Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Τώρα πρόσεξα ότι το δίνουν στα 25 ευρώ για τους συνδρομητές plus. Είναι κάποιου είδους προσφορά ή θα είναι η μόνιμη τιμή του από δω και πέρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι μόνιμο.

 

Λοιπόν πολύ ανεβάσατε τον ποσερα Spartan με το υπεράμαξο που του έχουν βάλει κόλλα για να κρατιέται στην άσφαλτο και ενω εγω με το bmwδακι είχα τόσο δουλεμένο χρόνο (ίχνος σπινιαρίσματος, πιστός στις γραμμές, δουλεμένες αλλαγές ταχυτήτων, γρήγορος άμεσος, εναλλακτικός :P) παρ' όλα αυτά δεν πήρα τα rupees που μου αναλογούν...

Ορίστε το ποζεροβιντεό μου με ελάχιστα δουλεμένο χρόνο. Όποιoς έχει παίξει Hennessy Venom και μάλιστα σε κλειστή-βρεγμένη πίστα καταλαβαίνει.

 

Ανοιχτή κόντρα λοιπόν με τον Spartan και τέρμα η φιλία  :ph34r:

 

Edit: Η AI είναι στο legend και έβαλα αγώνα, όχι χρόνο, για να σχολιάσω μερικές κινήσεις τις αλλά δεν..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή είναι και η γλυκα με τα challenges στο DC :D

 

Πάντως το Venom είναι αρκετά δύσκολο, από το tour τα δυο πιο δύσκολα challenges είναι τα 2 venom laps (έχει και ένα με βροχή στο elements).

 

Εγώ πάντως δοκίμασα αυτό το setup με L1-R1 για shifting

 


 

Το μονο πρόβλημα με κάνει να θέλω να το παίξω με τιμονιέρα ακόμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα! το drive club Που ειναι σε προσφορα ειναι ολοκληρο το παιχνιδι η καποιες πιστες? δλδ εγω που δν το εχω ηδη το παιχνιδι κ ειμαι κατοχος Plus μπορω να το αγορασω με 25 ευρω ολοκληρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα! το drive club Που ειναι σε προσφορα ειναι ολοκληρο το παιχνιδι η καποιες πιστες? δλδ εγω που δν το εχω ηδη το παιχνιδι κ ειμαι κατοχος Plus μπορω να το αγορασω με 25 ευρω ολοκληρο?

το <<ολοκληρο>> ειναι σχετικο, αφου εαν δεν κανω λαθος θελεις αλλα 25ευρω για το ...season pass

 

αποφευγω συνηθως να γραφω για το driveclub για τους γνωστους λογους, ομως θα σου γραψω -κατ'εξαιρεση- τη γνωμη μου:

 

- Η καμπανια ειναι μικρη, και βασικα ειναι μια λιστα που διαλεγεις αγωνα. αυτο ειναι ολο. (1-2 μερες)

- Ο χειρισμος ειναι -για τα σημερινα δεδομενα και για racing game- μετριος και κατω.

- το online -πλεον λειτουργει- ειναι το ιδιο βασικο με το campaign.

- ηδη υπαρχουν κομματια που σε οδηγουν σε επιπλεον DLC(!)

 

η γνωμη μου λοιπον, ειναι οτι το καλυτερο πραγμα που μπορει καποιος να κανει με το driveclub, ειναι να ....παρει την εκδοση που ειχε ταξει η sony απο την αρχη¨τη δωρεαν με το plus.

 

εχουν περασει -οπως διαβαζα- πανω απο 100 μερες!!! (http://www.tickcounter.com/countup/20141007120000am/w252/DriveClub_PS%2B_Edition_Missing_in_Action)

- που το χρωσταει η sony.

 

το ειχε υποσχεθει απο πριν να βγει το ps4 ("ναι, θα πληρωνετε για να παιξετε online, αλλα κοιταξτε κι εμεις πως ξηγιομαστε driveclub free")

 

ομως το παιχνιδι το πουλαει κανονικα, χωρις να τιμησει την υποσχεση της απο τις .......αρχες του περασμενου Οκτωβριου.

