Προς το περιεχόμενο

Nova sports1+nova life δωρεαν με το πρωτο θεμα (και για μη συνδρομητες nova)


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

0.09 ειναι η χρεωση για να στειλεις το μηνυμα. Χρεωνεσαι και 0.09 η 0.10 απο την εταιρια σου. Μαζι με φορο θα βγαινει κανενα 20αρικο.

Παιζει και αυτο φυσικα (οταν στειλει καποιος ας μας πει ακριβως ποσο χρεωθηκε), αλλά εχω στειλει σε άλλα παρομοια νουμερα παλιοτερα (πολυ παλιοτερα βεβαια) που ελεγαν επισης "χρεωση 0,10€" και δεν ειχα χρεωθει κατι εξτρα...

@yiayia Αστερα Τριπολης με 4,25€ ε οχι ρε συ... αν εισαι απο την Τριπολη δωσε κανα 15ευρω-20ευρω και πανε γηπεδο, ποσες φορες θα το δεις απο κοντα αυτο, αν οχι μην παραπονιεσαι αν στο τελος σου βγει παραπανω το κοστος για το ενα ματς της Τριπολης απο οτι πληρωνες οπως λες πολλα χρονια την nova...

A, για οσους το σκεφτονται, το "ντερμπι" Ολυμπιακος-Παοκ ειναι την αλλη Κυριακη, οποτε ΔΕΝ θα το δειτε με την εφημεριδα αυτης της βδομαδας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστό

 

Παιζει και αυτο φυσικα (οταν στειλει καποιος ας μας πει ακριβως ποσο χρεωθηκε), αλλά εχω στειλει σε άλλα παρομοια νουμερα παλιοτερα (πολυ παλιοτερα βεβαια) που ελεγαν επισης "χρεωση 0,10€" και δεν ειχα χρεωθει κατι εξτρα...

@yiayia Αστερα Τριπολης με 4,25€ ε οχι ρε συ... αν εισαι απο την Τριπολη δωσε κανα 15ευρω-20ευρω και πανε γηπεδο, ποσες φορες θα το δεις απο κοντα αυτο, αν οχι μην παραπονιεσαι αν στο τελος σου βγει παραπανω το κοστος για το ενα ματς της Τριπολης απο οτι πληρωνες οπως λες πολλα χρονια την nova...

A, για οσους το σκεφτονται, το "ντερμπι" Ολυμπιακος-Παοκ ειναι την αλλη Κυριακη, οποτε ΔΕΝ θα το δειτε με την εφημεριδα αυτης της βδομαδας...

Αν το δείξει το NS1 τότε θα την αγοράσω την άλλη Κυριακκή.

 

Πάντως γι αυτη την εβδομάδα αν αγοράσετε θα δείτε

Κυριακή-> ΠΑΟΚ- ΟΦΗ

Δευτέρα ->Καλλονή - Πανθρακικός

Τρίτη-> CHL Manchester City - Roma

Τετάρτη-> Βασιλεία - Liverpool

Πέμπτη -> Αστέρας Τρίπολης - Παρτιζάν

Σάββατο -> Ξάνθη- Καλλονή

 

Ενδιαφέρον για μένα θα έχουν σίγουρα της Τρίτης και της Πέμπτης.

Αν πάτε καφετέρια να τα δείτε ουτως ή αλλιώς πιο φθηνά θα έρθει σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ δεν παίζει να την αγοράσω αν δεν εχει καλό παιχνιδι που αξιζει να δω.

 

Ειχα πάρει παλια  την προσφορά με τα επιγεια καναλια που σου έδινε δώρο και 3 μηνες αν θυμάμαι καλά novasports1 και τα υπολοιπα καναλια της που μεταδιδονται μεσω επιγειου δορυφορικου σηματος. Ε λοιπον δεν είχε ουτε μισό παιχνιδι  στο novasports1 του ολυμπιακου. 3 μηνες, ζητημα να ειδα εστω 1 φιλικο!! όλα τα καλά ματς ήταν στο 2. ε δεν ειμαστε και .....ες. σαφως και δεν συνεχισα στην προσφορα και εφαγε Χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πάντως το novasports1 έχει τον Ολυμπιακό (με τον Ατρόμητο εκτός).  Βέβαια σήμερα δεν έχει ξεκινήσει η προσφορά του 1ου θέματος  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη μπορω να το ενεργοποιησω σε σταθερο υπολογιστη, αλλα μονο σε ταμπλετ ή λαπτοπ. Γνωρίζει καποιος να με διαφωτισει ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάση λογικής γιατί η υπηρεσία είναι για όταν δεν είσαι σπίτι και ετσι όπως το σκέφτομαι εγώ γιατί θα έδινα τον κωδικό μου εγω πχ σε ενα φίλο μου και η νοβα θα έχανε λεφτά. είναι ένα από τα κακά της "πειρατείας" που επηρεάζουν και τους μη πειρατές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη μπορω να το ενεργοποιησω σε σταθερο υπολογιστη, αλλα μονο σε ταμπλετ ή λαπτοπ. Γνωρίζει καποιος να με διαφωτισει ;;;

 

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις σε οτιδήποτε έχει εξωτερική οθόνη. Και στο laptop αν το βάλεις, αν προπαθήσεις να δώσεις σήμα στην έξοδο HDMI, δε θα δουλέψει (το έχουν γράψει άλλοι, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά).

