Προς το περιεχόμενο

Η κουβέρτα βγάζει σπίθες......


johnbond

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ ξέρω πως πρέπει να προπονηθείς σε αργό και σταθερό τέμπο. Άμα γκαζώσεις απότομα κάτω από την κουβέρτα παίζει ανάφλεξη. Δεν λέει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια κουβέρτα που όταν τρίβεται παράγει στατικό ηλεκτρισμό..

Μέσα στο σκοτάδι της νύχτας φωτίζει και βγάζει μικρές σπίθες όταν την τρίβω ή κουνιέται.

Υπάρχει κίνδυνος να αρπάξω καμιά φωτιά όπως θα αλλάζω πλευρό και να ξυπνήσω φλαμπέ; :fear: :fear:

 

 

Ξέρω οτι όλα τα τρολ του φόρουμ θα ανθίσουν σε αυτό το ερώτημα :eek: :-D ,αλλά όποιος ξέρει ας μου απαντήσει σοβαρά.

Οχι

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με ενα χαλι και ενα συγκεκριμενο ζευγαρι καλτσες.Περπατουσα και βγαιναν σπιθες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κοροιδεύετε εσεις.... :fear:

Θα βάλω το βράδυ βίντεο να δείτε..να νυχτώσει πρώτα να φαίνονται οι αστραπές..

 

Περιμενουμε βιντεο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι..ενα βιντεακι το θελουμε...ο Νικολα Τεσλα θα ταν περηφανος για σενα παντως Johnbond...Tesla Coil με κουβερτα.

https://www.google.gr/search?q=tesla+coil&client=firefox-a&hs=ZNk&rls=org.mozilla:el:official&channel=fflb&tbm=isch&imgil=-ibCksu9fl6MVM%253A%253BJ-KWA5njcDFZMM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fhacknmod.com%25252Fhack%25252Ftesla-coil-picture-gallery-high-voltage%25252F&source=iu&pf=m&fir=-ibCksu9fl6MVM%253A%252CJ-KWA5njcDFZMM%252C_&usg=__MTtvPiWfGt5EqVtRgrDKY-oWRUk%3D&biw=1366&bih=656&ved=0CCkQyjc&ei=zXItVMG7NcPRywPW7oDIBA#facrc=_&imgdii=_&imgrc=-ibCksu9fl6MVM%253A%3BJ-KWA5njcDFZMM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.hacknmod.com%252Fwp-content%252Fuploads%252F2008%252F11%252Ftesla-coil.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fhacknmod.com%252Fhack%252Ftesla-coil-picture-gallery-high-voltage%252F%3B599%3B398

   Παντως σκεψου το,αν καναμε δοκιμουλες σε κανα pc ειναι καλη ιδεα οσο να πεις...

Ασε που αυτη η φαση παιζει να ναι τρελη γκομενοπαγιδα...Οσες το δουν θα το λατρεψουν...Σκεψου τωρα τι υπερπαραγωγη θα σκεφτουν οτι σκαρφιστηκες για να τις εντυπωσιασεις...Δεν θα θελουν να φυγουν σε λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Why was the blanket sparking last night?!? 
 
I went in to cover up my daughter before going to sleep last night, and when I picked up her blanket and moved it to tuck it around her, it was sparking! It was very dark in the room, and there were many obvious sparks of light coming from her blanket! Every time I moved it, it crackled and I saw a spark! Why was this happening and is it dangerous?! 

(It's winter here and the heat has been on in the house for weeks now.)
 
 
Ο ξηρός παγωμένος αέρας στο δωμάτιο φταίει..

Βάλε ένα μπόλ με νερό στο δωμάτιο ή εναν υγραντήρα και θα είσαι οκ.. (αν σε ενοχλει, γιατι δεν θα παθεις τιποτα)

 

Εναλλακτικα, συνδεσε την κουβερτα σου με το δικτυο της ΔΕΗ, και καθε φορα που βλεπεις εφιαλτη και στριφογυρνας στο κρεβατι, θα παραγεις μεγαβατ που θα τους τα πουλας :P

tumblr_m5vn19bqRa1r74pbzo1_500.gif

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια κουβέρτα που όταν τρίβεται παράγει στατικό ηλεκτρισμό..

Μέσα στο σκοτάδι της νύχτας φωτίζει και βγάζει μικρές σπίθες όταν την τρίβω ή κουνιέται.

Υπάρχει κίνδυνος να αρπάξω καμιά φωτιά όπως θα αλλάζω πλευρό και να ξυπνήσω φλαμπέ; :fear: :fear:

 

 

Ξέρω οτι όλα τα τρολ του φόρουμ θα ανθίσουν σε αυτό το ερώτημα :eek: :-D ,αλλά όποιος ξέρει ας μου απαντήσει σοβαρά.

Πήγαινε σε κάποιον ψυχίατρο η κουβέρτα δεν βγάζει σπίθες εσύ βλέπεις απο μόνος σου τις σπίθες χωρίς να υπάρχουν... ίσως φταίνε τα αναβολικά που παίρνεις (αν κρίνοντας απο το avatar υποθέσουμε ότι γυμνάζεσαι) 

 

και δεν το λέω για πλάκα μιλάω σοβαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε κάποιον ψυχίατρο η κουβέρτα δεν βγάζει σπίθες εσύ βλέπεις απο μόνος σου τις σπίθες χωρίς να υπάρχουν... ίσως φταίνε τα αναβολικά που παίρνεις (αν κρίνοντας απο το avatar υποθέσουμε ότι γυμνάζεσαι) 

 

και δεν το λέω για πλάκα μιλάω σοβαρά.

 

Τρελός είμαι να πάω σε ψυχίατρο;Θα με κρατήσει εκεί για χρόνια.. :mrgreen:

Πάντως μια πρώτη προσπάθεια να καταγράψω το τρομερό αυτό φαινόμενο δεν απέδωσε..Δε φαίνονται καλά στην κάμερα μέσα στο απόλυτο σκοτάδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μια πρώτη προσπάθεια να καταγράψω το τρομερό αυτό φαινόμενο δεν απέδωσε..Δε φαίνονται καλά στην κάμερα μέσα στο απόλυτο σκοτάδι..

 

Για δες εδω.. http://stormhighway.com/sparks2.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελός είμαι να πάω σε ψυχίατρο;Θα με κρατήσει εκεί για χρόνια.. :mrgreen:

Πάντως μια πρώτη προσπάθεια να καταγράψω το τρομερό αυτό φαινόμενο δεν απέδωσε..Δε φαίνονται καλά στην κάμερα μέσα στο απόλυτο σκοτάδι..

Ακριβώς για αυτό στο λέω μέσα στο απόλυτο σκοτάδι η παραμικρή εστία φωτός ειναι διακριτή σε εναν αισθητήρα  (τα άστρα δύσκολα τα πιάνει μια κάμερα γιατι ακριβώς δεν υπάρχει απόλυτο σκοτάδι τριγύρω για να προλάβω κάποιους) οπότε απλά ειναι στην φαντασία σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουλα την στη δεη για απε...

 

για να αρπαξεις δε παιζει μιας και δε νομιζω οτι θεωρείσαι ευφλεκτο υλικό ωστε να κλεισει το τριγωνο της φωτιάς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...