 

το βαζει σε bundle, το βγαζει απο bundle, το πουλαει 70ε, το πουλαει 40ε, βγαζει dlc, το πουλαει το dlc 25, τωρα πουλαει και το παιχνιδι αλλα 25....

τι να πει κανεις...

απορω που ειναι ολοι αυτοι που κραζανε περσι το νοεβριο (2013) τη microsoft για το εξαιρετικο forza.... δεν τους εχω δει να μιλανε καθολου.....

 

 

 

τεσπα, φιλε, η ουσια ειναι μια: το παιχνιδι περα απο τα νερα στο παρπριζ δεν ειναι τιποτα φοβερο. το καλυτερο κομματι του αναγκαστικα θα το δωσει η sony δωρεαν. απλα ολοι την χαϊδευουνε και ετσι αυτη καθυστερει και πιανει κωλους αν μπορει.

αν εισαι σε budget περιμενε λεω εγω. στην τελικη κρατα τα για project cars σε κανα μηνα.

αν ομως δεν εχεις budget θεμα, παρε και το dlc :D ειναι προφανες οτι η sony θελει τα λεφτα σου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κόλλημα πάντως ρε P3tran, τι σου έκανε η Sony, σου έκαψε το σπίτι; Πραγματική βεντέτα δηλαδή. ήδη σε φαντάζομαι στο thread του Uncharted 4 να κλαίγεσαι γιατί πουλάει και ότι είναι πολύ απλοϊκό κτλ. :-D
 
Ηρέμησε λίγο, παιχνίδια είναι. Και ναι η Sony θέλει τα λεφτά σου, όπως και η Microsoft, και η Valve και η EA και όλες οι άλλες εταιρίες. Την κατάσταση με τα season pass την ξέρουμε, τα map packs υπάρχουν εδώ και χρονια σε παιχνίδια όπως Halo/Cod και όσο και να γκρινιάξαμε μερικοί αυτά πουλάνε, τώρα είναι στα racing με το Forza και τα microtransaction, το DC και τα expansion packs κτλ. Αυτή η συζήτηση δεν είναι γι' αυτο το θέμα, και σταματα επιτέλους να το βγάζεις off-topic.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πάρτο, θα περάσεις καλά και είναι εθιστικό. Η καμπάνια δεν είναι μικρή 1-2 μέρες που αναφέρθηκε εκτός άμα είσαi o Spartan :P Επίσης 25 ευρώ το game και 25 ευρώ dlc για το συγκεκριμένο αξίζει. Εγώ το πήρα 40 ευρώ, περίμενα να το βάλουν στις εκπτώσεις τότε με το 12 deals αλλά και πάλι τώρα που το βλέπω 25 δεν το μετανιώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ με 25 ευρω δν ειναι το game? πρεπει να παρω κ το dlc?? σορρυ για τισ απανωτες ερωτησεις αλλα δν γνωριζω !


πολυπλοκα τα εκαναν τα πραγματα ρε παιδια! δλδ ελεος bundle, dlc, κ αηδιες! βγαλτος προσφορα το παιχνιδακι να τελειωνουμε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις 25 παίρνεις το game και έχει αρκετό περιεχόμενο να ασχοληθείς για καιρό. Αν σου αρέσει δίνεις άλλα 25 αργότερα και κάθε μήνα μέχρι τον Ιούνιο έχεις καινούργιες πίστες και αμάξια. Οπότε τώρα απλά δώσε 25 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ με 25 ευρω δν ειναι το game? πρεπει να παρω κ το dlc?? σορρυ για τισ απανωτες ερωτησεις αλλα δν γνωριζω !

 

πολυπλοκα τα εκαναν τα πραγματα ρε παιδια! δλδ ελεος bundle, dlc, κ αηδιες! βγαλτος προσφορα το παιχνιδακι να τελειωνουμε!