Ο λόγος είναι ότι η Nova "θέλει να προστατέψει" το προϊόν της. Αν εγώ έχω συνδρομή στη Nova και το δικό μου NovaGO το δώσω στον πατέρα μου σε ένα laptop, αν το συνδέσει στην τηλεόραση, θα έχει κι αυτός "Nova" (χωρίς να πληρώνει).

 

Αν δεις και στο επίσημο FAQ της εταιρείας, στην ερώτηση 21: 

 

 

21. Μπορώ να παρακολουθήσω περιεχόμενο από το Nova GO στην τηλεόρασή μου; Η υπηρεσία διατίθεται μόνο μέσω φορητών συσκευών laptop, tablets και smartphones. Δεν υποστηρίζεται η δυνατότητα παρακολούθησης της υπηρεσίας μέσω τρίτων συσκευών, τηλεοράσεων,  εξωτερικών monitor κλπ. Σας υπενθυμίζουμε ότι η υπηρεσία προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για ιδιωτική θέαση

 

κάνουν μια "διακριτική υπενθύμιση" ότι δεν είναι για να δίνεις "Nova" σε φίλους

 

(To "Nova" έχει μπει σε εισαγωγικά γιατί το NovaGO δεν δείχνει όλα τα κανάλια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δε μπορω να καταλαβω γιατι να μη μπορω να το ενεργοποιησω σε σταθερο υπολογιστη, αλλα μονο σε ταμπλετ ή λαπτοπ. Γνωρίζει καποιος να με διαφωτισει ;;;

Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω απο τα "συμφραζομενα" (λενε οτι ελεγχεται αν υπαρχει μπαταρια στον υπολογιστη/λαπτοπ) αν θα μπορουσε (υποθετικα γιατι δε θα την παρω) να παιξει το nova go στο λαπτοπ μου το οποιο το χρησιμοποιω ως desktop, εχοντας δηλαδη αφαιρεσει την μπαταρια του και λειτουργωντας το στην πριζα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nova go δεν μπαίνει σε όσες συσκευές θέλετε, υπάρχει περιορισμός (νομίζω πλέον σε 2) και να μοιράζαμε το κωδικό σε όσους  γνωστούς και φίλους είχαμε πάλι δεν θα μπορούσαν να δουν όλοι ....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις σε οτιδήποτε έχει εξωτερική οθόνη. Και στο laptop αν το βάλεις, αν προπαθήσεις να δώσεις σήμα στην έξοδο HDMI, δε θα δουλέψει (το έχουν γράψει άλλοι, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά).

Ο λόγος είναι ότι η Nova "θέλει να προστατέψει" το προϊόν της. Αν εγώ έχω συνδρομή στη Nova και το δικό μου NovaGO το δώσω στον πατέρα μου σε ένα laptop, αν το συνδέσει στην τηλεόραση, θα έχει κι αυτός "Nova" (χωρίς να πληρώνει).

 

Αν δεις και στο επίσημο FAQ της εταιρείας, στην ερώτηση 21: 

 

 

κάνουν μια "διακριτική υπενθύμιση" ότι δεν είναι για να δίνεις "Nova" σε φίλους

 

(To "Nova" έχει μπει σε εισαγωγικά γιατί το NovaGO δεν δείχνει όλα τα κανάλια)

Το πρώτο το καταλαβαίνω...να μαι δηλαδή συνδρομητής σε nova και να μοιράζω τους κωδικούς δεξιά - αριστερά, όπως κάναμε παλιά με τους κωδικούς του ίντερνετ...αν όμως θες να αγοράσεις την προσφορά της εφημ. Και χρησιμοποιήσεις τον κωδικό στο ταμπλετ, γιατί να μην το συνδεσω στην τηλεόραση; ιδιωτική χρήση δεν είναι;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το nova go δεν μπαίνει σε όσες συσκευές θέλετε, υπάρχει περιορισμός (νομίζω πλέον σε 2) ....  

 

Μονο σε μια συσκευη σας θα παιζει ο κωδικος λεει η υποστηριξη του Θεμου/site στα σχετικα ερωτηματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια συσκευή παίζει.

μα η εφαρμογή είναι ίδια δεν κάνουν αλλη εφαρμογή με άλλες ρυθμίσεις για την προσφορά απο την εφημερίδα? και δεν παίζει ρόλο η μπαταρία μόλις βάλεις καλώδιο να συνδεθεί με την tv κόβεται και οχι αν έχει η οχι μπαταρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...