Προς το περιεχόμενο

30GB συνολικά στο OneDrive έως στις 30 Σεπτεμβρίου προσφέρει η Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλά ανοιξτε την κάμερα και κάντε τις ρυθμίσεις... Επειτα  πάτε και κάντε συγχρονισμό με το hotmail σας και είστε οκ.. Δώστε του λίγο χρόνο.. 

 

Πάντως από τότε που πήρα windows phone συσκευή αποφάσισα να δώσω προτεραιότητα στο one drrive έναντι του Mega upload το οποίο έτρωγε τα σκαλώματά του  τόσο στο upload όσο και στο download, αλλά και στο dropbox. και μου αρέσει που όσο περνάει ο καιρός η microsoft το βελτιώνει όλο και πιο πολύ και δίνει παροχές! 

για τα έγγραφά που έχω στo cloud τα 15 gb ήταν υπεραρκετά, αλλά και τα 30 είναι ευπρόσδεκτα!! Ευχαριστώ ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pπαιδια μιας και που αναφέρατε το office 365 , προσπαθω να κάνω την ρύθμιση με το mail αλλά μου βγαζει ότι παρουσιάζεται σφάλμα.. Το office 365 μου το είχε δώρο μαζί με το lumia αλλά για καποιο λόγο δεν μπορώ να το κανω με το Mail.. ξερει κανεις τι παίζει? Συγνώμη για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pπαιδια μιας και που αναφέρατε το office 365 , προσπαθω να κάνω την ρύθμιση με το mail αλλά μου βγαζει ότι παρουσιάζεται σφάλμα.. Το office 365 μου το είχε δώρο μαζί με το lumia αλλά για καποιο λόγο δεν μπορώ να το κανω με το Mail.. ξερει κανεις τι παίζει? Συγνώμη για το off topic

Τα office που εχουν τα wp,δεν συμπεριλαμβανουν την συνδομητικη υπηρεσια των office 365.

Μονο τα surface και τα windows with bing δινουν ενα χρονο δωρεαν συνδρομη στο office 365,αν δε κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία, έφερα πάλι στην επιφάνεια το OneDrive στο pc που έχω από καιρό (15GB), για να δω αν με εξυπηρετεί στη διαχείριση των αρχείων μου (κυρίως έγγραφα του Office), από διαφορετικές θέσεις, και διαπίστωσα με έκπληξη ότι δεν μεταφέρει (drag & drop), γενικά, folders είτε με αρχεία είτε με subfolders και αρχεία.

 

Είναι όντως έτσι ή κάνω κάτι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ευκαιρία, έφερα πάλι στην επιφάνεια το OneDrive στο pc που έχω από καιρό (15GB), για να δω αν με εξυπηρετεί στη διαχείριση των αρχείων μου (κυρίως έγγραφα του Office), από διαφορετικές θέσεις, και διαπίστωσα με έκπληξη ότι δεν μεταφέρει (drag & drop), γενικά, folders είτε με αρχεία είτε με subfolders και αρχεία.

 

Είναι όντως έτσι ή κάνω κάτι λάθος;

δεν νομίζω να ισχεύει αυτό που λες.. Στον υπολογιστή μου έχω βαλει φακέλους και χύμα αρχεία μέσα στον φάκελο του One drive Και συγχρονίζονται αυτόματα.. Τώρα όσον αφορά το drag & drop στον browser δεν το ξέρω καθώς μου φαίνεται πιο άνετο να το κάνω μέσα από το φακελο στον δίσκο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν εξαιρετική εξέλιξη αν το OneDrive "έπιανε" άμεσα τις αλλαγές στα αρχεία που συγχρονίζονται.

Σε μένα δυστυχώς τα πιάνει στην επανεκκίνηση μόνο (τις αλλαγές, όχι τα νέα αρχεία), οπότε δεν έχω εμπιστοσύνη...

...παραμένει πολύ καλή λύση βέβαια λόγω άλλων χαρακτηριστικών (δυνατότητες επεξεργασίας) αλλά στον συγχρονισμό τον ενεργό είναι κάπως αργό...

 

Γι αυτό το λόγο χρησιμοποιώ το Cubby, το οποίο και προτίμησα έναντι του SugarSync που έκανε πολλά νερά τελευταία.

 

Πραγματικά εξαιρετικό, στο δευτερόλεπτο πιάνει τις όποιες αλλαγές και η ταχύτητα μεταφόρτωσης/καταφόρτωσης πολύ γρήγορη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να ορίσουμε εμείς στο κινητό (όπου υπάρχει και θέμα χώρου ή ακόμα και σε ταμπλέτα) ποιοί φάκελοι του Onedrive να συγχρονίζουν και ποιοί όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως από το Dropbox έχω 52Gb...ίσως ήταν κάποια προσφορά στο παρελθόν.

Κι εγω, αλλα εχω την εντυπωση οτι τα 50GB τα πηραμε απο promo (της Samsung νομιζω) και δεν ηταν για παντα αλλα για 2χρονια. Για τσεκαρε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...