Σε content είναι γεμάτο το παιχνίδι και χωρίς το season pass και θα βγάζουν καινούργια track μέχρι το καλοκαίρι. Το μονο που χάνεις είναι καινούργια tour και αμάξια που βγάζουν μετά την κυκλοφορία.

 

1410391238-driveclub-dlc-infographic.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι μικρό το campain αλλά οχι 1-2 μερες είπαμε. Εκτός β'εβαια αν δεν πας για όλα τα αστέρια, τι να πω.

Εγω το παιχνίδι το έχω 3 μήνες και είναι το μοναδικό που παίζω ακόμα στο PS4 χωρίς το DLC. Είπαμε αμα σου αρέσουν τα racing, σε υπερκαλύπτει. Αυτό δείχνει κιόλας οτι το campaign είναι το ορεκτικό. Αλλού έχει δοθεί η βάση, στον αγώνα και τον ανταγωνισμό.

 

Spartan μια χαρά. L1 R1 πιστεύω και εγω οτι είναι η καλύτερη θέση. Πάντα εκεί τις βάζω και έχω δοκιμάσει διάφορες θέσεις κατα καιρούς. Η πίστα που ανέβασες μάλλον είναι η αγαπημένη μου!

 

Edit: Αυτό το challenge που λές ανέβασα πιο πάνω το οποίο μου είχε σπάσει τα νεύρα!! Γι' αυτό και το είχα κάνει βίντεο τότε χαχα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουφ, πάμε πάλι. Αν σου αρέσουν τα racing games με arcadey χειρισμό (με άλλα λόγια, μην το πάρεις αν θες να παίξεις sim) το παιχνίδι φαίνεται solid. Αν σου αρέσει το genre και το παιχνίδι είναι solid μπορείς να περάσεις και 1 μήνα παίζοντας 2 πίστες (φορ φακς σέικ, χτες πέρασα τη μισή μέρα να δοκιμάζω αμάξια σε μία πίστα μόνο). Αυτά περί 1-2 μέρες περιεχόμενο είναι απλά αστεία. 

 

Δώσε τα 25, κι αν τελειώσεις τα πάντα ή δεις ότι σου αρέσει πολύ και πρόκειται να το λιώσεις, τότε, ίσως αξίζει να δώσεις και τα άλλα 25 για το season pass, που συμφέρει από το να πάρεις όλα τα έξτρα ένα ένα. 

 

Καλή διασκέδαση αν το πάρεις και δώσε και ID :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαι αρχαριος και δεν καταλαβα καλα,πες οτι παιρνω αυτο https://www.skroutz.gr/c/1413/playstation_4_games.html?from=catspan&keyphrase=drive+club+ps4..πρεπει μετα να αγορασω κατι με τα 25Ε που λετε?παιρνοντας εγω αυτο το cd δεν θα εχω φουλ game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φουλ παιχνίδι θα έχεις αν το αγοράσεις. Τα υπόλοιπα είναι επιπρόσθετα και αν θες τα παίρνεις μετά. Τίποτα δεν είναι υποχρεωτικό. Και κάποια από τα επιπρόσθετα είναι δωρεάν, οπότε όταν/αν το αγοράσεις μπες στο store να τα κατεβάσεις.

 

 

By the way, έπαιξα άλλα δύο tours σήμερα. Αρχίζει να μου αρέσει το παιχνίδι σιγά σιγά. Βέβαια, και τα δύο που έπαιξα ήταν time trials (ποιος είναι αυτός ο KinSlayerGr, δικός μας είναι; Δεν μπορώ να τον φτάσω με τίποτα! - τρέχει με το γκολφάκι, βέβαια, που δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα :P - Ολοι οι άλλοι τρώτε τσάγια, υπόψη :D ), οπότε δεν έχω τίποτα νέο να σχολιάσω όσον αφορά την ΑΙ. Μια χαρά φαίνεται οδηγικά, πάντως, και είναι όντως αρκετά κοντά στο PGR σε φιλοσοφία ως παιχνίδι. Ισως να προτιμούσα ελαφρώς την οδήγηση στο PGR (πάει και καιρός), αλλά σιγά τα ωά :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...