Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειμαι κολλημένος με τα γκολφ όντως, αλλα λίγο πριν βγει το 6αρι πήρα 5αρι και όχι το τελευταίο, και μπορω να σου πω ως πιστός πελάτης ότι

1) στον μήνα άλλαξα σασμαν

2) στον χρόνο αντλία νερού και ενα δισκάκι που κάνει μετάβαση απο κομπρεσορ σε τουρμπο

3) στον τρίτο χρόνο παλι αντλια

4) στον τρίτο παλι εγκέφαλο στην πόρτα και μηχανισμούς για αναδιπλουμενους καθρεπτες

 

Ακομα τσακώνομαι μαζι τους... It's a golf, τρελες πωλήσεις αλλα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 430
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι μου λέει ότι ο @billdanos έχει βάλει στοίχημα με τους άλλους moderators ότι αυτό θα γίνει το μεγαλύτερο thread στην ιστορία του site, αλλιώς δεν εξηγούνται πολλά πράγματα από αυτά που γράφονται που ουσιαστικά αναζωπυρώνουν την αντιπαράθεση...

:-D

Προσωπικά αποχωρώ, θεωρώντας ότι μιλάω σε ανθρώπους που δεν θέλουν να ακούσουν.

Τα λέμε σε άλλο thread, πιο ουσιαστικού περιεχομένου.

 

Εγω ειμαι κολλημένος με τα γκολφ όντως, αλλα λίγο πριν βγει το 6αρι πήρα 5αρι και όχι το τελευταίο, και μπορω να σου πω ως πιστός πελάτης ότι
1) στον μήνα άλλαξα σασμαν
2) στον χρόνο αντλία νερού και ενα δισκάκι που κάνει μετάβαση απο κομπρεσορ σε τουρμπο
3) στον τρίτο χρόνο παλι αντλια
4) στον τρίτο παλι εγκέφαλο στην πόρτα και μηχανισμούς για αναδιπλουμενους καθρεπτες

Ακομα τσακώνομαι μαζι τους... It's a golf, τρελες πωλήσεις αλλα...

Α Π Ο Κ Λ ΕΙ Ε Τ Α Ι!!!

Αφού το αγόρασες εσύ, είναι το καλύτερο στο πλανήτη. Μη μου το χαλάς τώρα, πάνω που αρχίζω να το συνηθίζω!

Είσαι από τους ανθρώπους, που ξεπερασαν τον εγωισμό τους και γράφουν τα πράγματα όπως είναι... Γιατίίίίίίίί;!

Χαλάς την πιάτσα, να το ξέρεις!...

Α! Και κάτι άλλο : δεν είσαι "κολλημένος", απλά σου αρέσουν. Μην υποτιμάς τον εαυτό σου. Άλλοι είναι οι κολλημένοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάτι μου λέει ότι ο @billdanos έχει βάλει στοίχημα με τους άλλους moderators ότι αυτό θα γίνει το μεγαλύτερο thread στην ιστορία του site, αλλιώς δεν εξηγούνται πολλά πράγματα από αυτά που γράφονται που ουσιαστικά αναζωπυρώνουν την αντιπαράθεση...

:-D

Προσωπικά αποχωρώ, θεωρώντας ότι μιλάω σε ανθρώπους που δεν θέλουν να ακούσουν.

Τα λέμε σε άλλο thread, πιο ουσιαστικού περιεχομένου.

Α Π Ο Κ Λ ΕΙ Ε Τ Α Ι!!!

Αφού το αγόρασες εσύ, είναι το καλύτερο στο πλανήτη. Μη μου το χαλάς τώρα, πάνω που αρχίζω να το συνηθίζω!

Είσαι από τους ανθρώπους, που ξεπερασαν τον εγωισμό τους και γράφουν τα πράγματα όπως είναι... Γιατίίίίίίίί;!

Χαλάς την πιάτσα, να το ξέρεις!...

Α! Και κάτι άλλο : δεν είσαι "κολλημένος", απλά σου αρέσουν. Μην υποτιμάς τον εαυτό σου. Άλλοι είναι οι κολλημένοι...

 

Όλα αυτά για να μας πεις απλά πως εσύ δεν θες να ακούς τίποτα διαφορετικό από όσα πιστεύεις? Προφανώς θες τα topic τις apple χωρίς άλλη διαφορετική άποψη που θα είναι γεμάτα μόνο με trollομυνήματα, αστείες εικόνες και ειρωνίες από τους anti apple fans.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά για να μας πεις απλά πως εσύ δεν θες να ακούς τίποτα διαφορετικό από όσα πιστεύεις? Προφανώς θες τα topic τις apple χωρίς άλλη διαφορετική άποψη που θα είναι γεμάτα μόνο με trollομυνήματα, αστείες εικόνες και ειρωνίες από τους anti apple fans.

