Προς το περιεχόμενο

Λύση στα γενικά προβλήματα με την Κάρτα Γραφικών 101


Apoll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα φιλε μου την τελευταια εκδοση εχω το δοκιμασα και σαν διαχειρηστης αλλα τπτ windows 7 64 bit οχι σπασμενα


Φιλε το βρηκα το λαθος δεν επελεγα να εγκαταστησω το riva tuner ολα καλα τωρα σε ευχαρισω πολυ παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 673
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια θα ηθελα την γνωμη σας για κατι,

Ειμαι χρηστης της asus 280Χ και ειχα και εγω προβλημα με artifacts και lines αλλα μονο σε μερικα παιχνιδια οχι σε ολα..Μετα απο απειρες ωρες πειραματισμου και ψαξιμου σε forum για να λυσω το προβλημα μιας και δεν ειχα εγγυηση βρηκα αυτη την λυση.Οσο παραξενο και αν ακουγετε σε πολλα παιχνιδια που μου εκανε artifact καθως και που πετουσε γραμμες διαπιστωσα οτι αν τρεχω μονο το παιχνιδι χωρις να εχω ανοιχτο καποιον browser δεν μου κανει προβληματα.Δεν ειμαι ειδικος να σου εξηγησω το γιατι αλλα εμενα αυτο δουλεψε. Καποια Βοηθεια?

(εκανα τα παντα,καθαρη απεγκατασταση,ειδα θερμοκρασιες,την εβαλα σε αλλο pc κτλ..)

Φιλικα Μανωλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα να έχεις κάνει εγκατάσταση το DX........ Πήγαινε στην MS και τσεκαρέ το.

 

Από εκεί και μετά αν έχεις clopyright παιχνίδια δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Αν όχι, ρίξε μια ερώτηση στα φόρουμ σχετικά με τα παιχνίδια αυτά, μιας και είναι συγκεκριμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες και σε μενα αρχισε να κρασαρει το συστημα της υπογραφης.

 

παιζω παιχνιδι και μετα απο 10 λεπτα σβηνει το PC. 

 

τσεκαρα την θερμοκρασια με GPU-Z και δεν ξεπερνουσε τους 70 βαθμους. στο Idle einai 25C.

 

τι μπορει να φταει? 

 

το τροφοδοτικο ειναι περιπου 5 μηνων. και τα παιχνιδια ειναι dying light, WDogs, sleeping dogs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o επεξεργαστης ειναι non (κ) δεν τον εχω πειραξει. εγινε ξαφνικο εκει που ηταν ολα καλα αρχισε να το παθαινει. 

 

αλλαξα και παστα στον επεξεργαστη και το μαξ που αναβαζει ειναι 60 βαθμους. λετε να επαθε κατι η καρτα?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες? καινουργιο ειναι ρε γμτ. 

 

μακαρι να ειναι το τροφοδοτικο και να μην ειναι η καρτα. υπαρχει κανενα προγραμμα που να το τσεκαρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως δεν αποδιδει καλα γενικα οι κυριοι λογοι να κλεισει το pc ειναι υπερθερμανσεις και τροφοδοτικο,εσενα κλεινει δεν κανει reboot, αναφορα σφαλματος δεν εχει οταν το ανοιγεις? δοκιμασε να παιξεις με το 1 stick ram επανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικα κανει reboot. σβηνει σαν να το τραβας απο την μπριζα και μετα ανοιγει μονο του κανονικα, χωρις καμια αναφορα ουτε καποιο BOSD. ανοιγει κανονικα και μολις ξανατρεξω παιχνιδι, ξανα τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο σπανια εκδοχη ειναι να εχεις κανενα virus αλλα αμα δεν εχεις υπερθερμανση λογικα ειναι τροφοδοτικο ειτε δεν εχει αρκετη ισχυ που στην περιπτωση σου εχει ,ειτε εχει προβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβασα χτες τα fans της καρτας στο 60% και επαιζε κανονικα μονο που μου'πρηξε τα π@παρια ο θορυβος. λετε να εχει προβλημα η καρτα? κανονικα θα επρεπε να ανεβαζει αυτοματα τα rpm αναλογα με την θερμοκρασια. αλλα αναγκαστικα με το trixxx το ρυθμισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω μια msi 560GTX-Ti  Twin Frozr 3 power edition 1gb 

 

http://www.skroutz.gr/s/2276545/MSI-GeForce-GTX560-Ti-1GB-Twin-Frozr-III-Power-Edition.html

 

αυτή εδώ και πριν 3 μήνες εκεί που ήμουν idle στο pc και έβλεπα νομίζω youtube ,κάνει κάτι κεραυνούς η οθόνη και σβήνει η εικόνα ,έκανα restart ,τίποτα ,έβγαλα έβαλα τα καλώδια τίποτα δεν έβγαζα εικόνα ,ε λέω θα είναι το καλώδιο mini hdmi ,βάζω μια κάμερα που είχα μέσω του minihdmi στην τηλεόραση μου και έδειξε κανονικά εικόνα ,αρα δυστυχώς κάτι έχει πάθει η κάρτα.Καμιά Βοήθεια ????

 

Να αναφέρω πως η κάρτα παίρνει κανονικά ρεύμα και γυρνάνε τα ανεμιστηράκια της αλλά δεν έχω καμιά εικόνα ,μόνο μέσω mini hdmi kai vga->dvi adapter την έχω δοκιμάσει !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να δανειστεις καρτα για δοκιμη?? Κανει ο υπολογιστης τπτ ηχους οταν τον ανοιγεις μπιπ μπιπ ?? Κεραυνους εννοεις ασπρα αναβοσβηματα συντομα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...