Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμη ρε παιδια το GM200 τι ειναι?

Εγω παντως εβγαλα αγγελια την 770 και αν την δωσω θα παω για την 980. Λετε και στις 980 να υπαρχουνε τα ιδια προβληματα με τις 970 στα cooler?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν ειναι να αλλαξει ο κατοχος 780 σε 970 για ενα +5-6% σκεφτειτε τι θα παθει ο κατοχος της 970 σε λιγους μηνες οταν ερθει το GM 200 που θα εχει +30%, κι απο την 970 "ισως" και παραπανω  :P

Ναι, αλλά με τιμή τα 1000$, οπότε ο κάτοχος 970 που έδωσε 3,5 κατοστάρικα δεν θα πάθει απολύτως τίποτα.

Συγνωμη ρε παιδια το GM200 τι ειναι?

Εγω παντως εβγαλα αγγελια την 770 και αν την δωσω θα παω για την 980. Λετε και στις 980 να υπαρχουνε τα ιδια προβληματα με τις 970 στα cooler?

Το GM200 είναι το επερχόμενο High-End Maxwell, φαντάσου μια Titan 2 δηλαδή με αρχιτεκτονική Maxwell και φυσικά την υπέροχη τιμή των 1000 ευρώ.

To πρώτο δεν το έχω ψάξει ακόμα αν και πάντα μου παίρνεις την ψυχή για καλύτερο lighting. Για το δεύτερο και ότι αφορά mGPU που συνεχίζουν να είναι sw λύσεις λυπάμαι αλλά δεν θα καταφέρεις να με συγκινήσεις να ασχοληθώ. Αμφότερα θα τα προτιμούσα ωστόσο να συζητηθούν στην ενότητα του ΚΑΙΦΕ :P

Με το φως με πρήζει ο πατέρας μου συνέχεια, όποτε βλέπει ένα σημερινό παιχνίδι μου λέει ''Καλά όλα, textures λεπτομέρειες κλπ αλλά το φως είναι λάθος'' :P Και έχει δίκιο εδώ που τα λέμε, γιατί το σωστό φως δίνει αληθοφάνεια που δεν υπήρχε πριν, με το VXGI είδαμε ότι έχουν πετύχει κάτι πολύ καλό το οποίο είναι και πολύ κοντά στο ray-tracing, το θέμα είναι πότε θα τα δούμε στη πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 ευρω?

Πολλα ρε παιδια.

Εδω την 980 σκεφτομαι και παλι οι υλοποιησεις των αλλων εταιριων ανεβαινουν.

Με κατατρομαξατε με την EVGA. Και εκει το ιδιο θεμα εχουν με την ψυξη? Γνωριζουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά να πας σε 980 και όχι σε μια custom 970 με 360-370 ευρώ, η διαφορά με μια 980 δεν είναι ούτε 5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά να πας σε 980 και όχι σε μια custom 970 με 360-370 ευρώ, η διαφορά με μια 980 δεν είναι ούτε 5%.

γιατι ειναι flagship να ουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις psycho,,, εχει μια βαση για μερικους η αγορα μιας 980.. δεν κρινω κανεναν για το τι θα αγορασει..απλα απο την μια ειναι ψυχολογικο ρε παιδι μου. εχω μια 980...τελος..αυτο φτανει σε μερικους εστω και για να κερισουν 1-2-5-8 fps παραπανω, απο την αλλη ειναι και οικονομικο...μπορει ο αλλος να ειναι στα @ρχιδια του για το ποσο κανει.. απλα θελει 980..ειναι θεμα γοητρου για καποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις πηρα την 770 και σχεδον δεν δουλεψε καθολου και εγινε τωρα αυτο με τις καινουριες και παλαβωσα. Ας πουμε αν αντι της 770 ειχα την 780 μπορει και να μην εκανα κατι. Αλλα οτι μου την βαρεσε μου την βαρεσε σιγουρα αφου και η 770 στα 1080 που παιζω απλα τα σπαει. Τελος παντων απο τρελο τρελα πραγματα θα δεις. Χαχαχα

 

Αναφερθηκε καινουρια σειρα απο AMD. Αυτο θα γινει αυριο? Δηλ παρουσιαση η απλα specs σε μελλοντικα μοντελα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά με τιμή τα 1000$, οπότε ο κάτοχος 970 που έδωσε 3,5 κατοστάρικα δεν θα πάθει απολύτως τίποτα.

 

ειπαμε οτι 970 ειναι πολυ καλη καρτα και καλη τιμη.Αλλα γιατι απαντας αλλα τα αλλα συνεχεια,για το performance λεμε......και σιγουρα δεν θα εχει μια εκδοση μονο το GM 200 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...