Προς το περιεχόμενο

Το Twin Peaks επιστρέφει το 2016.


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mόνο φιλερ που δεν ήταν τελευταίο, ήταν μάλλον το πιο σημαντικό της σειράς από το '90 μέχρι και σήμερα -πλην και ίσως του καλύτερου επεισοδίου της σειράς so far :P -... 

 

 

Origin of BOB, η συνδεση του πλάσματος του πρώτου επεισοδίου από το γυάλινο κουτί με την σειρά (το πλάσμα που γέννησε τον BOB, το Experiment όπως το αναφέρουν), το μαγαζί όπου οι καμμένοι ξυλοκόποι μπαινοβγαίνουν που ήταν και στο FWWM το μέρος που μαζεύεται η black lodge και ο ρόλος τους ως μέλη της Black Lodge , ο ρόλος της Laura Palmer στην ιστορία ως απάντηση στη γέννηση του BOB από τον Γιγαντα κτλ κτλ....

 

με πολύ βέβαια απλοικό τρόπο σκέψης τα παραπάνω, αυτά είναι που με τη μια φαίνεται να ισχύουν... όπως και το ότι/αυτό το διάβασα κάπου, ο Γίγαντας με το Εxperiment είναι αδέρφια άρα αυτομάτως και η Laura του Lodge είναι ξαδέρφη του Man From Another Place όπως είχε πεί στη πρώτη σεζόν ο ίδιος΄και πολλά άλλα που σταμάτησα να τα διαβάζω από δώ και κείγτ θέλω να το ξαναδώ :P 

 

 

 

επίσης ΝΙΝ \m/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπες στο gamato να τα δεις online

εχει subs

Ευχαριστώ φίλε μου όμως δεν με καλύπτει η ποιότητα

της εικόνας στο gamato και στα περισσότερα streaming προτιμώ

download.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Θέλω να γράψω 2 λόγια για την σειρά. Δεν είχα ιδέα από twin peaks και έτσι είδα πρώτα τις 2 παλιές σεζόν μετά την ταινία, (κατά την γνώμη μου σημείο κλειδί η ταινία και πρέπει οπωσδήποτε να την δει κάποιος πριν την 3 σεζόν) και τώρα είμαι στα τελειώματα. Μένει ακόμα ένα διπλό επεισόδιο. ΤΙ ΣΕΙΡΑΡΑ ΑΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΤΙ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ? Παιδιά αυτά που γίνονται με έχουν αφήσει μ@λ@κ@ μιλάμε. Τώρα μαθαίνω και τον σκηνοθέτη και τον μελετάω. Εντάξει ο τύπος είναι αλλού και για δέσιμο. Προσωπικά η σειρά είναι σε άλλο level κυριολεκτικά και μεταφορικά!!!!! Επιτέλους κάτι το διαφορετικό. Δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο. Όποιος έχει υπομονή θα ανταμειφθει από αυτό που θα δει. Είναι περίεργη σειρά αλλά είναι πραγματικά αυτό που λέμε τέχνη. Ο πρωταγωνιστής που παίζει περισσότερο από εναν ρόλο, στη τρίτη σεζόν εάν δεν του δώσουν το emmy είναι για φάπες. Προσωπικά μαζί με τον bryan cranston στο breaking bad, ο Kyle MacLachlan στο twin peaks είναι ότι καλύτερο έχω δει σε ρόλο.

 

 

Υ.Γ. I am the FBI.!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μπα, βλεπω τα ΕΜΜΥ να αγνοουν την σειρα αφου δεν πιανει νουμερα. θα βραβευσουν τα μεγαλα ονοματα ως συνηθως.

εγω περιμενω να ολοκληρωθει και θα ξεκινησω το binging. 

 

 

 

Είναι περίεργη σειρά αλλά είναι πραγματικά αυτό που λέμε τέχνη

 

 

welcome to Lynch's cinema. και το καλο ειναι οτι δεν ειναι τοσο αφαιρετικο οπως πολλοι νομιζουν.

υπαρχει νοημα στις ταινιες του και μπορεις να ακολουθησεις το στορυ. απλως θελει λιγο παραπανω προσπαθεια σε σχεση με αλλους σκηνοθετες.

https://www.youtube.com/watch?v=UmvNJ3YuH9o

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ήδη έχω μπει στο πνεύμα του και το πως δουλεύει. Πάντως η σειρά έχει τις υπόλοιπες για οδοντόκρεμα για μένα. Μαζί με το breaking bad είναι ότι καλύτερο έχω δει. Το μεν breaking bad είναι για μένα η πιο άρτια σειρά, το δε twin peaks για όλα που προανέφερα. Με το που τελειώσει θα αρχίσω να βλέπω τις ταινίες του lynch γι να πάρω και άλλη δόση. Χα χα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Return (η φετινή 3η σεζόν δηλαδή) είναι αριστούργημα, με αποκορύφωμα το 8ο επεισόδιο αν θυμάμαι καλά (origin of bob). Η μαλακία που έκανα είναι ότι δεν είδα την ταινία - είδα 1η και 2η σεζόν και μετά πήγα απευθείας στην 3η, κι ενώ έλεγα κάπου ενδιάμεσα θα δούμε και την ταινία φτάσαμε στο φινάλε. Θα την βάλω πριν την Κυριακή πάντως γιατί προβλέπεται κρεσέντο mindfuck. Το storytelling του Lynch είναι από άλλο πλανήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαπα διαβαζω το τελος. αντι να ολοκληρωσει την ιστορια με ικανοποιητικο τροπο, αφηνει πολλα αναπαντητα ερωτηματα.

η ο Λυντς θα εχει σχεδια για καινουργια σεζον (χλωμο), η θα περιμενουμε το επομενο βιβλιο του Φροστ για τις εξηγησεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα το τέλος και πραγματικά έχω μπερδευτεί. Έχει πολλές θεωρίες για το τι συνέβη. Μυριζομαι 4 σεζόν αλλιώς θα μας ρίξει στα βαριά ο λιντς. Ξέρετε αν τα βιβλία παλιό και το νέο που θα βγει υπάρχουν στα ελληνικά; Επίσης οποίος έχει θεωρία ας την βάλει σε σπόιλερ για να δούμε τι καταλάβαμε αν καταλάβαμε δηλαδή!!!!!! Επίσης πως βάζω κάτι σε σπόιλερ; Είμαι νουμπας σε αυτά μην γελάσετε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...