Προς το περιεχόμενο

Motorola Moto G (2014) Hands-On


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι κατοχος του moto g 2013 , και εχω να πω μονο καλα λογια.Το ειχα προμηθευτει απο amazon στα 165 €.

το κινητό δεν εχει κολλήσει πότε εδω και ενα χρόνο με μεγάλη χρηση και βαλε βγαλε προγράμματα.Η εμπειρία android ειναι άψογη , (την συγκρίνω ανετα με την εμπειρία του nexus 4).

Η μπαταριά κραταει 2 μερες με ολα ανοιχτά gps,3g,wifi,google now,φουλ φωτεινότητα και ομιλια (χωρις gaming).

Η οθονη του ειναι αψογη ακομα και κάτω απο τον αυγουστιατικο ηλιο εβλεπες τα παντα.

Εαν συνδεόταν και με slimport ή wifi direct σε τηλεόραση -οθόνη , τοτε μιλάγαμε για το απόλυτο κινητό που θα έβαζε κατω κινητά με 2πλασια και βάλε τιμη.

Η συγκριση με κινεζους την θεωρω ατοπη . Η ποιοτητα κατασκευής ειναι παραπάνω απο πολυ καλη, καθως και το stock android 4.4.4 δεν συγκρίνεται με καμια πειραγμένη rom στην οποια συνήθως καταφεύγουμε οταν παλιώσει το κινητό , ή οταν ειναι προβληματική η rom του κατασκευαστη.

το εχω προτεινει ανεπιφυλακτα σε 10δες ατομα και ολοι εχουν μεινει υπερ ικανοποιημενοι.

το μονο φαουλ που βρίσκω στην νεα εκδοση ειναι οτι δεν μεγάλωσαν την μπαταρια και εχει το 5ιντσο την ιδια με το 4,5 ιντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν έχει 8MP κάμερα

 

Έχει όμως 4g. Απείρως χρησιμότερο για καθημερινή χρήση και η 5άρα του κάνει τα βασικά, άλλωστε μόνο σε mpx βελτιώθηκε ουσιαστικά η 2014 edition, όχι σε οπτικά μέρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To έχω ήδη τρείς μέρες και έχω να πω μόνο καλά λόγια. Είναι by far η καλύτερη συσκευή από μεγάλο κατασκευαστή σε αυτά τα χρήματα. Όντως δεν κολλάει παρά τη χρήση πολλών εφαρμογών μαζί. Λίγο ζορίστηκα να βάλω τις micro-sim (καθότι ασφαλίζουν με ειδικό μηχανισμό και αν δεν τις τοποθετήσεις ακριβώς εκεί που πρέπει δεν μπαίνουν ευκολα). Πάρα πολύ καλή και η εφαρμογή motorola migrate για την μεταφορά των προσωπικών ρυθμίσεων από άλλο κινητο. Μεχρι τώρα η μπαταρία κρατά περίπου 26-28 ώρες με φουλ χρήση (ανοικτά τα data ή  wifi, streaming, ομιλία). Το έχω φορτίσει 2 φορές (1η-αρχική και μία 2η). H retail έκδοση δεν έχει φορτιστή (?) αλλά μόνο καλώδιο USB. Επίσης, δεν βρίσκω ακόμα θήκες (?). Μόνο για το G (1st Gen) υπάρχουν. Κατά τα άλλα το κινητό για τα λεφτά του (189,90 Euro) είναι το πιο value 4 money. Βασικά αυτή είναι και η κατηγορία που μου αρέσει (κατά σειρά κάτοχος Xperia Neo V, Samsung S Advance, Samsung Galaxy Core)... Προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα το αλλάξω το ερχόμενο χρονικό διάστημα (συνήθως αλλάζω τα κινητά, καθε 1 έτος, αλλά αν πάρει την L έκδοση θα είμαι ΟΚ πιστεύω για 2ετία!)... ΥΓ Πάντως για το χαβαλέ το έβαλα και στη δουλειά δίπλα σε ένα S4 και σε ένα S3 mini (δικό μου) και δεν νομίζω ότι υστέρησε σε τίποτα... Ακόμα το S4 έχει τη διπλάσια τιμή νομίζω... ΥΓ2 Δεν δίνει δώρο τα 50GB στο Drive που έδινε το πρώτο (αναγνώρισε άριστα την Sd που είχα στο προηγούμενο). Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα flip cover απο expansys.com.gr γιατί εδώ δεν υπάρχουν θήκες ούτε για δείγμα!

Ευχαριστώ φίλε...αλλά τις είδα αμέσως και τα είδα όλα (31 Εuro!!!) και με τα μεταφορικά ...45! ...φαρμακείο! Θα μου πείς από κάπου αλλού θα τα έβγαζαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε...αλλά τις είδα αμέσως και τα είδα όλα (31 Εuro!!!) και με τα μεταφορικά ...45! ...φαρμακείο! Θα μου πείς από κάπου αλλού θα τα έβγαζαν...

