Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Για πείτε τι είναι το barret; συμπτώματα;

 

Δεν υπαρχουν συμπτώματα σε μενα .Την εκανα προληπτικα επειδή είμαι σε ομαδα υψηλου κινδυνου για καρκινο και εχω χρονια πρόβλημα με το εντερο από το 1999 και κανω τακτικα κολονοσκοπησεις .

 

Από ότι εχω διαβασει είναι μια προκαρκινικη κατασταση στον οισοφαγο και θελει προσοχη και τακτικο ελεγχο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ Γιάννη, ακριβή εξέταση όμως.

Θέλω και εγώ να κάνω και τις δύο σε κάποια φάση, μου είχε πει η ιατρός μετά τα 40 πρέπει.

Οπότε εσύ με το από πίσω δεν έχεις θέμα έτσι; δεν σε πονάει ο ιατρός; γιατί εμένα με ξεσκ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Γιάννη, ακριβή εξέταση όμως.

Θέλω και εγώ να κάνω και τις δύο σε κάποια φάση, μου είχε πει η ιατρός μετά τα 40 πρέπει.

Οπότε εσύ με το από πίσω δεν έχεις θέμα έτσι; δεν σε πονάει ο ιατρός; γιατί εμένα με ξεσκ..

 

Αν δεν υπαρχει λογος οι γιατροι λενε μετα τα 45-50 ανα 5ετια

Στον Ευαγγελισμο εχω παει δυο απογευματινα ραντεβού 130 ευρω συνολο και δεν εχω πληρωσει ουτε ένα ευρω μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες, εχω 3-4 μηνες με εναν βαθυ πονο ψηλα αριστερα στο στομαχι και στα κοκκαλα του θωρακα +1 μηνα θεραπειας για "γαστριτιδα" με ibutin και glaveral τα οποια δεν εκαναν τιποτα. Καουρες δεν εχω, μονο γενικα ενα "βαρος".

 

Οποτε θελω να κανω γαστροσκοπιση, θα παω στο γιατρο που ειχα παει και πριν 1 μηνα αλλα θα ηθελα καποιος με εμπειρια να μου στειλει Inbox καποιον καλο γιατρο για να παω ιδιωτικα οσο πιο αμεσα γινεται, γιατι ειναι Αυγουστος και ειναι ολοι εκτος Αθηνων κλπ

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες, εχω 3-4 μηνες με εναν βαθυ πονο ψηλα αριστερα στο στομαχι και στα κοκκαλα του θωρακα +1 μηνα θεραπειας για "γαστριτιδα" με ibutin και glaveral τα οποια δεν εκαναν τιποτα. Καουρες δεν εχω, μονο γενικα ενα "βαρος".

 

Οποτε θελω να κανω γαστροσκοπιση, θα παω στο γιατρο που ειχα παει και πριν 1 μηνα αλλα θα ηθελα καποιος με εμπειρια να μου στειλει Inbox καποιον καλο γιατρο για να παω ιδιωτικα οσο πιο αμεσα γινεται, γιατι ειναι Αυγουστος και ειναι ολοι εκτος Αθηνων κλπ

 

Ευχαριστω

 

 

Εχεις pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες, εχω 3-4 μηνες με εναν βαθυ πονο ψηλα αριστερα στο στομαχι και στα κοκκαλα του θωρακα +1 μηνα θεραπειας για "γαστριτιδα" με ibutin και glaveral τα οποια δεν εκαναν τιποτα. Καουρες δεν εχω, μονο γενικα ενα "βαρος".

 

Οποτε θελω να κανω γαστροσκοπιση, θα παω στο γιατρο που ειχα παει και πριν 1 μηνα αλλα θα ηθελα καποιος με εμπειρια να μου στειλει Inbox καποιον καλο γιατρο για να παω ιδιωτικα οσο πιο αμεσα γινεται, γιατι ειναι Αυγουστος και ειναι ολοι εκτος Αθηνων κλπ

 

Ευχαριστω

Καλησπερα ΧΩΡΙΣ να ειμαι ειδικος επειδη τα παθαινα κ εγω αυτα στο περιπου καπως ετσι,απεκλεισες να ειναι αγχος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα ΧΩΡΙΣ να ειμαι ειδικος επειδη τα παθαινα κ εγω αυτα στο περιπου καπως ετσι,απεκλεισες να ειναι αγχος ;

Συνηθως αναποδα το παμε παντως. Αν αποκλεισεις να ειναι κατι οργανικο, τοτε λες, μηπως ειναι αγχος;

Το λεω γιατι εχω δει κατι καρκινους να παιρνουν αντικαταθλιπτικα/αγχολυτικα για κανα 6μηνο. Ουτε εγω ειμαι ειδικος στα γαστρεντερολογικα παντως.

