Προς το περιεχόμενο

Samsung: Εξαιρετικά περιορισμένη η κυκλοφορία του Galaxy Note Edge


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Elaborate μια πως αποδεικνύεται η περιορισμενη χρησιμοτητα μιας συσκευης η οποια εχει μια καινοτομία. Θέλω να πω, με ποια προηγουμενη εμπειρια συσκευής το συγκρινεις;

Πάρε το κινητό,βάλτο στο πλάι και δες τι μπορείς να κάνεις..ΟΚ.? οχι κάθε καινοτομία είναι χρήσιμη.Τώρα αν μερικοί αντί για κουμπιά θέλουν touch screen ας το πάρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Πάρε το κινητό,βάλτο στο πλάι και δες τι μπορείς να κάνεις..ΟΚ.? οχι κάθε καινοτομία είναι χρήσιμη.Τώρα αν μερικοί αντί για κουμπιά θέλουν touch screen ας το πάρουν.

Τι εννοεις βαλτο στο πλαι; Δεν εχω κινητο με κυρτη πλευρικη οθονη για να δω πως θα ειναι.  Προφανώς ΜΠΟΡΕΙ να ειναο χρησιμη αναλογα ποσο θα το δουλεψουν σε επίπεδο software. ΜΠΟΡΕΙ και να ειναι αχρηστο αλλα δεν μπορει κανεις να το ξερει πριν το δει σε λειτουργία. 

 

Προσωπικα μπορω να σκεφτω καμποσους τροπους για χρήση της ενας εκ των οποίων ειναι εναλλακτική statusbar μεταξυ αλλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια πολύ καλή πιθανή χρήση του που μπορώ να φανταστώ είναι να φτοιάξουν στυλούς που θα έχουν σε όλο το μήκος τους ενσωματωμένη μια τέτοια οθόνη και θα σου παρουσιάζουν το σκονάκι του μαθήματος που από πριν του έχεις περάσει :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις βαλτο στο πλαι; Δεν εχω κινητο με κυρτη πλευρικη οθονη για να δω πως θα ειναι.  Προφανώς ΜΠΟΡΕΙ να ειναο χρησιμη αναλογα ποσο θα το δουλεψουν σε επίπεδο software. ΜΠΟΡΕΙ και να ειναι αχρηστο αλλα δεν μπορει κανεις να το ξερει πριν το δει σε λειτουργία. 

 

Προσωπικα μπορω να σκεφτω καμποσους τροπους για χρήση της ενας εκ των οποίων ειναι εναλλακτική statusbar μεταξυ αλλων.

Χρειάζεσαι οπωσδήποτε θες να μου πεις κάποιο άλλο κινητό με κυρτή πλευρική οθόνη για να κάνεις σύγκριση.? Ωραίο σκεπτικό.Σου είναι τόσο δύσκολο δηλαδή χωρίς μέτρο σύγκρισης να δεις αν κάτι είναι χρήσιμο ή όχι...προφανός οι χρήσεις της είναι περιορισμένες..στατου μπαρ και πλαινά πληκτρα σε εφαρμογες μπορει να γινει που δεν βλέπω διαφορά απο το να εχεις τα κουμπια.Και απο την δικη μου πλευρα αυτα τα πλαινα ειναι αχρηστα μιας και κραταω το κην με δεξι οποτε ή θα τα πατουσα αχρήαστα ή θα μου ήταν εντελώς αχρηστα όπως και ειναι στην πραγματικότητα..Δηλαδη μονο αν κρατας το κινητό αυτό απο τπ πίσω κάλυμα βρίσκεις άκρη ή αν είσαι αριστερόχειρας ή αν έχεις εξωγήινα δάχτυλα.Μη τσιμπάτε σε ότι βλακία βγει ρε παιδιά αν εχετε το θεό σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Χρειάζεσαι οπωσδήποτε θες να μου πεις κάποιο άλλο κινητό με κυρτή πλευρική οθόνη για να κάνεις σύγκριση.? Ωραίο σκεπτικό.Σου είναι τόσο δύσκολο δηλαδή χωρίς μέτρο σύγκρισης να δεις αν κάτι είναι χρήσιμο ή όχι...προφανός οι χρήσεις της είναι περιορισμένες..στατου μπαρ και πλαινά πληκτρα σε εφαρμογες μπορει να γινει που δεν βλέπω διαφορά απο το να εχεις τα κουμπια.Και απο την δικη μου πλευρα αυτα τα πλαινα ειναι αχρηστα μιας και κραταω το κην με δεξι οποτε ή θα τα πατουσα αχρήαστα ή θα μου ήταν εντελώς αχρηστα όπως και ειναι στην πραγματικότητα..Δηλαδη μονο αν κρατας το κινητό αυτό απο τπ πίσω κάλυμα βρίσκεις άκρη ή αν είσαι αριστερόχειρας ή αν έχεις εξωγήινα δάχτυλα.Μη τσιμπάτε σε ότι βλακία βγει ρε παιδιά αν εχετε το θεό σας

 

Γιατί πως ξέρεις απο τώρα πως έχει υλοποιηθεί το πλαϊνό τμήμα της οθόνης? Αν έχει διαφορετικό αισθητήρα από την υπόλοιπη οθόνη κλπ κλπ.

