Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μονο πρόβλημα που βλέπω στο Driveclub στο gameplay είναι ότι όσο ξεκλειδώνεις αμάξια τόσο καλύτερο είναι. Οι περισσότεροι που θα παίξουν 30 λεπτά-1 ώρα στο mini cooper δεν θα εκπλαγούν κιόλας. Προσωπικά πιστεύω ότι αν δεν έχεις παίξει αρκετές ώρες με hyper cars (McLaren P1, Pagani Huayra, Pagani Zonda R και τα λοιπά) για κανένα λόγο δεν έχεις ολοκληρωμένη άποψη για το παιχνίδι. Απλά για να ξεκλειδώσεις P1 πρέπει να αφιερώσεις χρόνο με το παιχνίδι.

 

Και αν δεν ήταν καλο παιχνίδι εγώ δεν θα ξόδευα πολύ χρόνο μαζί του, ούτως η άλλως on release skip το έκανα γιατί άκουγα πολλά, με το weather update το αγόρασα και έμεινα ευχαριστημένος. Προφανώς δεν είναι sim αλλα γι' αυτο που είναι, είναι αρκετά καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Απλά εσένα σου αρέσουν αυτά. Εμένα για παράδειγμα μου αρέσουν τα perfomance και η πρώτη πρώτη κατηγορία. Το renault (εκείνος ο κουβάς απο το DLC) για παράδειγμα έχει πολύ διαφορετικό χειρισμό απο κάθε άλλο αμάξι του παιχνιδιού και γενικότερα τα σπάει.

 

Όσο για το gameplay, αμα είσαι γεροπαράξενος και θές κατι να βρείς, ε θα βρείς. Μια χαρά στιβαρό χειρισμό έχει. Οκ δεν είναι αληθοφανής αλλά έχει ΠΛΑΚΑ, σε ΠΟΡΩΝΕΙ. Δηλαδή τι να κάνουμε ρε παιδια, παιχνίδι δεν είναι? Δεν μπορώ να καταλάβω τι λάθος βρίσκεται στο gameplay. Κάνεις και καμια κωλιά πετάς και κανα ανάποδο τιμόνι, δουλεύεις και τα φρένα.. comple. Δεν έχει την αίσθηση οτι είναι crappy τελείως. Δεν νιώθεις οτι παίζεις παιχνίδι του ps2-xbox ούτε καν ps360.

Τα περι gameplay και γραφικων τα ακούω βερεσέ. Να είχαμε να λέγαμε είναι και το υπογράφω. Να μου λέγατε για το μικρό περιεχόμενο (χωρίς τα πρώτα DLC που πήραμε τζάπα) οκ. Πλέον ούτε για το online υπάρχει λόγος να το κατηγορήσετε.

 

και το ξαναλέω, να πω οτι είχατε δευτερη επιλογή, οκ. Δεν έχετε όμως. Αν σας αρέσουν τα racing το παίρνεται και μια χαρα ικανοποιημένοι θα μείνετε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θα στο ξαναρωτήσω : Προς τι αυτο το γιγαντιαίου μεγέθους σκάλωμα ? Ειλικρινής ερώτηση, απάντησε μου σε παρακαλώ...Το έχω πραγματική απορία...

 

 

 

 

 

Αγαπητε φιλε red καλως ή κακως το ιντερνετ ειναι το πιο ευκολα προσβασιμο βημα για τον καθε πικραμενο,εμμονικο ή εντεταλμενο αν θες (και φυσικα δεν εξαιρω τον εαυτο μου και ουτε στοχοποιω κανεναν).

Αυτο φυσικα το βλεπεις και σε πολλα αλλα θεματα ειτε πιο σοβαρα ειτε πιο αναλαφρα οπως εδω.Στο κατω κατω για video games συζηταμε for f@k's sake.

Τωρα τα κινητρα του καθενος,αλλες φορες ευδιακριτα και αλλες δυσδιακριτα,φυσικα και δεν ειμαι διατεθειμενος να τα αναλυσω αλλα και ουτε να τα ξεδιαλυνω.Μεγαλα παιδια ειμαστε,με κριτικη ικανοτητα ωστε να μπορουμε να διακρινουμε τι ρολο βαραει καποιος με μια απλη ματια στα γραφομενα του.

Γουσταρω τα γκειμς,διασκεδαζω με αυτα αρκετες ωρες απο την ζωη μου αλλα και στην "πλατη",στα 40 πια και ακομα ακομα θα ριξω και μια αναλυση με φιλους που γουσταρω να μιλαω για αυτα και οχι μονο.

Στην τελικη θα σε παραπεμψω στο αρχαιο σοφο ρητο: Just don't feed the trolls.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην τελικη θα σε παραπεμψω στο αρχαιο σοφο ρητο: Just don't feed the trolls.