καλορίζικο . δώσε και άλλες λεπτομέρειες σε πρώτη φάση να δούμε και εμείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζεται... α) Πολύ καλύτερη λήψη data από 3G από S3 mini, τα ίδια με S4 (με δίκτυο vodafone). β) Ίδια φωτογραφική ποιότητα με S3 mini, λίγο καλύτερη όμως το S4. γ) Σερφάρισμα και streaming videos τα ίδια με S4 (περίεργο μου φάνηκε αυτό) και σαφώς καλύτερα από το S3 mini ...σε wifi! δ) Το S4 έχει πιο ζωντανή οθόνη (χρώματα, "μαύρο", κλπ). Με το S3 μινι ...χμμ δεν μου φάνηκε καμία τρελή διαφορα... μάλλον καλύτερο το moto (και η διαφορά χάνεται στη μικρότερη οθόνη του S3 mini). Τέλος στις κλήσεις λίγο καλύτερη (καθαρότερη) η "ακουστική" του moto (αλλά μπορεί και να είναι ιδέα μου...). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε...αλλά τις είδα αμέσως και τα είδα όλα (31 Εuro!!!) και με τα μεταφορικά ...45! ...φαρμακείο! Θα μου πείς από κάπου αλλού θα τα έβγαζαν...

Στη Wind και στα Public θα βγάλουν το απλό καπάκι στα 9,90 ευρώ και το cover στα 15. Αξίζει να περιμένω ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

To έχω ήδη τρείς μέρες και έχω να πω μόνο καλά λόγια. Είναι by far η καλύτερη συσκευή από μεγάλο κατασκευαστή σε αυτά τα χρήματα. Όντως δεν κολλάει παρά τη χρήση πολλών εφαρμογών μαζί. Λίγο ζορίστηκα να βάλω τις micro-sim (καθότι ασφαλίζουν με ειδικό μηχανισμό και αν δεν τις τοποθετήσεις ακριβώς εκεί που πρέπει δεν μπαίνουν ευκολα). Πάρα πολύ καλή και η εφαρμογή motorola migrate για την μεταφορά των προσωπικών ρυθμίσεων από άλλο κινητο. Μεχρι τώρα η μπαταρία κρατά περίπου 26-28 ώρες με φουλ χρήση (ανοικτά τα data ή  wifi, streaming, ομιλία). Το έχω φορτίσει 2 φορές (1η-αρχική και μία 2η). H retail έκδοση δεν έχει φορτιστή (?) αλλά μόνο καλώδιο USB.

 

teovag, αν το θυμηθείς και έχεις όρεξη, γράψε μας πάλι σε κανένα μήνα πώς σου φαίνεται. Τώρα είναι ακόμα αρχή και στα φόρτε του, ενώ αργότερα που θα το έχεις φορτώσει λίγο παραπάνω με εφαρμογές κλπ. θα είναι αλλιώς. Αν προτιμάς, στείλε pm γιατί μ' ενδιαφέρει πολύ αυτό το κινητό και ελπίζω να έχει ακόμα στα Public όταν το αποφασίσω γιατί αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το πάρω. Θα τσεκάρω και στη Wind. Θενξ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται με 1GB ram να έχει την Kit Kat ενώ άλλες συσκευές π.χ. galaxy s3 με ίδια ram να μην την παίρνουν με βασική δικαιολογία την έλλειψη επαρκούς ram?

samsung logic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

teovag, αν το θυμηθείς και έχεις όρεξη, γράψε μας πάλι σε κανένα μήνα πώς σου φαίνεται. Τώρα είναι ακόμα αρχή και στα φόρτε του, ενώ αργότερα που θα το έχεις φορτώσει λίγο παραπάνω με εφαρμογές κλπ. θα είναι αλλιώς. Αν προτιμάς, στείλε pm γιατί μ' ενδιαφέρει πολύ αυτό το κινητό και ελπίζω να έχει ακόμα στα Public όταν το αποφασίσω γιατί αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το πάρω. Θα τσεκάρω και στη Wind. Θενξ!

 

Εγώ πάντως που το εχω κάτι πάνω από 2 μήνες με πολλές εφαρμογές και πολλά install-uninstall λόγο πειραματισμών, ακόμα μια χαρά πάει. Πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το εχω κάτι πάνω από 2 μήνες με πολλές εφαρμογές και πολλά install-uninstall λόγο πειραματισμών, ακόμα μια χαρά πάει. Πολύ ευχαριστημένος.

 

 

Τελικα το Sar του ειναι 1,52?Τι γραφει το manual?

 

Εχει γινει σηριαλ η ευρεση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...