Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Όχι... η ηλικία και η απάντηση με «συντομογραφία» !

 

2 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Όχι... η ηλικία και η απάντηση με «συντομογραφία» !

Ε...για την ηλικία, δεν μπορεί να κάνει κανείς τίποτε...η συντομογραφία...ε, τι να πω; Ένα ευχαριστώ, έστω και συντομογραφία ο πάντα καλο είναι😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alieus είπε

Σε προληπτικό αιματολογικό έλεγχο βρέθηκε αναιμία, αιματοκρίτης 37,6%. Είμαστε άνδρας, 68 ετών. Δεν έχω αιμα από πίσω, οι κενώσεις τακτικες  αλλά μια αίσθηση ότι έχω κι άλλα. Τελευταια ενοιωθα κόπωση, τεσπά, έκλεισα γατσροσκοπηση και κολονοσκοπηση σε ιδιώτη στις 2/11/2018. Δεν με απασχολεί η εξεταση αυτή καθ' εαυτη αλλά τα αποτελέσματα. Φοβάμαι το χειρότερο... υπερβάλλω;

Μην ανησυχεις αλλα αφου το ειπε ο γιατρος πρςπει να κανεις .

2 ώρες πριν, nipoa είπε

δεν ειπε κανεις οτι ποναει η γαστροσκοπηση.. απλα ειναι απιστευτα ΑΒΟΛΟ οταν κατεβαινει ο σωληνας της εξετασης . μεθη κανουν συνηθως στους πολυ χεστες :P

οταν πηγα ννα κανω εγω.. και ρωτησα θα μου κανετε μεθη? μουπε ο γιατρος " τι μεθη κοτζαμ παλικαρι " και πηγα ετσι αντε γεια .. μου δωσαν και τις φωτο μου τις αναμνηστικες απο το στομαχι μου

 ναι μαν υπερβαλεις λιγο. αλλα μιας και ειναι 68 δε χανει προληπτικα να τα κανει

Πολυ βλακας ο γαιτρος σου .Φυσικα και κανουν μεθη ολοι οι σοβαροι γιατροι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, nipoa είπε

εγω δε κανω απο αυτες τις μεθες, ειμαι κοτζαμ παλικαρι! :D

Ετσι μετρας την...παλικαροσυνη ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/10/2018 στις 12:36 ΜΜ, nipoa είπε

ολα καλα θα πανε μην τρελενεσαι :)

Έτσι για την ιστορία, έγινε χθες γαστροσκόπηση/κολονοσκόπηση (με μέθη). Αποτελέσματα, δεν υπάρχει καρκίνος, το σπουδαιότερο!!! Βρέθηκαν κάτι προβλήματα ευκολα αντιμετωπίσιμα. Σχετικά με την εξέταση, μη τη φοβάστε καθόλου, δε κατάλαβα τίποτε, σε 28 λεπτά τελειώσανε και οι δύο εξετάσεις και μου φάνηκε 5λεπτο! Από την όλη ιστορία το μόνο ενοχλητικό είναι η προετοιμασία με το καθαρτικο για το έντερο. Επίσης μου έκανε εντύπωση ο αριθμός των ανθρώπων που τρέχει να κάνει την εξέταση. Πίτα στην αναμονή το ιατρείο.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, alieus είπε

Έτσι για την ιστορία, έγινε χθες γαστροσκόπηση/κολονοσκόπηση (με μέθη). Αποτελέσματα, δεν υπάρχει καρκίνος, το σπουδαιότερο!!! Βρέθηκαν κάτι προβλήματα ευκολα αντιμετωπίσιμα. Σχετικά με την εξέταση, μη τη φοβάστε καθόλου, δε κατάλαβα τίποτε, σε 28 λεπτά τελειώσανε και οι δύο εξετάσεις και μου φάνηκε 5λεπτο! Από την όλη ιστορία το μόνο ενοχλητικό είναι η προετοιμασία με το καθαρτικο για το έντερο. Επίσης μου έκανε εντύπωση ο αριθμός των ανθρώπων που τρέχει να κάνει την εξέταση. Πίτα στην αναμονή το ιατρείο.

Ετσι ακριβως....Το καθαρτικο εινι οντως μπελαλιδικο ...

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα, επειδή ψάχνω για να κάνω γαστροσκοπηση, ξέρει κανείς αν καλύπτει ο εοππυ το κόστος σε περίπτωση που την κανείς σε συμβεβλημένο ιατρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 31/10/2018 at 14:16, margaritagr said:

Στο 2018 συζητάμε αν θα γίνει μέθη ή όχι ? Τρατζικ

κι η γιαγιά μου έκανε ενδοσκοπήσεις στο νιμιτς , εννοείται με μέθη, δε κατάλαβε γρι 

Αυτο. Εννοειται σε ενδοσκοπησεις και επεμβατικες τεχνικες καθε ειδους χορηγουμε φαρμακα για να ειναι  πιο ανετα ο ασθενης. Εξεταση ειναι, οχι βασανιστηριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...