στο στομα μου τοο ειχα να το πω μερες τωρα :P

μεγαλη κουβεντα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ το άλλο τρελό που ακούω είναι οτι δεν είναι sim.Ποτε δε πλασαριστηκε σα sim το παιχνίδι.Εγω θέλω να το παίξω μόνο και μόνο επειδή είναι arcade.Ας ελπίσω όταν πάρω το Ps4 να είναι και στο plus η έκδοση που υποσχεθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ. Απλά εσένα σου αρέσουν αυτά. Εμένα για παράδειγμα μου αρέσουν τα perfomance και η πρώτη πρώτη κατηγορία. Το renault (εκείνος ο κουβάς απο το DLC) για παράδειγμα έχει πολύ διαφορετικό χειρισμό απο κάθε άλλο αμάξι του παιχνιδιού και γενικότερα τα σπάει.

 

Προφανώς, απλά εγώ προτιμώ τα hyper cars. Κυρίως γιατί δεν χαρίζουν πολλά λάθη, πάντως δεν πιστεύω άμα παίξεις 10-20 λεπτά με μια κατηγορια αυτοκινητου καταλαβαίνεις πολλά από το πως είναι το παιχνίδι, εμενα όσο έπαιζα μου άρεζε περισσότερο προσωπικά. Γι' αυτο και κοντεύω να φτάσω 50 level (49 είμαι τώρα) και να πάρω το platinum άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια με την free έκδοση τι γίνεται?...το κοιτάνε καθόλου ή μπα?

 

Ναι αλλα πρέπει να ετοιμάσουν τους server για να μπούν τα 10 εκατομμύρια των plus συνδρομητών χωρίς να πέσει το σύστημα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, απλά εγώ προτιμώ τα hyper cars. Κυρίως γιατί δεν χαρίζουν πολλά λάθη, πάντως δεν πιστεύω άμα παίξεις 10-20 λεπτά με μια κατηγορια αυτοκινητου καταλαβαίνεις πολλά από το πως είναι το παιχνίδι, εμενα όσο έπαιζα μου άρεζε περισσότερο προσωπικά. Γι' αυτο και κοντεύω να φτάσω 50 level (49 είμαι τώρα) και να πάρω το platinum άλλωστε...

Το έχω πλατινιάσει. Δεν ηταν και πολύ δύσκολο η αλήθεια είναι. Το είχα κάψει βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια με την free έκδοση τι γίνεται?...το κοιτάνε καθόλου ή μπα?

φανταζομαι οτι θα κοιταξουν να το πουλανε, μεχρι να βγει το project cars ή κατι αλλο ανταγωνιστικο.

 

 

οσο για τους servers, δεν ηταν ποτε προβλημα server, αλλα προβλημα κωδικα.

για αυτο και το παιχνιδι δεν δουλευε οταν ειχε πρωτοβγει, και ο αριθμος κατοχων δεν ξεπερνουσε τις 50-100 χιλιαδες τις πρωτες βδομαδες.

οσοι -σαν εμενα- το πηρατε απο την πρωτη μερα, σιγουρα θα ειδατε κι εσεις το αν και ποσο επαιζε χωρις φορτιο στους server....

 

εκτος κι αν νομιζετε μερικοι οτι η sony τοσο καιρο καθεται και δεν το βγαζει ....για να σου αγοραζει servers για να παιξεις καλα το δωρεαν drive club.

 

λιγο-πολυ (ή επακριβως) ο λογος ειναι αυτος που εγραψε ο νερατζης πιο πανω:

 

 

και το ξαναλέω, να πω οτι είχατε δευτερη επιλογή, οκ. Δεν έχετε όμως. Αν σας αρέσουν τα racing το παίρνεται και μια χαρα ικανοποιημένοι θα μείνετε.

 

 

 

 

edit

δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είναι αυτός ο λόγος...δεν το ήξεραν όταν ανακοίνωναν την free version?...ξαφνικά τους ήρθε?

ultra, το driveclub ειχε και κλειστη beta. ξερανε παρα πολυ καλα τι επροκειτο να συμβει, αρκετες μερες (περιπου 2 βδομαδες) πριν να βγει το παιχνιδι προς πωληση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοί μπήκαν στο τρυπάκι και το αγόρασαν ενώ ήθελαν πρώτα να το δοκιμάσουν...όμως πόσοι θα το αγόραζαν day one , βλέποντας τα χάλια των πρώτων ημερών?...δεν νομίζω να ήταν θέμα κώδικα μόνο

 

μυρίζει περίπτωση Destiny και ότι δεν βγάζουμε reviews καθόλου για να μην δει ο κόσμος παρά το hype, τι μετριότητα είναι το παιχνίδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...