Προς το περιεχόμενο

Nova sports1+nova life δωρεαν με το πρωτο θεμα (και για μη συνδρομητες nova)


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζει και αυτο φυσικα (οταν στειλει καποιος ας μας πει ακριβως ποσο χρεωθηκε), αλλά εχω στειλει σε άλλα παρομοια νουμερα παλιοτερα (πολυ παλιοτερα βεβαια) που ελεγαν επισης "χρεωση 0,10€" και δεν ειχα χρεωθει κατι εξτρα...

@yiayia Αστερα Τριπολης με 4,25€ ε οχι ρε συ... αν εισαι απο την Τριπολη δωσε κανα 15ευρω-20ευρω και πανε γηπεδο, ποσες φορες θα το δεις απο κοντα αυτο, αν οχι μην παραπονιεσαι αν στο τελος σου βγει παραπανω το κοστος για το ενα ματς της Τριπολης απο οτι πληρωνες οπως λες πολλα χρονια την nova...

A, για οσους το σκεφτονται, το "ντερμπι" Ολυμπιακος-Παοκ ειναι την αλλη Κυριακη, οποτε ΔΕΝ θα το δειτε με την εφημεριδα αυτης της βδομαδας...

Δυστυχώς φίλε μου για να υποστηρίξεις την άποψή σου δεν διάβασες προσεκτικά αυτά που έγραψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτοι που ειχαν παλια nova επιγεια μπορουν να το δουν στην τηλεοραση?

Αυτό θα ήθελα να ρωτησω και εγώ. Γιατί έχω τον αποκωδικοποιητη και την καρτουλα απο το πακετο με την Nova επιγεια και μονο σε αυτη την περιπτωση θα κατσω να ασχοληθω με την προσφορά του "πρωτο θέμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα ήθελα να ρωτησω και εγώ. Γιατί έχω τον αποκωδικοποιητη και την καρτουλα απο το πακετο με την Nova επιγεια και μονο σε αυτη την περιπτωση θα κατσω να ασχοληθω με την προσφορά του "πρωτο θέμα".

 

Πρέπει να βάλεις και δορυφορικό πιάτο....

 

λίγο οφ αλλά παίζει ακόμη το επίγειο της nova ; αν θέλει κάποιος εχει κάποια συνδρομη; Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.

 

Εχει καταργηθεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα ήθελα να ρωτησω και εγώ. Γιατί έχω τον αποκωδικοποιητη και την καρτουλα απο το πακετο με την Nova επιγεια και μονο σε αυτη την περιπτωση θα κατσω να ασχοληθω με την προσφορά του "πρωτο θέμα".

Με επίγεια όχι θα σε βόλευε πάντως ακόμα και λάπτοπ άμα είχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και γράφτηκε ότι δεν παίζει από HDMI είπα να δοκιμάσω VGA καλώδιο. Όντως η εφαρμογή εγκαθίσταται αυτή τη φορά χωρίς να βγάλει προειδοποίηση ότι κάποια video ενδεχομένως να μην παίζουν. Αλλά και πάλι η συμπεριφορά της εντός του NovaGo είναι η ίδια. Το video ξεκινάει και αμέσως κόβεται για να μου βγάλει μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή μου.

 

Το έχουν κλειδωμένο οι τύποι. Πουλάνε κλειδωμένη υπηρεσία ως free. Σαν ένα demo πρόγραμμα που έχει κάποια features κλειδωμένα. Ένα demo όμως που είναι τίμιο, σου λέει που είναι οι περιορισμοί. Εδώ δεν είπαν τίποτα, διότι αν λέγανε πολύς κόσμος πολύ απλά δεν θα αγόραζε. Επιπλέον έστω και 1-2€, εδώ τα χρεώνεσαι. Διότι ή δεν θα αγόραζες το θέμα ή θα αγόραζες αυτό των 2€, οπότε χρεώνεσαι. Εδώ το παίξανε πονηρά. Και βέβαια αν και λένε παντού για laptop δεν διευκρινίζουν το ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ευθαρσώς. Έπρεπε να είναι στο κουπόνι πάνω και όχι στα faq που ανατρέχεις όταν παρουσιαστεί πρόβλημα και μόνο. Για να μην πω ότι και ο αρθρογράφος του θέματος παρασύρθηκε και στην περιγραφή της υπηρεσίας μιλάει για υπολογιστή γενικά και όχι Laptop.

