Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειπαμε οτι 970 ειναι πολυ καλη καρτα και καλη τιμη.Αλλα γιατι απαντας αλλα τα αλλα συνεχεια,για το performance λεμε......και σιγουρα δεν θα εχει μια εκδοση μονο το GM 200 

Έγραψες ότι θα ''πάθουν'' όσοι πήραν/πάρουν 970 όταν σκάσει το GM200 και σου απάντησα.Εξάλλου, πρώτα θα το δεις στις επαγγελματικές αγορές, μετά ως Titan 2 με 1000άρικο και μετά θα βγει καμιά πετσοκομμένη έκδοση σε στυλ GTX780 με 5,5-6 κατοστάρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες καλα ολα αυτα..διαβαζω καθημερινα ολα τα σχολια ολων των παιδιων,συζητηση να γινεται.. Μια μικρη βοηθεια ακομη για να καταληξω κι εγω για το που θα δωσω τα λεφτα μου. Με τις εως τωρα καρτες που ειναι διαθεσιμες ποια προτεινετε; οχι την EVGA FTW γιατι θα αργησει να ερθει.

Γνωμες για την 970 G1 απ το you και την 970 EVGA SC του e-shop! υποψιν οτι ειμαι απο νησι και λογω μειωμενου ΦΠΑ την πρωτη θα την παρω τελικη τιμη στα 345€ και την δευτερη στα 335€ ή οποια αλλη εχετε να προτεινετε..δεκτες ολες οι γνωμες

 

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψες ότι θα ''πάθουν'' όσοι πήραν/πάρουν 970 όταν σκάσει το GM200 και σου απάντησα.Εξάλλου, πρώτα θα το δεις στις επαγγελματικές αγορές, μετά ως Titan 2 με 1000άρικο και μετά θα βγει καμιά πετσοκομμένη έκδοση σε στυλ GTX780 με 5,5-6 κατοστάρικα.

διαβασε καλυτερα σε τι απαντησα ακριβως .....

αν εσυ θεωρεις το +5-6% αναβαθμηση φαντασου τι θα παθεις με το πετσοκομενο GM 200  :P  

 

α και η 970 ειναι περισσοτερο πετσοκομενη στο performance με την 980, απο οτι η 780 με τον τιτανα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διάβασα ρε, απλά δεν στέκει η όλη πρότασή σου.Τέλος πάντων, άστο, πολύ το κουράσαμε το συγκεκριμένο.Μέχρι να βγει το GM200 έχουμε καιρό, ας ασχοληθούμε με το GM204 για την ώρα.Ουδέποτε θεώρησα το +5% αναβάθμιση, τουναντίον.Και η Τατιάνα πετσοκομμένη είναι, η GTX780Ti είναι το ''ολοκληρωμένο'' GK110.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω εχω βαρεθει να ακουω βιαστηκατε και πηρατε αυτο γιατι οταν βγει αυτο θα μαμαει..... αν παμε με αυτην την λογικη ποτε δν πρεπει να αγοραζουμε τπτ και να περιμενουμε αιωνια το "καλο"!! Εγω ας πουμε με μια 7850 π ειχα πηγα στην 970 και θα δω την αναμενομενη αναβαθμιση π περιμενα να δω, τωρα αν μπω στην λογικη αχ εκανα μαμακια που δν περιμενα την Τι η δν ξερω και εγω πιο μοντελο τοτε αστα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πας ποτέ μ' αυτή τη λογική, απλά ο kyriakosm έχει 780 οπότε προφανώς και θα περιμένει το μεγάλο Maxwell.Γενικά αναβάθμιση κάνεις όποτε νιώθεις εσύ ο ίδιος ότι χρειάζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vision Studio το 'χασε πάλι με την τιμή..

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=40807&cat=5

 

ε ναι κανανε λαθος τα παιδια!! ειναι δυνατον να βαλουν την msi 369 ευρω απο την στιγμη που εχει 370 δολλαρια στο αμερικα?? ας την βαλουμε 625 ευρω να εχουμε κερδος 340 ευρω 200% κερδος γιατι εδω ειναι Ελλαδα δν ειναι παιξε γελασε!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι περιεργος αν σε οσους την παρηγγειλαν ειπαν οτι η τιμη ειναι λαθος και αν θελουν να την ξαναπαραγγειλουν με την νεα τιμη + δωρο ενα usb stick 8gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω εχω βαρεθει να ακουω βιαστηκατε και πηρατε αυτο γιατι οταν βγει αυτο θα μαμαει..... αν παμε με αυτην την λογικη ποτε δν πρεπει να αγοραζουμε τπτ και να περιμενουμε αιωνια το "καλο"!! Εγω ας πουμε με μια 7850 π ειχα πηγα στην 970 και θα δω την αναμενομενη αναβαθμιση π περιμενα να δω, τωρα αν μπω στην λογικη αχ εκανα μαμακια που δν περιμενα την Τι η δν ξερω και εγω πιο μοντελο τοτε αστα....

αν και σου απαντησε και ο psycho σε αυτο

 

απο 7850 σε 970 μιλαμε για ενα +60%

 

@psyhco ο τιτανας βγηκε πρωτος ρε η τιταν black βγηκε μετα απο 1 χρονο  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν αναιρεί το γεγονός ότι όντως ήταν πετσοκομμένη :)


ε ναι κανανε λαθος τα παιδια!! ειναι δυνατον να βαλουν την msi 369 ευρω απο την στιγμη που εχει 370 δολλαρια στο αμερικα?? ας την βαλουμε 625 ευρω να εχουμε κερδος 340 ευρω 200% κερδος γιατι εδω ειναι Ελλαδα δν ειναι παιξε γελασε!! 

Μην αγχώνεσαι, θα φτιάξουν, απλά πρέπει να έρθουν στην Ελλάδα πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν αναιρεί το γεγονός ότι όντως ήταν πετσοκομμένη :)

Μην αγχώνεσαι, θα φτιάξουν, απλά πρέπει να έρθουν στην Ελλάδα πρώτα.

οποτε δεν ξερουμε κατα ποσο ειναι πετσοκομμενες οι 970/980 ακομα  :)

 

περα απο την πλακα απο 670/760 εγω θα ειχα φυγει χθες για gm204

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...