Προς το περιεχόμενο

Nova sports1+nova life δωρεαν με το πρωτο θεμα (και για μη συνδρομητες nova)


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

* Τρίτη 16/9, 21:45: Ολυμπιακός-Ατλέτικο Μαδρίτης (NOVA)
* Τετάρτη 1/10, 21:45: Μάλμε-Ολυμπιακός (ΝΕΡΙΤ)
* Τετάρτη 22/10, 21:45: Ολυμπιακός-Γιουβέντους (ΝΕΡΙΤ)
* Τρίτη 4/11, 21:45: Γιουβέντους-Ολυμπιακός (NOVA)
* Τετάρτη 26/11, 21:45: Ατλέτικο Μαδρίτης-Ολυμπιακός (ΝΕΡΙΤ)
* Τρίτη 9/12, 21:45: Ολυμπιακός-Μάλμε (NOVA)

 

αν η nova αποφασίσει να βάλει των ολυμπιακό στο πρώτο κανάλι της εγώ θα το τιμήσω και χαλάλι τα 4 εύρω ο αγώνας. από το να κολλάει μέχρι και το sopcast πολύ καλύτερα
 
όμως με το nova go τι παίζει? ανάλυση διακοπές ? πως είναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 
όμως με το nova go τι παίζει? ανάλυση διακοπές ? πως είναι

 

Ο πατερας μου εχει το πακετο απο ΠΑΕ με 299 ευρω. Φετος εκανε ανανεωση συνδρομης στην ιδια τιμη.

Οποτε του τσιμπησα τους κωδικους για το Novago.

To Novago επιτρεπει 1 (μια) συσκευη ανα συνδρομη. Στην αρχη για κανα μηνα επετρεπε 2 συσκευες

Προσωπικα για λογους ευκολιας και φορητοτητας το εχω στο Ipad

παιζει καλα χωρις διακοπες εαν φυσικα εχει καλο σημα wifi και εισαι κοντα στο ρουτερ (2 δωματια αποσταση).

Αν ειμαι μακρια (3 δωματια αποσταση - παρεμβολη τοιχων) εχει καποιες διακοπες σε ρουτερ Netfaster. Γενικα ομως με ολες τις wifi συσκευες εχω θεμα σε τετοια αποσταση γι αυτο και πηρα Powerline. Δεν ειναι θεμα συσκευης λοιπον ουτε σηματος απο την πηγη αλλα θεμα σηματος απο το ρουτερ προς την συσκευη που βλεπει καποιος. Σε pc με εθερνετ δε νομιζω να εχει θεμα.

 

Το Streaming ειναι κανονικο βλεπω ανετα σε αναλογο SD αναλυσης θα ελεγα.

Υπαρχει καθυστερηση απο τον πραγματικο χρονο (αποκωδικοποιητη) περι το 1 λεπτο λογω του streaming προφανως.

Σε pc δεν το εχω δοκιμασει. Ουτε με 3G συνδεση στο Ipad

Στην αρχη που το ειχα και στο κινητο το Novago δεν αφηνε να χρησιμοποιηθει πανω απο 3G, ηθελε αποκλειστικα wifi. Αυτο ομως σε κινητο android και οχι σε IOS οποτε δε γνωριζω τι παιζει στο IOS αν επιτρεπει 3G

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσφορά απευθύνεται στους αναγνώστες της εφημερίδας και δίνεται δωρεάν στην υπάρχουσα τιμή (4.25) σε αυτούς. Τώρα για μένα οι συγκρίσεις  για το πόσο κοστίζει το sports pack και πόσο το 3 play, είναι λίγο άστοχες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπενθυμίζω ότι όσοι προλάβαμε πήραμε full pack με 25 ευρώ τις προάλλες. Από κει και πέρα αν κάποιος έχει τον εξοπλισμό και χρησιμοποιήσει τα κουπόνια για carrefour, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ δεν το βλέπω προσφορά. 