 

Καθόμαστε τώρα και αναλύουμε το αυτονόητο διότι του @DEVILMAN του δούλεψε και άρα εμείς έχουμε το πρόβλημα, όχι η πετσοκομμένη υπηρεσία της Nova που πουλάει αμάξι το οποίο ξέχασε να μας πει ότι δεν έχει τιμόνι και πάει μόνο μπρος πίσω.

 

 

Όταν σχολιάζεις γενικά και μέσα σε αυτό τον γενικό σχολιασμό πιάνεις και εμένα που εξέφρασα αρνητική άποψη για την εν λόγω "προσφορά", εσύ ο ίδιος με έχεις ορίσει να σου πω να προσέχεις το πως να γράφεις.

πιστευω πως δεν ειναι δυνατό παντα να δίνονται όλες οι πληροφορίες για καθε προσφορα σε 3 λέξεις.

οπότε με τη λογικη αυτή πριν αγοράσεις μια εφημερίδα πρεπει να σου δώσει ενα 30 σελιδο να το διαβασεις οπου λέει αναλυτικα τι προσφορά υπάρχει μεσα και τι όρους έχει.

Εχουμε αυτο το site για να μπορούμε λοιπον να ενημερωνόμαστε καλυτερα απο τους αλλους με τις 30 αυτές σελίδες που για κάποιους ειναι απαραίτητες.

 

και επειδή δινω και μια συμβουλή το ξαναστελνω γιατι διαγραφηκε λογω παραβασης greeklish..

μια χαρα τζαμι δουλέυει, τωρα όποιος δεν ξερει αυτο ειναι πρόβλημα δικό του.. ας διαβασει τις οδηγίες τα faq

http://www.forthnet.....aspx?a_id=7807

και τα συναφή και μετα να μιλήσει

Επίσης για novago CHECK YOUR EMAIL!

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕΤΕ ΤΟ EMAIL. μετα θα ερθει μηνυμα στο κινητο με username password.

στο Mozilla πρεπει να πατε ρυθμισεις addon

και το webtv να το βαλετε παντα ενεργο, ;)

αντε και καλη τύχη

Επεξ/σία από matrixxx
Τα κοκκινα για να μην διαβαζουμε ο,τι να'ναι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να βάλεις και δορυφορικό πιάτο....

εχω δορυφορικό πιατο από παλιο αποκωδικοποιητη που είχα. συνδεμενο και με κατευθυνση προς nova κιολας. Το θέμα ειναι οτι η καρτουλα ειναι απο το επιγειο. Θα μπορει να ενεργοποιησει το πακέτο του θέμου;

 

λίγο οφ αλλά παίζει ακόμη το επίγειο της nova ; αν θέλει κάποιος εχει κάποια συνδρομη; Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.

Mε τα λεφτά που ζητουσαν για (ειδικά το novasports1)να μην βλέπουμε τπτ, δεν απορω που σταμάτησε η διαθεση του..

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τελικά δεν παίζει σε ρουταρισμένα κινητά, είπα να το δοκιμάσω από το λαπτοπ αλλά πάλι δεν.... Στην ανανέωση συσκευών τι βάζω εκεί που λέει "Αριθμός κάρτας πρόσβασης"? Δοκίμασα το κωδικό από την εφημερίδα χωρίς επιτυχία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δορυφορικό πιατο από παλιο αποκωδικοποιητη που είχα. συνδεμενο και με κατευθυνση προς nova κιολας. Το θέμα ειναι οτι η καρτουλα ειναι απο το επιγειο. Θα μπορει να ενεργοποιησει το πακέτο του θέμου;

 

 

Mε τα λεφτά που ζητουσαν για (ειδικά το novasports1)να μην βλέπουμε τπτ, δεν απορω που σταμάτησε η διαθεση του..

αφηνεις το stickaki οπως ειναι

βαζεις το δορυφορικο καλώδιο στο lnb in sat 1 (καπως έτσι)

πας

menu -ρυθμισεις -τεχνικες -εγκατασταση(κωδικος 1234) -σαρωση δικτύων

περιμένεις 5 λεπτά(μεχρι να τελειωσει δηλαδή )

βγαινεις απο τα μενου κτλ.