 

:)

Αυτές ακριβώς τις απαντήσεις αναζωπύρωσης της αντιπαράθεσης εννοώ...

Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.

Τα trollομυνήματα, αστείες εικόνες και ειρωνίες από τους anti apple fans τα αντιμετωπίζω ακρίβως με τον τρόπο που προβάλλονται : Α Σ Τ Ε Ι Α. Γελάω, αλλά δε νοιώθω καμία ηθική ικανοποίηση. Σπάνια κάνω like και μόνο αν θεωρήσω το χιούμορ τους έξυπνο, ανεξάρτητα με το ποια εταιρεία κοροϊδεύουν, αφού προσωπικά δεν μου ανήκει καμία εταιρεία.

Ας το λήξουμε εδώ. Το μέλλον και η αντιμετώπιση της apple θε δείξουν κατά πόσο είναι ελάττωμμα ή όχι. Με το να διαφωνούμε δεν αλλάζει κάτι. Κλείδωσε το θέμα σε παρακαλώ, γιατί εδώ και αρκετά posts δεν έχει να προσφέρει τίποτα στον επίδοξο αναγνώστη του. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω ειμαι κολλημένος με τα γκολφ όντως, αλλα λίγο πριν βγει το 6αρι πήρα 5αρι και όχι το τελευταίο, και μπορω να σου πω ως πιστός πελάτης ότι

1) στον μήνα άλλαξα σασμαν

2) στον χρόνο αντλία νερού και ενα δισκάκι που κάνει μετάβαση απο κομπρεσορ σε τουρμπο

3) στον τρίτο χρόνο παλι αντλια

4) στον τρίτο παλι εγκέφαλο στην πόρτα και μηχανισμούς για αναδιπλουμενους καθρεπτες

 

Ακομα τσακώνομαι μαζι τους... It's a golf, τρελες πωλήσεις αλλα...

ο κινητηρας με τουρμπο-κομπρεσσορα 1400cc 160 ps ειναι ο ποιο προβληματικος κινητηρας των τελευταιων χρονων και ας ειναι vw ειναι ο μονος λογος που δεν πηρα vw,παρολα αυτα θα συνεχιζει να πουλαει.

Αλλα δεν μπορεις να πεις πλεον vw εγγυηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή μιλήσατε πριν για μετοχές...

 

http://www.protothema.gr/technology/article/413400/i-apple-ehase-23-dis-dolaria-meta-to-bendgate-kai-ta-provlimata-tou-ios-8/

 

Καλό πάντως θα ήταν να κλειδώσει το θέμα, γιατί λέμε τα ίδια και τα ίδια. Κανένας δεν πρόκειται να παραδεχτεί πότε τίποτα ούτε από τους μεν ούτε βέβαια από τους δε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτές ακριβώς τις απαντήσεις αναζωπύρωσης της αντιπαράθεσης εννοώ...

Ευχαριστώ που με επιβεβαιώνεις.

Τα trollομυνήματα, αστείες εικόνες και ειρωνίες από τους anti apple fans τα αντιμετωπίζω ακρίβως με τον τρόπο που προβάλλονται : Α Σ Τ Ε Ι Α. Γελάω, αλλά δε νοιώθω καμία ηθική ικανοποίηση. Σπάνια κάνω like και μόνο αν θεωρήσω το χιούμορ τους έξυπνο, ανεξάρτητα με το ποια εταιρεία κοροϊδεύουν, αφού προσωπικά δεν μου ανήκει καμία εταιρεία.

Ας το λήξουμε εδώ. Το μέλλον και η αντιμετώπιση της apple θε δείξουν κατά πόσο είναι ελάττωμμα ή όχι. Με το να διαφωνούμε δεν αλλάζει κάτι. Κλείδωσε το θέμα σε παρακαλώ, γιατί εδώ και αρκετά posts δεν έχει να προσφέρει τίποτα στον επίδοξο αναγνώστη του. Ευχαριστώ

 

Αν η αντιπαράθεση γίνεται μέσα σε κάποια όρια δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα. Ίσα ίσα που αν όλοι συμφωνούσαμε θα ήταν ακόμη πιο βαρετό.