Αν βάζει τον αγώνα στο κανάλι 1 το αγοράζεις την εβδομάδα που έχει το μάτς και κάνεις τη δουλειά σου.

Τοτε ναι αξίζει.

Αλλίως με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει τίποτα άξιο αναφοράς το novasports1. Όλα τα μεγάλα παιχνίδια είναι στο novasports2, η ευρωλίγκα στο novasports 3 κ.ο.κ.  To novalife ΟΚ, τίποτα σπουδαίο, υπάρχει και στο βασικό πακέτο της nova.  Το Novago θέλει αποκλειστικά wifi και στο iOS. 

 

 

YΓ. άμα η προσφορά αφορούσε το novacinema1, για μας που έχουμε το sports pack θα ήταν ενδιαφέρουσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εξοπλισμό χρειάζεται;

εγώ έχω μια κεραία (πιάτο) της nova που έχει περισέψει απο κάποιον......τι άλλο χρειάζομαι για να δω;

αξίζει να πάρω κάποιον αποκωδ/τη απο την nova; θα έχει κάποιο σεβαστό κόστος και σε λίγες εβδομάδες μπορεί η προσφορά να σταματήσει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οτι γραφουν στα σχόλια στη σελιδα του Θεματος, θελουν και αποκωδικοποιητη nova (θα ηταν χρησιμο να μπορουσε να εχει καποιος προσβαση με εναν οποιοδηποτε αποκωδικοποιητη....) Ειδαλλως το ερωτηματικο που ειχαμε την αλλη φορα ως προς το γιατι "λαπτοπ" και οχι σταθεροι υπολογιστες εχει την απαντηση "ελεγχεται αν υπαρχει μπαταρια στο συστημα μας" (λιγο κουλο ε, δηλαδη εγω που χρησιμοποιω το λαπτοπ χωρις μπαταρια wtf....?) επισης παιζει σε κινητα και ταμπλετες (μαλιστα το Θεμα δεν λεει για τη συγκεκριμενη και πολυ μικρη λιστα συμβατοτητας που υπαρχει αναρτημενη σε σελιδα της forthnet αλλά γενικα οτι παιζει.... σε ολα! περιεργο και πιθανον λαθος).

Επισης λενε οτι το NS1 θα δειχνει τα ματς μεταξυ Ολυμπιακου, Παναθηναϊκου και ΠΑΟΚ... την ερχομενη εβδομαδα ειναι το Ολυμπιακος-Παοκ, βεβαια συνολικα ειναι 6 ματς ολη τη χρονια αυτα.... λολ...

 

Επισης:

___________________________________
Προσθηκη από matrixxx
... Η κάθε καρτέλα θα έχει ένα μοναδικό κωδικό ο οποίος θα ενεργοποιείται με ένα SMS που θα κοστίζει μόλις 0,09 ευρώ...

Η υπογραμμιση ειναι του matrixxx..... εγω πρεπει να διπλοϋπογραμμισω γιατι δεν αναφεροταν οτι το κοστος των 0,09 του sms ΔΕΝ περιλαμβανει ΦΠΑ... προφανως δηλαδη παει 0.11€....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο οτι γραφουν στα σχόλια στη σελιδα του Θεματος, θελουν και αποκωδικοποιητη nova (θα ηταν χρησιμο να μπορουσε να εχει καποιος προσβαση με εναν οποιοδηποτε αποκωδικοποιητη....) Ειδαλλως το ερωτηματικο που ειχαμε την αλλη φορα ως προς το γιατι "λαπτοπ" και οχι σταθεροι υπολογιστες εχει την απαντηση "ελεγχεται αν υπαρχει μπαταρια στο συστημα μας" (λιγο κουλο ε, δηλαδη εγω που χρησιμοποιω το λαπτοπ χωρις μπαταρια wtf....?) επισης παιζει σε κινητα και ταμπλετες (μαλιστα το Θεμα δεν λεει για τη συγκεκριμενη και πολυ μικρη λιστα συμβατοτητας που υπαρχει αναρτημενη σε σελιδα της forthnet αλλά γενικα οτι παιζει.... σε ολα! περιεργο και πιθανον λαθος).

