Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά τα Performance τσιπάκια(GK104/GM204) είναι full εξαρχής.Στα μεγάλα κάνει milking η πράσινη.

κατσε να δουμε πρωτα η πρασινη ειναι απροβλεπτη μπορει να σκασει καμια 980ΤΙ παρακατω με GM 204

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω περιμενω και λιγο την τιμη απο eshop για την msi 980. Και η gigabite μου αρεσει αλλα 3cooler και γενικά μεγαλη. Δεν ξερω αν θα χωρεσει κιολας αν και το κουτι μου παιρνει εως 31cm οποτε θα χωραει.

Επεξ/σία από cocous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει και τούμπες, εγώ κατά 99% θα χτυπήσω την MSI 970 Gaming και από 'κει και πέρα :P

κι εγω μαζι σου psycho χαλαρα. να υποθεσω το 1% παει στην evga ftw η μπααααα???  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας κάνει και τούμπες, εγώ κατά 99% θα χτυπήσω την MSI 970 Gaming και από 'κει και πέρα :P

Αυτή κοιτάς ; http://www.msi.com/product/vga/GTX-970-GAMING-4G.html#hero-overview

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gief 980 στον λαό! Από ότι βλέπω, θα πάρει μέσα με τέλη Οκτωβρίου για να υπάρχει ουσιαστική διαθεσιμοτητα. Και πολύ πιθανόν αρχές Νοεμβρίου. Το θετικό είναι οτι οι τιμές θα εχουν σταθεροποιηθεί και θα υπάρχουν πολλα reviews για τον κάθε ΑΙΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap.

Ναι γι'αυτο,.. δηλαδή τι λένε ?

The way the EVGA GTX 970 ACX heat sink was designed is based on the GTX 970 wattage plus an additional 40% cooling headroom on top of it. There are 3 heat pipes on the heatsink – 2 x 8mm major heat pipes to distribute the majority of the heat from the GPU to the heatsink, and a 3rd 6mm heatpipe is used as a supplement to the design to reduce another 2-3 degrees Celsius. Also we would like to mention that the cooler passed NVIDIA Greenlight specifications.

 

Due to the GPU small die size, we intended for the GPU to contact two major heat pipes with direct touch to make the best heat dissipation without any other material in between.

 

We all know the Maxwell GPU is an extremely power efficient GPU, our SC cooler was overbuilt for it and allowed us to provide cards with boost clocks at over 1300MHz. EVGA also has an “FTW” version for those users who want even higher clocks.

 

Regarding fan noise, we understand that some have expressed concerns over the fan noise on the EVGA GTX 970 cards, this is not a fan noise issue but it is more of an aggressive fan curve set by the default BIOS. The fan curve can be easily adjusted in EVGA PrecisionX or any other overclocking software. Regardless, we have heard the concerns and will provide a BIOS update to reduce the fan noise during idle.

Thanks,

EVGA

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα οκ οκ η συνήθης αντίδραση όλων των εταιριών που δεν μπορούν να δεχτούν το λάθος τους..

Το μόνο που τους σώζει κάπως είναι ότι, και να σου χαλασει θα στην αλλάξουν χωρίς μα μου.. ίσως γι'αυτο την προμοταρουν με 3+2 χρόνια εγγύηση σου λέει πιο φτηνά θα μου βγει από τον επανασχεδιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο backplate να είχε η MSI... Εγώ τελικά άλλαξα την γνώμη για την EVGA, φαίνεται φτηνή κατασκευή τουλάχιστον με το ACX 1.0. Μάλλον για Gigabyte G1 με βλέπω μιας και έχει < 65 C θερμοκρασίες στο 99% των reviews. Όσο για το ποσο μεγάλη είναι δεν νομίζω να έχω θέμα στο 750D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο backplate να είχε η MSI... Εγώ τελικά άλλαξα την γνώμη για την EVGA, φαίνεται φτηνή κατασκευή τουλάχιστον με το ACX 1.0. Μάλλον για Gigabyte G1 με βλέπω μιας και έχει < 65 C θερμοκρασίες στο 99% των reviews. Όσο για το ποσο μεγάλη είναι δεν νομίζω να έχω θέμα στο 750D :P

Αυτό είναι το θέμα + ότι μου έτυχαν κάνα δυο doa απανωτά και ψιλοξενερωσα μαζί της..

Εγώ μιας και δεν oc αρω GPU θα με έβλεπα MSI / Asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...