Προς το περιεχόμενο

SAMSUNG UE50H6400 -Τελικά όλα είναι υποκειμενικά


starconvict

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ πριν την αγορά της δεν την είδες κάπου να εν λειτουργία? Αν ναι που ο φόβος? Η συγκεκριμένη σειρά έχει αγοράστει από πάρα πολλούς συμφορουμητες και μη χωρίς παράπονα. Σαφώς μερικοί θα έχουν διαφορετικό γούστο και απαιτήσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγαπητέ πριν την αγορά της δεν την είδες κάπου να εν λειτουργία? Αν ναι που ο φόβος? Η συγκεκριμένη σειρά έχει αγοράστει από πάρα πολλούς συμφορουμητες και μη χωρίς παράπονα. Σαφώς μερικοί θα έχουν διαφορετικό γούστο και απαιτήσεις.

Φυσικά και την είδα (την 48άρα βέβαια) και δεν είχα κανένα παράπονο, για αυτό και την επέλεξα.

 

Όπως καταλαβαίνεις όμως, όταν διαβάζεις κάτι αρνητικό σε επηρεάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε graphist εφάρμοσα τις προτάσεις σου - αλλά και τις επιλογές από το site που μου υπέδειξε ο φίλος Κώστας_dr - και υπάρχει σαφής βελτίωση τουλάχιστον όσον αφορά την αναπαραγωγή από media player υψηλής ευκρίνειας ταινιών.Κάτι είναι και αυτό.

Ευχαριστώ.

Άντε και καλές θεάσεις (hd υλικού, εννοείται).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και την είδα (την 48άρα βέβαια) και δεν είχα κανένα παράπονο, για αυτό και την επέλεξα.

 

Όπως καταλαβαίνεις όμως, όταν διαβάζεις κάτι αρνητικό σε επηρεάζει.

 

Γενικά σε αυτούς τους χώρους θα διαβάζεις πολλά.... Πολλοί χρήστες απαντάνε μονολεκτικά, αλλοι παραθέτουν δήθεν απόψεις χωρις τεκμηρίωση, άλλοι είναι τρολ και μερικοί παραθέτουν και θεωρητική και πρακτική ανάλυση. Σε γενικές γραμμές πρέπει και εσυ ο ίδιος να δεις κρίνεις το προϊών ιδίοις όμασι και μετά να ακούσεις απόψεις απο άλλους.  Ο καθένας κρίνει εκτός απο αντικειμενικά και υποκειμενικά (όπως πολύ σωστά τέθηκε ο τίτλος του θέματος). Υποκειμενική κρίση ομως ο καθένας εχει διαφορετική καθως αυτη έχει κοινή συνισταμένη και τα προσωπικά γούστα του.

 

Αρα υποκειμενικά θα κρίνεις μόνος σου. Αντικειμενικά είναι μια πολυ καλη και τιμια tv με πολυ καλες (μετρήσιμες) επιδόσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε και καλές θεάσεις (hd υλικού, εννοείται).

Ευχαριστώ πολύ και απ'ότι βλέπω μετά τις 'παρεμβάσεις' σας είναι πραγματικά άψογη η εικόνα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση που επέλεξες είναι πολύ καλή και είναι αμαρτία να μην την χαίρεσαι.

Πολλές φορές οι προεπιλεγμένες ρυθμίσεις είναι... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα και εγώ σήμερα το βραδάκι. Από εικόνα είναι εκπληκτική!

 

Μια παρατήρηση έχω μόνο. Το ενδιάμεσο κομμάτι, που βρίσκεται ανάμεσα στα πόδια και την τηλεόραση, έχει κουμπώσει καλά με την τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και 4 βιδες. Αν τις σφίξεις καλα δεν εχεις θεμα. Το παλαντζάρισμα ειναι φυσιολογικό ως ενα σημείο. Για λογούς ασφάλειας δεν ειναι ξερη. Ειτε σε περίπτωση που πέσει κατι πανω στην συσκευή το απορροφά η βάση ειτε για να μην πέφτει με το παραμικρό χτύπημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, τις έβαλα φυσικά τις βίδες, αλλά ακόμη και με αυτές το κομμάτι αυτό παίζει λίγο, δεν είναι απόλυτα σταθερό. Δεν εφαρμόζει δηλαδή τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και 4 βιδες. Αν τις σφίξεις καλα δεν εχεις θεμα. Το παλαντζάρισμα ειναι φυσιολογικό ως ενα σημείο. Για λογούς ασφάλειας δεν ειναι ξερη. Ειτε σε περίπτωση που πέσει κατι πανω στην συσκευή το απορροφά η βάση ειτε για να μην πέφτει με το παραμικρό χτύπημα.

 

οπως λεει και ο νεαρος...,  δεν υπαρχει τηλεοραση που να ΜΗΝ εχει ελαστικοτητα στην βαση. ειναι φυσιολογικο..! 

 

οχι βεβαια να ειναι και πλαστελινη...!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ελαστικότητα την έχει και δεν είναι και πλαστελίνη.

 

Για να ξεκαθαρίσει το θέμα, επειδή ίσως δεν το περιέγραψα σωστά.

 

Είχα την τηλεόραση ξαπλωμένη στον καναπέ και προσπαθούσα να τη συναρμολογήσω. Όταν βίδωσα τις τελευταίες 4 βίδες (αυτές που μπαίνουν επάνω στην τηλεόραση) το μεσαίο κομμάτι είχε τη δυνατότητα να μετακινηθεί. Στην προηγούμενη τηλεόραση μου (32"), αυτό δε συνέβαινε.

 

Τώρα που είναι όρθια δε φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα, αλλά φοβάμαι μη χαλάσει κάποια βίδα. Τίποτα, άλλο. Πρόβλημα στατικότητας δε φαίνεται να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει καλό βίδωμα, να μην εξέχουν οι βίδες καθόλου.

Και στην δική μου, αντιμετώπισα ένα κάπως παρόμοιο πρόβλημα, αλλά τελικά απλώς ήθελε ένα πιο μακρύ κατσαβίδι και λίγη περισσότερη δύναμη. Προσοχή βέβαια, μην γίνει κάποια ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελεγξες αν εχουν "πατησει" καλα τα κομματια της βασης μεταξυ τους? αν ναι, τοτε δεν νομιζω να εχεις θεμα..!

Έχουν μπει όλα ακριβώς. Δε μπορώ να διακρίνω κάτι λάθος.

 

Θέλει καλό βίδωμα, να μην εξέχουν οι βίδες καθόλου.

Και στην δική μου, αντιμετώπισα ένα κάπως παρόμοιο πρόβλημα, αλλά τελικά απλώς ήθελε ένα πιο μακρύ κατσαβίδι και λίγη περισσότερη δύναμη. Προσοχή βέβαια, μην γίνει κάποια ζημιά.

Προτείνεις δηλαδή να τα ξαναβιδώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική μου περίπτωση, έβλεπα ότι εξείχαν ελάχιστα οι βίδες.

Φαινόταν ότι δεν είχαν βιδωθεί σ' όλο τους το μήκος.

Αν σου συμβαίνει το ίδιο, θέλει ένα μακρύτερο κατσαβίδι.

Εγώ τουλάχιστον, έτσι το έλυσα.

Η τηλεόραση όμως, ακόμα και τώρα, αν την κουνήσεις μπρος πίσω, μια πολύ ελαφρά κίνηση την έχει.

Δεν είναι "καρφωμένη".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...