Επισης λενε οτι το NS1 θα δειχνει τα ματς μεταξυ Ολυμπιακου, Παναθηναϊκου και ΠΑΟΚ... την ερχομενη εβδομαδα ειναι το Ολυμπιακος-Παοκ, βεβαια συνολικα ειναι 6 ματς ολη τη χρονια αυτα.... λολ...

 

Επισης:

Η υπογραμμιση ειναι του matrixxx..... εγω πρεπει να διπλοϋπογραμμισω γιατι δεν αναφεροταν οτι το κοστος των 0,09 του sms ΔΕΝ περιλαμβανει ΦΠΑ... προφανως δηλαδη παει 0.11€....!

0.09 ειναι η χρεωση για να στειλεις το μηνυμα. Χρεωνεσαι και 0.09 η 0.10 απο την εταιρια σου. Μαζι με φορο θα βγαινει κανενα 20αρικο. Εγω θελω να μαθω παιζει σε όλες τις εταιριες π.χ cyta που ειμαι εγω. Η θελει forthnet για να παιξει. Δεν ειχα ποτε αποδικωποιητη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0.09 ειναι η χρεωση για να στειλεις το μηνυμα. Χρεωνεσαι και 0.09 η 0.10 απο την εταιρια σου. Μαζι με φορο θα βγαινει κανενα 20αρικο. Εγω θελω να μαθω παιζει σε όλες τις εταιριες π.χ cyta που ειμαι εγω. Η θελει forthnet για να παιξει. Δεν ειχα ποτε αποδικωποιητη.

Δεν εχει να κανει με την εταιρεια παροχης internet, παιζει με ολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα προσεχτικά όλες τις απόψεις νομίζω ότι ακόμα και αυτή που είναι εναντίων αυτής τις προσφοράς θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να βρούνε ένα κουπόνι για δωρεάν ΝOVA  έστω και αν είναι δυο αδιάφορα κανάλια όπως λέτε μερικοί ,αν δεν σας ενδιέφερε δεν θα το σχολιάζετε , για μένα η προσφορά αυτή είναι καλή για πολλούς λόγους τώρα αν κάποιος μετράει και το cents του sms !!!! εδώ ένα πακέτο τσιγάρα κάνει 4 € που το καπνίζεις σε μια νύχτα ένας καφές κάνει 4 € και πολλά άλλα πράγματα… δεν νομίζω ότι το θέμα είναι οικονομικό στο φινάλε δεν σε αναγκάζει κανένας να την αγοράσεις κάθε βδομάδα , καταλαβαίνω ότι υπάρχει οικονομική κρίση και για αυτό έχω διακόψει πολλά χρόνια την NOVA ούτε έχω OTETV, αλλά ένα ματσάκι αδιάφορο του champion league που λέτε μερικοί  ακόμα και αυτό του ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ με την ΠΑΡΤΙΖΑΝ την Πέμπτη το βράδυ θα γούσταρα να το δω γιατί με αρέσει το ποδόσφαιρο με 4,25 €.

Δεν περιμένατε εμένα να σας πω ότι οι NOVA στα πλαίσια της διαφήμισης θέλει μέσω αυτού του τρικ να μας γλυκάνει με σκοπό να κάνουμε κανονικό συμβόλαιο και γενικά να αυξήσει τους 500.000 συνδρομητές που έχει από ότι διάβασα έως σήμερα, θα μας ζαλίσουν λίγο στα τηλέφωνα γι' αυτό υπάρχει και το sms για να μας πείσουν αλλά από εκεί και πέρα όποτε θέλεις αγοράζεις και όποτε θέλεις όχι , όλα τα άλλα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...