 

Απλά όταν ο "χαβαλες" ξεφεύγει και γυρίζει είτε σε trollάρισμα είτε σε προσωπικές επιθέσεις κλπ κλπ, τότε κάθε άλλο διασκεδαστικό το λες.

 

Στο επίσημο topic για την κυκλοφορία των iphone6 & plus όπως θα δεις, δεν συμβαίνει τόσο το "τσίρκο" που έχουμε εδώ. :)

http://www.theverge.com/2014/9/25/6845611/inside-apples-iphone-6-torture-building

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η αντιπαράθεση γίνεται μέσα σε κάποια όρια δεν υπάρχει κάνενα πρόβλημα. Ίσα ίσα που αν όλοι συμφωνούσαμε θα ήταν ακόμη πιο βαρετό.

 

Το θέμα είναι το κατά πόσο είναι παραγωγική. Η διαφωνία για τη διαφωνία κουράζει και χαλάει το ύφος του site.

 

 

Απλά όταν ο "χαβαλες" ξεφεύγει και γυρίζει είτε σε trollάρισμα είτε σε προσωπικές επιθέσεις κλπ κλπ, τότε κάθε άλλο διασκεδαστικό το λες.

 

Στο επίσημο topic για την κυκλοφορία των iphone6 & plus όπως θα δεις, δεν συμβαίνει τόσο το "τσίρκο" που έχουμε εδώ. :)

Συμφωνώ, αλλά δεν είναι μόνο οι γραπτοί κανόνες που εξασφαλίζουν μια ευχάριστη ανάγνωση/περιήγηση σε ένα site, όπως έγραψα και παραπάνω. Στο χέρι σου είναι να εξασφαλίσεις όλες τις σωστές προϋποθέσεις σε αυτούς που τις εκτιμάνε (και είναι πολλοί). Γι αυτό προτείνω το θέμα να κλειδώσει εν αναμονή των εξελίξεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κινητηρας με τουρμπο-κομπρεσσορα 1400cc 160 ps ειναι ο ποιο προβληματικος κινητηρας των τελευταιων χρονων και ας ειναι vw ειναι ο μονος λογος που δεν πηρα vw,παρολα αυτα θα συνεχιζει να πουλαει.

Αλλα δεν μπορεις να πεις πλεον vw εγγυηση...

ποσα χιλιόμετρα έχεις κάνει με αυτο τον κινητήρα για να Έχεις τέτοια άποψη? Έχω 140ps, ο κινητήρας ειναι άψογος, τα ηλεκτρικά και,ηλεκτρονικά τους ειναι φευγα. Κάνω 2.500 τον μήνα, σύνολο έχει 130.000, παει αεροπλάνο, αλλαγές στις 6.000, ανηφόρα με φορτίο, χιλιόμετρα και air on, δεν διαμαρτύρεται πουθενά...για 1400αρης ειναι άψογος ο κινητήρας!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα χιλιόμετρα έχεις κάνει με αυτο τον κινητήρα για να Έχεις τέτοια άποψη? Έχω 140ps, ο κινητήρας ειναι άψογος, τα ηλεκτρικά και,ηλεκτρονικά τους ειναι φευγα. Κάνω 2.500 τον μήνα, σύνολο έχει 130.000, παει αεροπλάνο, αλλαγές στις 6.000, ανηφόρα με φορτίο, χιλιόμετρα και air on, δεν διαμαρτύρεται πουθενά...για 1400αρης ειναι άψογος ο κινητήρας!

Έλα έχουν βγάλει σε πάρα πολλούς πρόβλημα τα twincharger όπως και όλα σχεδόν τα μικρά dsg ξηρού συμπλέκτη που είναι βέβαιο ότι θα τα πάρεις στο χέρι

 

Έχουν γίνει ανάλογες συζητήσεις στο internet όπως γίνονται σε αυτό εδώ το θέμα (πόσες αναφορές έχεις ακούσει, πόσα αυτοκίνητα κυκλοφορούν; εγώ ο ίδιος το είχα πει πολλές φορές αυτό το πράγμα), αλλά όσο fanboy του vag και να είσαι (και εγώ είμαι από τα μεγαλύτερα), δε μπορείς να κάνεις σα να μην υπάρχουν

 

Υπάρχουν και παραυπάρχουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωραία, αφού φτάσαμε και στα αυτοκίνητα, ας κάνουμε μια παύση και θα επανέλθουμε αν και όταν αλλάξει κάτι σημαντικό σχετικά με το θέμα.

 

:)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...