Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφορεί το iOS 8.0.1 το οποίο προκαλεί σοβαρά προβλήματα στους κατόχους συμβατών iPhone [Ενημέρωση]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται πλέον καθαρά η απουσία του Steve.

Γιατί ο Στηβ έβγαζε τα updates? Να πεις ότι λείπει ο Στηβ στην καινοτομία και στις ιδέες οκ, αλλά σε ένα failed update wtf?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι είχε το jb ? δεν ειχα κανένα πρόβλημα με την 4.3 στο note2 μου.... και να μάθεις να εκφράζεσαι καλύτερα δεν μιλάς στον κολλητό σου!

Μια χαρά τα λέει και δεν απευθύνθηκε σε κάποιον προσωπικά αλλά κρασί αυτούς που κράζουν. Και βασικά τι μπαίνουν και σχολιάζουν εδώ μη κάτοχοι iOS συσκευών ? Τι τους νοιάζει αφού δεν αφορά αυτούς το προβληματικό update? Μόνο για να κράξουν μπαίνουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματηστε ποια το hating!Ξεχασατε ολοι τη πατατα ηταν το jelly bean ?  το Symbian και το Μeego? Που κανατε να δειτε αναβαθμιση 1 χρονο και παραπανω και μετα το κινητο σας γινοτανε obselete? Android shills... Φανατικοι! ΟΥ ΡΕ

Νομίζω πως τις έχετε υπερεκιμήσει κάποιοi τις αναβαθμίσεις...

Ένα παλιό κινητό που έχω σαν backup συσκευή (Samsung galaxy Y) με android 2.3 (τόσο παλιό) και 256 ΜΒ Ram... συνεχίζει και κάνει τη δουλειά του μια χαρά και χωρίς καμία αναβάθμιση...

Παίρνεις τηλέφωνο, γράφεις μηνύματα, έχεις email, έχεις firefox (ενημερωμένο άρα μια χαρά βλέπεις ότι βλέπεις...)

Μπορείς να το λες obsolete  όσο θες... αυτό θα συνεχίσει να τα κάνει αυτά που κάνει...

Αμα θες αναβαθμίσεις υπάρχουν και android που μια χαρά τις παίρνουν...

Παρεμπιπτόντως το Jelly Bean που λες πατάτα.... μπαίνει  και τώρα που μιλάμε σε πάμπολες συσκευές και παίζει μια χαρά....

Όσο για το Symbian... δεν υπήρχε το IOS όταν η Nokia το πρωτοέβγαλε.. και για εκείνη την εποχή δεν υπήρχε κάτι άλλο εκτός από αυτό που να έχει την έννοια του smartphone... Στο παλιό μου Nokia είχα emails κλπ που για την εποχή μια χαρά δουλεύανε...

Το Meego που το θυμήθηκες δεν ξέρω...

Τέλος πάντων.... αααα it just works...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τότε που έφυγε ο steve άρχισε να ανοίγει ο λάκος της apple......κανένας δεν θα νοιαστεί για την apple όπως εκείνος και κανένας δεν θα κάνει ότι εκείνος.

κρίμα θα είναι να δούμε κατρακύλα για μια τέτοια εταιρία αλλά η ιστορία της δεν θα την σώσει αν δεν κάνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>αχ ναι, συγκρίνετε κι άλλο αντροιντ με ιος.</p> <p>εδω μιλάμε για QA της πλάκας. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να έχεις μόνο 3-4 μοντέλα που παίζουν το λειτουργικό, τα οποία μοντέλα τα φτιάχνεις εσύ, και να σου φέυγει τέτοιο ρηλης.</p> <p>Δηλαδή με την ίδια λογική η Microsoft που έχει να κάνει με χιλιάδες κατασκευαστές πρέπει να εισάγει τέτοια προβλήματα μια φορά τη βδομάδα..</p>

 

Άστην την Microsoft.. Έχει τα δικά της θέματα με τα windows.. Ατυχές παράδειγμα έφερες.. Vista για χρόνια ολόκληρα να σου θυμίσω αλλα κ πολλα πολλα αλλα..

 

Sent from my iPad using Insomnia

<p>απο τότε που έφυγε ο steve άρχισε να ανοίγει ο λάκος της apple......κανένας δεν θα νοιαστεί για την apple όπως εκείνος και κανένας δεν θα κάνει ότι εκείνος.</p> <p>κρίμα θα είναι να δούμε κατρακύλα για μια τέτοια εταιρία αλλά η ιστορία της δεν θα την σώσει αν δεν κάνει κάτι.</p>

 

Έχεις τα δικιά σου κ συ.. Τρελή κατρακύλα.. Απορώ όμως.. Πραγματικά..

