1.8 (αν και δεν ξερω αν τα βγαζει ακομα)

Κανω στο μυαλο μου την συγκριση με το UK που βρισκομαι εδω και μερικα χρονια, για αυτο μου φαινονται εξωπραγματικα πολλα...
Οι δικοι μου πισω στην Ελλαδα για ενα civic 1.8 πληρωνουν 330ε, υπερβολικα πολλα τα 690ε για 2λιτρα κινητηρες.

Εγω απο την αλλη για 3λιτρο ντιζελ δινω £125 εδω στο νησι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, merkon είπε

Ποσα αλογατα ειναι το συγκεκριμενο;
Πολλα τα 690 τελη... 
Απο καταναλωσεις για πες πως πας;
 

Αυτό το έδινε η Skoda εδώ με 240 άλογα, έκδοση Motorsport (απλά έμαθα μετά έβαζαν ένα χαλαρό ασφαλές revo πρόγραμμα). Δεν το έχω γαργαλήσει παραπάνω, ήδη είναι οριακά σε στροφές με την δύναμη αυτή, ήταν μελετημένο για τα 200 άλογα.

καταναλωση, έχω στα 9.7-10 , καθώς είναι και αυτοκίνητο που περνώ για το γραφείο , με ΑΟ μέσα δλδ.

Αν ανεβοκατέβω κέντρο άνετα 12lt, Εθνικη ταξίδια παίζει μέσο όρο στα 7.5

Η κατανάλωση παλεύεται, τα λάστιχα όχι. Κάτι Michelin τα έφαγε σχεδόν στους 14 μήνες, και ήταν τα καλά ακριβό sport κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, merkon είπε

Κανω στο μυαλο μου την συγκριση με το UK που βρισκομαι εδω και μερικα χρονια, για αυτο μου φαινονται εξωπραγματικα πολλα...
Οι δικοι μου πισω στην Ελλαδα για ενα civic 1.8 πληρωνουν 330ε, υπερβολικα πολλα τα 690ε για 2λιτρα κινητηρες.

Εγω απο την αλλη για 3λιτρο ντιζελ δινω £125 εδω στο νησι.

Αυτοι που εβγαλαν τα σηματα προφανως και ηταν ασχετοι, Ελλαδα βρισκομαστε τι να πεις.

Μόλις τώρα, Chuckie667 είπε

Αυτό το έδινε η Skoda εδώ με 240 άλογα, έκδοση Motorsport (απλά έμαθα μετά έβαζαν ένα χαλαρό ασφαλές revo πρόγραμμα). Δεν το έχω γαργαλήσει παραπάνω, ήδη είναι οριακά σε στροφές με την δύναμη αυτή, ήταν μελετημένο για τα 200 άλογα.

καταναλωση, έχω στα 9.7-10 , καθώς είναι και αυτοκίνητο που περνώ για το γραφείο , με ΑΟ μέσα δλδ.

Αν ανεβοκατέβω κέντρο άνετα 12lt, Εθνικη ταξίδια παίζει μέσο όρο στα 7.5

Η κατανάλωση παλεύεται, τα λάστιχα όχι. Κάτι Michelin τα έφαγε σχεδόν στους 14 μήνες, και ήταν τα καλά ακριβό sport κτλ. 

Εμενα τρωει τα Bridgestone οποτε καλα εισαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Ολα τα 2λιτρα εχουν 690ε τελος, λογικο. Βεβαια ενταξει Skoda εγω θα πηγαινα στα γρηγορα σχετικα 1.8 (αν και δεν ξερω αν τα βγαζει ακομα)

Τα προ 2010 έχουν 690ε. Πως ακριβώς ρε παίδες σαν τρώγονται τα λάστιχα σε 14 ++ μήνες; 2.5 τόνους αμάξι έχω (η είχα μέχρι προσφάτως) και κρατούσαν 3-4 χρόνια, και το ξέσκιζα και στο γκάζι, τι φάση... 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Τα προ 2010 έχουν 690ε. Πως ακριβώς ρε παίδες σαν τρώγονται τα λάστιχα σε 14 ++ μήνες; 2.5 τόνους αμάξι έχω (η είχα μέχρι προσφάτως) και κρατούσαν 3-4 χρόνια, και το ξέσκιζα και στο γκάζι, τι φάση... 

.... και έκανα και εμπρός πίσω αλλαγή. Τα Pirelli P Zero Nero άντεξαν διπλάσιο χρόνο, τα Conti Sport Contact 5 , λίγο λιγότερο από τα Pirelli

όταν λέω φαγώθηκαν, προσωπικά εννοώ ότι πλέον στο γυαλί οδόστρωμα των Ελληνικών δρόμων, σπινιαρει ανά πάσα στιγμή η 2α και κάποιες φορές σε λίγο χειρότερο δρόμο και η 3η. Την 1η απλά την πουλάς , αν δεν θες να κάνει υπερωρίες το antispin και να τρως τα τακάκια .

οπως έγραψα και πριν, το αμάξι ήταν για 200 άλογα και την ροπή που είχε, μελετημένο, στημένο αλά ομόσταυλα Golf GTI V.

Η Motorsport έκδοση ήταν αψυχολόγητη, πολύ ροπή που δεν την διαχειρίζεται με τον καλύτερο τρόπο....Θέλει λεφτά για να γίνει αυτό, βελτιώσεις κτλ, δεν παίζουν όποτε... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...