 

Είναι ένα νέο concept οθόνης που θα δούμε στην πράξη αν βολεύει ή όχι. Και το λέω εγώ αυτό που δεν τρελαίνομαι ούτε με την samsung ούτε με το android! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πως ξέρεις απο τώρα πως έχει υλοποιηθεί το πλαϊνό τμήμα της οθόνης? Αν έχει διαφορετικό αισθητήρα από την υπόλοιπη οθόνη κλπ κλπ.

 

Είναι ένα νέο concept οθόνης που θα δούμε στην πράξη αν βολεύει ή όχι. Και το λέω εγώ αυτό που δεν τρελαίνομαι ούτε με την samsung ούτε με το android! 

ακομα και αν ο αισθητιρας ανταποκρινεται μονο στα δαχτυλα ειπα,αν εισαι δεξιοχειρας τι κανεις,ή αντίστοιχα αριστεροχειρας..? Βάζεις το κηνιτο κάτω ή το κρατάς μόνο απο πίσω για να έχεις πρόσβαση στο πλαινό.? Eμένα προσωπικά δεν μου φένεται καθόλου πρακτικό και ευχρηστο κάτι τέτοιο.Και δεν μου δίνει κανένα απολύτος κίνητρο να το επιλέξω απο κάποιο άλλο...Και κάτι θα ξέρουν που έχουν περιερισμένο αριθμό,καμία μεγάλη εταιρία δεν πλασάρει απλά στην αγορά κάτι χωρίς να δει τι περίπου ανταπόκριση θα έχει.Αυτά απο μένα.Οτι λέω είναι προσωπικη μου άποψη ο καθένας κρίνει μόνος του ανάλογα με τις δικές του προτιμήσεις και ανάγκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

..Δηλαδη μονο αν κρατας το κινητό αυτό απο τπ πίσω κάλυμα βρίσκεις άκρη ή αν είσαι αριστερόχειρας ή αν έχεις εξωγήινα δάχτυλα.Μη τσιμπάτε σε ότι βλακία βγει ρε παιδιά αν εχετε το θεό σας

Ξερεις πως τα Note ειναι αρκετά μεγαλες συσκευες ετσι; Εχεις ενα αξιοσημείωτο μηκος συσκευης γοα να παιξεις με τη δευτερη οθόνη και τις λειτουργίες της. 

Επίσης κατάλαβε πως δε σου λεω οτι θα ειναι σιγουρα χρησιμη. Μπορει να ειναι gimmick τελικα. Αλλα καινοτομια ειναι οπως και να εχει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα θέμα θα διαβάζουμε για τα ίδια και τα ίδια από την Samsung.

 

Κάνει η Samsung κάτι το διαφορετικό που θα δούμε στην πράξη την όποια χρησιμότητα του και πάλι διαβάζουμε την κλάψα του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Proof of concept είναι στην ουσία. Το βγάζουν και βλέπουν πως θα πάει και αν τελικά έχει χρησιμότητα σαν feature.

Καλά κάνουν βέβαια. Αν τους κάτσει θα έχουν άλλη μια επιτυχία στα χέρια τους, αν οχι δεν τους κοστίζει και πολλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Οκ d4mage επειδη ομως κανεις απο οσους κανουν κλικ στο τοπικ βλεποντας τη λεξη note edge δεν ενδιαφερεται για το τι γινεται στα αλλα θεματα (και ειδικοτερα εγω), ας πουμε κατι οντοπικ ναι? Ναι.

 

post-122525-0-30287000-1412168476_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οκ d4mage επειδη ομως κανεις απο οσους κανουν κλικ στο τοπικ βλεποντας τη λεξη note edge δεν ενδιαφερεται για το τι γινεται στα αλλα θεματα (και ειδικοτερα εγω), ας πουμε κατι οντοπικ ναι? Ναι.

 

attachicon.gifεεε.jpg

 

Μου βγήκαν τα μάτια! Πιο μεγάλη φωτό δεν έχουμε? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...