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστην την Microsoft.. Έχει τα δικά της θέματα με τα windows.. Ατυχές παράδειγμα έφερες.. Vista για χρόνια ολόκληρα να σου θυμίσω αλλα κ πολλα πολλα αλλα..

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

 

 

καταλαβαίνεις οτι συγκρίνεις κάτι 7 χρόνια πίσω έτσι; και καταλαβαίνεις οτι η μια εταιρεία φτιάχνει λογισμικό για "ibm compatible" συσκευες και η άλλη φτιάχνει αποκλειστικά για δικά της μηχανάκια.

Αν έχεις ιδέα απο το πως παράγεται λογισμικό σε μεγάλες εταιρείες καταλαβαίνεις οτι όλοι εκεί στο QA&unit testing πρέπει να πάνε σπίτια τους άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξερω οτι οταν βγαίνει κατι καινούριο στην αγορά περιμένω 1 μηνα να δω τα feedbacks και μετα το αγοραζω..

ολοι τρεχουν να αγοράσουν και να κατεβάσουν για να κάνουν εφε.. ΚΟΙΤΑ εχω το νεο IPHONE το νεο IOS το ANDROID L (δεν τα βαζω μονο με φιλους του IPHONE)...

 

 

Στις μέρες μας (ποσο μάλλον εμεις εδω) μπορούμε σε λιγες μερες να εχουμε ενα μεγαλο FEEDBACK και να δουμε αν αξιζει η αγορα ή η αναβαθμιση σε μια συσκευη.

 

Why rush?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ τα softwarικά προβλήματα λύνονται.

Μην κράζουμε όλη μέρα χωρίς λόγο, όπως κάνω εγώ....

 

Βασικά και τα hardwarικά λύνονται, αλλά καλό είναι να περιμένεις λίγες μέρες/κανα δυο μήνες να πάρεις feedback.

Τώρα να μου πεις τι feedback να πάρεις από τον άλλο που στήθηκε ένα εξάμηνο στο apple store απ' έξω;;;;....

Και το mls των 150 ευρώ να του δίνανε, αν είχε μήλο θα το τρωγε....

 

Τουλάχιστον αυτοί που θέλουν το κινητό και σκέφτονται σωστά θα περιμένουν να δουν τι παίζει....

 

Αυτό που δεν λύνεται είναι το άπειρο λάγκ στο 4s, μιλάμε λαγκάρει πιο πολύ και απο nexus s με KitKat και καμιά 100άρα flashαρίσματα στην πλάτη του....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο thread μύλος με σχόλια εκτός τόπου και χρόνου. Η ύπαρξη bug σε releases δεν είναι κάτι καινούριο. Εννοείται πως κανείς δεν τα θέλει. Σημαντικός είναι ο χρόνος αντίδρασης για να τα διορθώσεις, όταν αυτά παρουσιάζονται.

 

Sent from my One using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παίδες μετάνιωσα που έβαλα το update στο ipad 3 μου. Κολλήματα, αργεί, κρασαρισματα... Δε καταλαβαίνω το γιατι...με το 7 κάτι που ειχα πήγαινε σφαίρα. Άσχετο...ρολμπακ μπορώ να κάνω σε παλιότερη έκδοση ?

κι εγω το ιδιο ειδα στο ipad 3 wifi 64gb που εχω και στην τελικη ΣΙΓΑ τις τρομερες διαφορες που εχουν τα τωρινα μοντελα ipad air. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε νεα έκδοση ios έχει κάποιο πρόβλημα. Η προηγούμενη αν θυμάμαι καλά έτρωγε τη μπαταρία με ενα bug της θερινής ώρας.

Καλά quality control δεν κάνουν εκεί στο cupertino;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως δεν έχουν. Πριν 5 λεπτά μίλαγα με ενα φίλο που έβλεπε το video με το 6 plus να λυγίζει και μου έλεγε οτι είναι προπαγάνδα. Δεν πίστευε αυτό που έβλεπε για χάρη της apple. Πλύση εγκεφάλου; Δεν το καταλαβαίνω, πραγματικά...

 

Απευθυνόμενος σε όλους τους κατόχους iPhone: Δεν έχετε βαρεθεί με τα επαναλαμβανόμενα προβλήματα ; Δε σας απασχολεί ότι δώσατε πολλά λεφτά και αγοράσατε υπάρχοντα και νέα προβλήματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...