Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παμε για msi?χθες μου ηρθε νεο τροφοδοτικο,case και ssd 850 pro και κοιταω πια 970 να παρω :P μαλλον για Msi αλλιως θα περιμενω να δω και ftw

 

Απο m/b και  CPU μενεις με αυτα της υπογραφης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε..Σύμφωνα με τον anandtech η απλή 970 είναι 15% πιο αργή από μια 980 ενώ η 970 FTW είναι μόλις 7% πιο αργή.Τώρα για το ACX 2.0 cooler τα λέει περίεργα..Τον κόβω ότι έχει ανάμεικτα συναισθήματα.Από O/C δεν είδα να τραβάει πολλά το συγκεκριμένο κομμάτι που τέσταρε, όλο και πιο πολύ με τραβάει η MSI..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανήκω σε αυτούς που δεν θέλουν ν'ακουν τίποτα απολύτως από ένα Pc οπότε αυτό αρκεί για ν' αποφύγω το ACX

To θεωρώ πισωγύρισμα εν'ετη 2014 ν'ακουμε ξανά τους υπολογιστές να κάνουν βαβούρα.

Αντιθέτως θα εμπιστευόμουν αυτή την ψήκτρα (όχι με κλειστά μάτια) που είχα δοκιμάσει στην 770 και ήταν πολύ καλή.

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=04G-P4-1972-KR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε..Σύμφωνα με τον anandtech η απλή 970 είναι 15% πιο αργή από μια 980 ενώ η 970 FTW είναι μόλις 7% πιο αργή.Τώρα για το ACX 2.0 cooler τα λέει περίεργα..Τον κόβω ότι έχει ανάμεικτα συναισθήματα.Από O/C δεν είδα να τραβάει πολλά το συγκεκριμένο κομμάτι που τέσταρε, όλο και πιο πολύ με τραβάει η MSI..

αν εισαι ασχετος απο OC τι κανεις? :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι ασχετος απο OC τι κανεις? :P

Χαίρεσαι την κάρτα σου χωρίς .. αγωνία ?  :P

Σιγά τις διαφορές,οκ αν είσαι χομπιστας κ σ'αρεσει το spor αλλά η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις να κάνεις oc το κάνεις σε επεξεργαστή,και όχι σε gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρεσαι την κάρτα σου χωρίς .. αγωνία ? :P

Σιγά τις διαφορές,οκ αν είσαι χομπιστας κ σ'αρεσει το spor αλλά η αλήθεια είναι ότι αν θέλεις να κάνεις oc το κάνεις σε επεξεργαστή,και όχι σε gpu.

αυτο ακριβως για αυτο μ αρεσει η FTW εκδοση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς και δεν μιλάει κανείς για την asus strix?Διάβασα καλά reviews και απο όσο θυμάμαι ήταν must επιλογή στις προηγούμενες κάρτες τις nvidia η asus.

 

Δεν ξέρω γαμώτο ..πρός το παρόν με αυτά που διαβάζω την evga την βγάζω εκτός.Για msi ,gigabyte(αν και είναι τεράστια) και asus το βλέπω αλλα περιμένω να διαβάσω απόψεις πρίν παραγγείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για evga έκλεινα άλλα θα περιμένω περισσότερα review από acx 2.0 αν και θα την αλλάξω την ψήκτρα στο μέλλον αλλιώς πάω σε msi που clockaroun 1400+ για πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβως για αυτο μ αρεσει η FTW εκδοση

;)

Εγω θα πω ότι όσοι προσανατολιστούν στην EVGA να το κάνουν εγκαίρως όσο ισχύει η προσφορά 3+2=5 χρόνια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντα ίσχυε τα τελευταία χρόνια, δίνει 3 χρόνια από default και αν κάνεις εγγραφή την κάρτα στο site εντός 30 ημερών παίρνεις και άλλα 2 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;)

Εγω θα πω ότι όσοι προσανατολιστούν στην EVGA να το κάνουν εγκαίρως όσο ισχύει η προσφορά 3+2=5 χρόνια εγγύηση.

η εγγύηση είναι plus(μιας και σε 3 χρονιά θα έχουμε αλλάξει κάρτα πάλι) το ότι σου δίνει εγγύηση για το αν πάθει κάτι η κάρτα από το overclock η αν αλλάξεις ψήκτρα με έκανε να την επιλέξω στην 680 που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντα ίσχυε τα τελευταία χρόνια, δίνει 3 χρόνια από default και αν κάνεις εγγραφή την κάρτα στο site εντός 30 ημερών παίρνεις και άλλα 2 χρόνια.

Εγώ το default δεν το πρόλαβα αλλά για να το λες θα ισχύει.

Απλά παρουσιάζεται σαν προσφορά που κάποτε θα λήξει.

 

η εγγύηση είναι plus(μιας και σε 3 χρονιά θα έχουμε αλλάξει κάρτα πάλι) το ότι σου δίνει εγγύηση για το αν πάθει κάτι η κάρτα από το overclock η αν αλλάξεις ψήκτρα με έκανε να την επιλέξω στην 680 που έχω τώρα.

Έτσι . Αλλά η εγγύηση της evga κιόλας παραμένει εγγύηση κ παίζει τον ρόλο της ακόμα κ στην μεταπώληση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...