Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω ορισμένα links που βρήκα ενδιαφέροντα.

 

Εδώ από το ΑΧΕΠΑ μπορούμε να δούμε τα θεραπευτικά πρωτόκολλα που προτείνονται ανάλογα με τα συμπτώματα και τη συχνότητα αυτών. Δηλ. πότε παίρνουμε ποια φάρμακα κλπ.

 

Εδώ ένα λίγο πιο δυσανάγνωστο σχετικά με τις συντηρητικές θεραπείες (δηλ. τα διάφορα φάρμακα, χωρίς επέμβαση).

 

Εδώ ένα παλιότερο για την συγχορήγηση Gaviscon με πραζόλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πιθανόν, αλλά στο παρόν μετέχουν και ασθενείς ;)

 

Και στο αλλο μετεχουν με ερωτήσεις και κατά το δυνατον απαντουν και γιατροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραθέτω ορισμένα links που βρήκα ενδιαφέροντα.

 

Εδώ από το ΑΧΕΠΑ μπορούμε να δούμε τα θεραπευτικά πρωτόκολλα που προτείνονται ανάλογα με τα συμπτώματα και τη συχνότητα αυτών. Δηλ. πότε παίρνουμε ποια φάρμακα κλπ.

 

Εδώ ένα λίγο πιο δυσανάγνωστο σχετικά με τις συντηρητικές θεραπείες (δηλ. τα διάφορα φάρμακα, χωρίς επέμβαση).

 

Εδώ ένα παλιότερο για την συγχορήγηση Gaviscon με πραζόλες.

Μετά από πόση ώρα παίρνουμε γκαβισκον γιατί την ομεπρεζολη όταν την παίρνω πρέπει να περιμένω μισή ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

την Παρασκευή πάω για γαστροσκόπηση σε ιδιωτικό ιατρείο.απο όσα έχω διαβάσει η αλήθεια είναι πως ανησυχώ αρκετά.εχω τα εξής συμπτώματα, καούρες κόμπο στο λαιμό φούσκωμα.η αλήθεια είναι ότι ο κόμπος στο λαιμό δεν υποφέρετε.διατροφη έχω ξεκινήσει μόνος μου και το μόνο που έφυγε είναι οι πολλές καούρες ,έχω λίγες τώρα σε σχέση που είχα ποιο παλιά.120 μου είπε και αν χρειαστεί αγωγή που σίγουρα θα χρειαστεί ... αυτό που ήθελα να ρωτήσω τι είδους αγωγή δίνουν σχεδόν σε τέτοιες περιπτώσεις ξέρει κανείς τι δίνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την Παρασκευή πάω για γαστροσκόπηση σε ιδιωτικό ιατρείο.απο όσα έχω διαβάσει η αλήθεια είναι πως ανησυχώ αρκετά.εχω τα εξής συμπτώματα, καούρες κόμπο στο λαιμό φούσκωμα.η αλήθεια είναι ότι ο κόμπος στο λαιμό δεν υποφέρετε.διατροφη έχω ξεκινήσει μόνος μου και το μόνο που έφυγε είναι οι πολλές καούρες ,έχω λίγες τώρα σε σχέση που είχα ποιο παλιά.120 μου είπε και αν χρειαστεί αγωγή που σίγουρα θα χρειαστεί ... αυτό που ήθελα να ρωτήσω τι είδους αγωγή δίνουν σχεδόν σε τέτοιες περιπτώσεις ξέρει κανείς τι δίνουν?

120 πολλά είναι, αν είσαι Θεσσαλονίκη έχω έναν ιατρό με 90,ελα πριβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

120 πολλά είναι, αν είσαι Θεσσαλονίκη έχω έναν ιατρό με 90,ελα πριβε.

 

Με μεθη και βιοψια δεν είναι πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μεθη και βιοψια δεν είναι πολλα.

Με βιοψία 120; ούτε σε όνειρο.

Η βιοψία πάει το λιγότερο 80, την βιοψία την κάνει άλλος :) ο ιατρός δεν έχει ιδέα από βιοψία, μόνο την εξέταση θα σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βιοψία 120; ούτε σε όνειρο.

Η βιοψία πάει το λιγότερο 80, την βιοψία την κάνει άλλος :) ο ιατρός δεν έχει ιδέα από βιοψία, μόνο την εξέταση θα σου κάνει.

 

Λαθος...Τις παλιες ακριβες εποχες που η κολονοσκοπιση εκανε 300+ ευρω εξω η βιοψια εκανε 30 ευρω επι πλεον

 

Μιλαω για την 10ετια 2000-2010

 

Ειχα πληρωσει και ξερω και οχι μια φορα.

 

Θεωρω το Δημοσιο νοσοκομειο πολυ πιο ασφαλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαθος...Τις παλιες ακριβες εποχες που η κολονοσκοπιση εκανε 300+ ευρω εξω η βιοψια εκανε 30 ευρω επι πλεον

 

Μιλαω για την 10ετια 2000-2010

 

Ειχα πληρωσει και ξερω και οχι μια φορα.

 

Θεωρω το Δημοσιο νοσοκομειο πολυ πιο ασφαλες.

Εκανα και εγώ κ στοίχησε τις παλιές εποχές 150 τι να σου πω, 2008 στη ράπτη γαστροσκοπηση 180 συν βιοψία 150.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τις εκανα σε ιατρειο στο Χαλανδρι σε γιατρο που ηταν και στο Υγεια .Τα τελευταια χρονια Ευαγγελισμος ...Λογω κληρονομικοτητας  σε καρκινο και παλιου ιστορικου με το εντερο (1999)  κανω καθε 3 χρονια και απο τις δυο ενδοσκοπησεις .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τις εκανα σε ιατρειο στο Χαλανδρι σε γιατρο που ηταν και στο Υγεια .Τα τελευταια χρονια Ευαγγελισμος ...Λογω κληρονομικοτητας  σε καρκινο και παλιου ιστορικου με το εντερο (1999)  κανω καθε 3 χρονια και απο τις δυο ενδοσκοπησεις .

ναι θυμαμαι εσυ εχεις θεμα...

Κανεις και πισω λογικα ετσι ; Η τα κανεις ταυτοχρονα και τα 2 ; Η μανα μου τα κανει ταυτοχρονα σε εναν  τυπο στο νοσοκομειο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θυμαμαι εσυ εχεις θεμα...

Κανεις και πισω λογικα ετσι ; Η τα κανεις ταυτοχρονα και τα 2 ; Η μανα μου τα κανει ταυτοχρονα σε εναν  τυπο στο νοσοκομειο.

 

Εχω κανει και μονες τους και μια φορα και τις δυο μαζι . Για το στομαχι κανω ταυτοχρονα και ενδοκοπικο υπερηχο .Εξεταση που εκτος απο γαστροσκοπιση "βλεπει" και πισω απο το βλενογονο του στομαχου ή καπως ετσι . Εξεταση που λιγα ιδωτικα κανουν και ειχε 1.000 ευρω κοστος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει και μονες τους και μια φορα και τις δυο μαζι . Για το στομαχι κανω ταυτοχρονα και ενδοκοπικο υπερηχο .Εξεταση που εκτος απο γαστροσκοπιση "βλεπει" και πισω απο το βλενογονο του στομαχου ή καπως ετσι . Εξεταση που λιγα ιδωτικα κανουν και ειχε 1.000 ευρω κοστος .

Ακριβή εξέταση όντως, πονάει;

Εννοώ του στομαχου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...