Προς το περιεχόμενο

Αναφορές ότι το iPhone 6 Plus λυγίζει (όχι από συγκίνηση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ooooh how cute!!Ελα και πες σε μενα που εχω galaxy mega και για εναν χρονο το εβαζα κανονικα στην μπροστινη τσεπη του παντελονιου μου,guess what......ποτε δεν επαθε τιποτα!!!

 

Ο κολλητός μου είχε το Motorola Razr με ανθρακόνημα ως υλικό. Το έβαζε για πάνω από χρόνο στην τσέπη του και καθότανε χωρίς κανένα πρόβλημα. Μέχρι που μια φορά το βγάζει από την τσέπη και είχε ραγίσει η οθόνη εσωτερικά. Εγώ δεν το ρισκάρω, άλλωστε σε λίγες μέρες μου έρχεται από το ebay μπαταρία 6400mha που θα αυξήσει το πάχος της συσκευής. 

 

Προφανώς δεν δικαιολογώ την Apple άλλωστε μεγαλύτερο hater της από μένα δεν θα βρεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρόμοιες αναφορές υπήρξαν για το iPhone 5, το iPhone 5s και το iPod Touch.

 

 

Δηλαδή η curved οθόνη υπήρχε από το iphone 5;;;;;;; Μα πόσο μπροστά είναι οι άνθρωποι!!!

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που λένε μήν το βάζετε στην μπροστινή τσέπη, το καλοκαίρι που αλλού μπορείς να το έχεις;

Εκτός και αν πρέπει να κουβαλάω μπανάνα ή τσάντα για να βάζω το κινητό μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε απλά τραγικοί που κράζετε,... δεν καταλάβατε ότι αυτό δεν λάθος κατασκευαστικό αλλά feature  από την καινοτόμο apple?

απλά, σου λέει βάλε το κινητό όπου θέλεις (μην σκέφτεσαι πονηρά Νίκο...) και αυτό θα πάρει την φόρμα που έχει ο χώρος που το βάζεις για να μην σε ενοχλεί, ...είναι πατέντα και η επίσημη ανακοίνωση θα βγει αύριο ή μεθαύριο.

εσείς όμως οι Haters αμέσως να κράξετε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Στο Note 3

 

και στις δυο περιπτώσεις η πιεση ειναι υπερβολικη, φανταζομαι δεν λυγιζει τοσο το Iphone μεσα στην τσεπη, ισως οσο λυγισε το note 3 στο τελος. οχι οτι δικαιολογώ το οτι λυγιζει, απλα θελω να πω πως το παρακανει λιγο ο τυπας.

θα τα παρει πισω ή θα πει οτι το βαζανε οι χρηστες σε λαθος τσεπη? γιατι ουτε προειδοποίησε οτι λυγιζει λογο του οτι δεν ειναι απο πλαστικο και ειναι πολυ λεπτο ουτε τιποτα. εγω πχ δεν θα εβαζα στην τσεπη μου ετσι 800 ευρω tech, τουλαχιστον σε θυκη ή τσαντακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι είναι αυτά όταν πας σε λεπτό κινητό με μεγάλο μήκος αυτά γίνονται.

λίγα για μηχανική:

μεγάλο μήκος ->μεγάλη καμπτική ροπή-> μεγάλο βέλος κάμψης........

 

αν αυξάνανε κατά 1 χιλιοστό το πάχος μπορεί να βελτιωνόταν πολύ η κατάσταση,τι εννοώ 

ο τύπος λέει ροπή αντίστασης= (πλάτος επι πάχος^2 )/ 6 που ισούται με 4641mm^3.....αν αυξάναμε το πάχος κατά 1 χιλιοστό θα γινόταν 6891mm^3 δηλαδή 48% πιο ανθεκτικό σε κάμψη με μόλις  1 χιλιοστό παραπάνω στο πάχος.....

 

μετά κάποιοι κοροιδεύουν τις κινεζιές,άραγε εκεί στην apple μηχανικούς δεν έχετε? αυτά που έγραψα είναι ύλη πρώτου έτους αντοχής υλικών απο τει μηχανολογίας και όχι κανενός επιστήμονα.

και η κατακραυγή εδώ θα είναι πολύ μεγαλύτερη γιατί πολύ απλά μιλάμε για κινητό πολύ πιο ακριβό απο του ανταγωνισμού,με υποτείθεται καλύτερη ποιότητα και όχι πλαστικούρες και κινεζιές.

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που λένε μήν το βάζετε στην μπροστινή τσέπη, το καλοκαίρι που αλλού μπορείς να το έχεις;

Εκτός και αν πρέπει να κουβαλάω μπανάνα ή τσάντα για να βάζω το κινητό μέσα...

Όσους γνωρίζω  και έχουν smartphone κανένας μα κανένας δεν το βάζει στην τσέπη.

Το καλοκαίρι σε μπανάνα ή κάτι παρόμοιο μη σου πω και το χειμώνα όσοι έχουν παντόφλες κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν το βάλεις στην κωλ@τσεπη και αρχίζεις να κάθεσαι, τι θα περίμενες να συμβεί ?
Τηλέφωνο είναι, όχι ράβδος σιδήρου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα πλασαρουν και το ipanteloni ειδικα φτιαχμενο για το iphone 6.

Τι εχει το iphone 6? Mια χαρα ειναι. Εσεις φορατε λαθος παντελονια!

Γατακια :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θα πλασαρουν και το ipanteloni ειδικα φτιαχμενο για το iphone 6.

Τι εχει το iphone 6? Mια χαρα ειναι. Εσεις φορατε λαθος παντελονια!

Γατακια :P

Μάλλον είσαι νέος

pantalon-bolsillo-telefono-movil.jpg

  • Like 29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...