πατας ΟΚ και εκει πλέον τα καναλια τα επιγεια που πιάνεις θα ειναι σε μια λίστα dtt(καπως ετσι)

με τα βελάκια δεξια αριστερα πας στο μενού που λέει nova

βρίσκεις το novasports 1

πατας οκ(συντονίζεσαι στο κανάλι) σου βγαζει Ε107-04 επικοινωνηστε με τη νοβα κτλ

(πατας και 2 φορες το πράσινο κουμπακι απο το κοντρολ για να δεις και το σήμα σου..) στελνεις το μηνυμα κτλ

περιμένεις συντονισμένος στο κανάλι novasports 1 και μετα απο το μηνυμα σε λίγη ώρα θα ανοιξει.(αν χρωστας στη nova μπορει να μην ανοίξει νομίζω--- με καθε επιφύλαξη το λέω αυτό)

Αφου τελικά δεν παίζει σε ρουταρισμένα κινητά, είπα να το δοκιμάσω από το λαπτοπ αλλά πάλι δεν.... Στην ανανέωση συσκευών τι βάζω εκεί που λέει "Αριθμός κάρτας πρόσβασης"? Δοκίμασα το κωδικό από την εφημερίδα χωρίς επιτυχία....

παρτους ενα τηλεφωνο γιατι είναι λίγο διαφορετική η διαδικασία ανανέωσης συσκευών για την προσφορα απο την εφημερίδα- Προσοχη laptop με windows 7 η 8

Τηλ 2119552828

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωραιος!!!

 

edit. την κυριακη θα εξαφανιστει το πρωτο θεμα.. ολυμπιακος-παοκ στο novasports1. Με βλέπω να κανω παραγγελια στον περιπτερα μου να μου κρατησει ενα!  :-D  :-D  :-D

Επεξ/σία από kallair
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ οτι εξαπατήθηκα με τον προσφορά.

Αναγράφει οτι η προσφορα ισχύει και για πρώην συνδρομητές αλλά στην περίπτωση μου όπως και σε πολλούς άλλους που αγόρασαν την εφημερίδα δέν ισχύει.

Οι τύποι στο cc  ( μετά απο κανα μισάωρο αναμονής ) θέλουν συγκεκριμένο δέκτη hd ( λές και εκπέμπει όλο το μαγαζάκι τους hd ) και σε παλιότερους δέκτες της εταιρείας δέν παίζει.

Ο παλιός μου πανασάτ 720 δέν υποστηρίζει την προσφορά. Αυτό δέν αναφέρεται πουθενά όμως...

Προσοχή λοιπόν για αυτούς που σκοπεύουν να πάρουν την εφημερίδα την επόμενη Κυριακή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβολή της αγωνιστικής δράσης σε όλη την Ελλάδα το προσεχές Σαββατοκύριακο

 

 

Με ανακοίνωση του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού, αποφασίστηκε να μην διεξαχθούν οι αγώνες των εθνικών διοργανώσεων της προσεχούς αγωνιστικής σε όλα τα ομαδικά αθλήματα.

 

"Ως ελάχιστη ένδειξη σεβασμού στη μνήμη του Κώστα Κατσούλη, ο οποίος έχασε σήμερα τη ζωή του πέφτοντας θύμα οπαδικής βίας, με απόφαση του Υφυπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γιάννη Ανδριανού αναβάλλονται όλοι οι επίσημοι αγώνες των εθνικών διοργανώσεων των ομαδικών αθλημάτων της προσεχούς αγωνιστικής".

 

Πηγή

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πατώσουν οι πωλήσεις την Κυριακή...

 

Οφφτόπικ:

 

Δηλαδή έπρεπε να πεθάνει ο άνθρωπος για να παρθούν μέτρα; Αν ζούσε και έμενε φυτό ας πούμε δεν θα συνέτρεχε λόγος για περαιτέρω ενέργειες από τον κο. Υφυπουργό; Γιατί δεν έγινε κάτι την ημέρα που γίναν τα επισόδεια;

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφφτόπικ:

 

Δηλαδή έπρεπε να πεθάνει ο άνθρωπος για να παρθούν μέτρα; Αν ζούσε και έμενε φυτό ας πούμε δεν θα συνέτρεχε λόγος για περαιτέρω ενέργειες από τον κο. Υφυπουργό; Γιατί δεν έγινε κάτι την ημέρα που γίναν τα επισόδεια;

 

 

 

Από όσο μπόρεσα να βρω δεν πάρθηκαν άλλα μέτρα εκτός από την αναβολή της αγωνιστικής. Αυτό στην Ελλάδα λέγεται πολιτική. Ίσως σε μερικά χρόνια έρθει και εκεί κάποια τρόικα και μας υποχρεώσει να κάνουμε τα αυτονόητα...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...