Φυσικα και δεν αναφερομαι στη συγκεκριμενη περιπτωση, μιλαω γενικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως αναποδα το παμε παντως. Αν αποκλεισεις να ειναι κατι οργανικο, τοτε λες, μηπως ειναι αγχος;

Το λεω γιατι εχω δει κατι καρκινους να παιρνουν αντικαταθλιπτικα/αγχολυτικα για κανα 6μηνο. Ουτε εγω ειμαι ειδικος στα γαστρεντερολογικα παντως.

Φυσικα και δεν αναφερομαι στη συγκεκριμενη περιπτωση, μιλαω γενικα.

ναι σωστο αυτο που λες,εννοεις οτι καποιοι ειχαν καρκινο και παιρνανε τα συγκεκριμενα χαπια διοτι νομιζαν οτι εχουν καταθλιψη ;

 

Εγω το παθαινω αυτο οταν με πιανει αγχος για κατι γιαυτο εκανα την ερωτηση στο φιλο,ισως εχω και κατι δεν γνωριζω εχω καμια 8 χρονια να κανω ελεγχο . Φυσικα εσυ ως Ιατρος γνωριζεις καλυτερα εννοειται.

 

Παντως και εγω το παθαινω στην ιδια θεση σχεδον οπως του φιλου-εκει ειναι στομαχι η κατι αλλο ; Δηλαδη υπαρχει περιπτωση για καποιο οργανο ; Μου ειχαν βρει στα ορια την σπληνα θυμαμαι αρχες του χρονου φετος που εκανα εγχειρηση σκουλικη,οποτε λεω μηπως παιζει ρολο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως αναποδα το παμε παντως. Αν αποκλεισεις να ειναι κατι οργανικο, τοτε λες, μηπως ειναι αγχος;

Το λεω γιατι εχω δει κατι καρκινους να παιρνουν αντικαταθλιπτικα/αγχολυτικα για κανα 6μηνο. Ουτε εγω ειμαι ειδικος στα γαστρεντερολογικα παντως.

Φυσικα και δεν αναφερομαι στη συγκεκριμενη περιπτωση, μιλαω γενικα.

 

Θυμαμαι φιλο παθολογο που μου ειχε πει "Γιαννη με την κοιλια δεν παιζουμε" Τελικα η μητερα μου ειχε καρκινο στον ορθο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστο αυτο που λες,εννοεις οτι καποιοι ειχαν καρκινο και παιρνανε τα συγκεκριμενα χαπια διοτι νομιζαν οτι εχουν καταθλιψη ;

 

 Απλα το λεω γιατι υπαρχουν ανθρωποι με διαχυτα συμπτωματα, οχι κατι ξεκαθαρο, οχι κατι τυπικο, που το πιο ευκολο πραγμα ειναι να πεις "ελα μωρε, αγχος". Ενω το αγχος θα πρεπει να ειναι η τελευταια διαγνωση, ακριβως επειδη ειναι εξ αποκλεισμου. Μονο τοτε δικαιουσαι να πεις οτι φταιει αυτο.

Δε μιλαω για την περιπτωση σου, ειναι προφανες, απλα υπαρχει αυτο το κακο με τη διαγνωση μεσω γνωστων/φιλων/ιντερνετ.

"εχω αυτο το συμπτωμα, το εχει και ο ταδε που του ειπαν οτι ειναι αγχος, αρα και εγω εχω αγχος"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Απλα το λεω γιατι υπαρχουν ανθρωποι με διαχυτα συμπτωματα, οχι κατι ξεκαθαρο, οχι κατι τυπικο, που το πιο ευκολο πραγμα ειναι να πεις "ελα μωρε, αγχος". Ενω το αγχος θα πρεπει να ειναι η τελευταια διαγνωση, ακριβως επειδη ειναι εξ αποκλεισμου. Μονο τοτε δικαιουσαι να πεις οτι φταιει αυτο.

Δε μιλαω για την περιπτωση σου, ειναι προφανες, απλα υπαρχει αυτο το κακο με τη διαγνωση μεσω γνωστων/φιλων/ιντερνετ.

"εχω αυτο το συμπτωμα, το εχει και ο ταδε που του ειπαν οτι ειναι αγχος, αρα και εγω εχω αγχος"

ναι ναι σωστος εισαι !! Βασικα θα παω κ εγω αλλα ειχα κακη εμπειρια την 2η φορα απο γαστροσκοπιση και φοβαμαι,πονουσε ο λαιμος 3-4 ημερες και την ωρα της εξετασης δυσκολα επερνα αναπνοη. Μαλιστα πηγα ( υποτιθεται) σε καλη Ιατρο απεναντι απο την εκθεση θεσσαλονικης ( Αγγελακη-σιγουρα ολοι ξερετε για ποια λεω) . Τεσπα...θα βρω αυτην την φορα αντρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...