Προς το περιεχόμενο

ΓΑΣΤΡΟΣΚΟΠΗΣΗ δημόσια ή ιδιωτικά. Κόστος+ιατροί


abc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλες προσωπικές ερωτήσεις .... τι αφορα το ινσόμνια που δουλευω εγω και αν έχω γκομενα? :cry:  

ε αφορα γιατι οποιος δουλευει-εχει γκομενα-γυναικα -παιδια -σκατα κλπ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ !!!

ΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΕ DEVIL ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΧΤΟΣ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΙΖΟΥΝ  ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ 10 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΖΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 100++++.

 

Απλα τα πραγματα φιλαρακι.

 

Εκτος αν εχεις πιασει το τζοκερ και εισαι μεσα στην τρελη χαρα...:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 283
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ε αφορα γιατι οποιος δουλευει-εχει γκομενα-γυναικα -παιδια -σκατα κλπ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ !!!

ΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΕ DEVIL ΕΙΜΑΙ ΑΡΑΧΤΟΣ ΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑΙΖΟΥΝ  ΚΑΙ ΠΑΩ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ 10 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΘΑ ΖΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 100++++.

 

Απλα τα πραγματα φιλαρακι.

 

Εκτος αν εχεις πιασει το τζοκερ και εισαι μεσα στην τρελη χαρα... :P

 

Δουλευω κανονικά. Απλα δεν είμαι τύπος που θα αγχωθω χωρις λογο. Αμα υπάρχει λογος θα τρέξω.

 

Και στη δουλεια είμαι μετριοπαθης δεν ασχολουμαι με κανεναν , αποφευγω τους τσακωμους και καλυπτω και τα λάθη τους καμια φορά. Αν καλύπτονται. Πχ δεν θα πατήσω πανω σε αυτά για να κάνω τον έξυπνο τα κρατάω σαν κρατουμενο βεβαια αμα ποτέ ξεκινησει κανεις να τον σταματήσω έγκαιρα. :cry: Υπήρξαν περιπτώσεις που θα μπορούσα να αρπαχθώ αλλα έκανα το κοροιδο. Μονο αν υπάρξει λογος θα υπάρξει και επεμβαση.

 

Στα γκομενικά είναι μετρημένα κουκια οσο εισαι εργενης .... μολις κάποια αρχιζει τις γκρινιες και τις μαλακιες εχω γινει καπνος χωρις να τσακωθω. Το σέξ θελει καλη διάθεση όχι μιζέριες και κολληματα. Την αφηνω λιγο καιρο και επανέρχομαι αν αποφασισε να αλλαξει συμπεριφορα καλώς (αν φταιει φυσικα) και στο γαμο πιστευω δεν είναι κάτι το τρομακτικο ειδικα αμα ξέρεις ποια παντρεύτηκες.

 

Κατά τα αλλα ναι το νοημα  είναι να μην ασχολείσαι με μαλακιες και να μην σπάζεσαι για ασήμαντα πραγματα... για αυτό με βλέπεις και ετσι. Και βεβαια όταν φευγεις από τη δουλεια ... τα θεματα της δουλειας μενουν στο γραφειο. Σπανια θα πάρω και μαζι μου κάτι και αν το πάρω θα ρωτησω κανεναν εξυπνο φιλο πως θα το αντιμετωπιζε. Παιρνω τη γνωμη του και αποφασίζω και εγω. Δεν μπορεις να περάσεις ολη σου τη ζωή φοβισμένος σε ένα δωμάτιο.

 

Ενας γιατρος μου ειχε πει παλιοτερα η κοιλια σου είναι ο καθρεφτης της ψυχης σου αμα η ψυχη σου είναι ταραγμένη το ιδιο θα είναι και το στομάχι.

 

Το απόγευμα πάω παρκάκι και κανω τη γυμναστική μου δεν υπάρχει περιπτωση να χαλάσω το μυαλο μου με τις σκοτούρες της δουλειας την άλλη μερα θα τα ξαναδουμε. Στη δουλεια αμα σε δουν ότι δεν ασχολείσαι σε αφήνουν ησυχο. Πάνε να τσακωθουν με αλλους που τσιμπάνε :cry:  :cry:  και αγχωνονται οποτε βλέπουν ότι έχουν μια επιρροή πάνω τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευω κανονικά. Απλα δεν είμαι τύπος που θα αγχωθω χωρις λογο. Αμα υπάρχει λογος θα τρέξω.

 

Και στη δουλεια είμαι μετριοπαθης δεν ασχολουμαι με κανεναν , αποφευγω τους τσακωμους και καλυπτω και τα λάθη τους καμια φορά. Αν καλύπτονται. Πχ δεν θα πατήσω πανω σε αυτά για να κάνω τον έξυπνο τα κρατάω σαν κρατουμενο βεβαια αμα ποτέ ξεκινησει κανεις να τον σταματήσω έγκαιρα. :cry: Υπήρξαν περιπτώσεις που θα μπορούσα να αρπαχθώ αλλα έκανα το κοροιδο. Μονο αν υπάρξει λογος θα υπάρξει και επεμβαση.

 

Στα γκομενικά είναι μετρημένα κουκια οσο εισαι εργενης .... μολις κάποια αρχιζει τις γκρινιες και τις μαλακιες εχω γινει καπνος χωρις να τσακωθω. Το σέξ θελει καλη διάθεση όχι μιζέριες και κολληματα. Την αφηνω λιγο καιρο και επανέρχομαι αν αποφασισε να αλλαξει συμπεριφορα καλώς (αν φταιει φυσικα) και στο γαμο πιστευω δεν είναι κάτι το τρομακτικο ειδικα αμα ξέρεις ποια παντρεύτηκες.

 

Κατά τα αλλα ναι το νοημα είναι να μην ασχολείσαι με μαλακιες και να μην σπάζεσαι για ασήμαντα πραγματα... για αυτό με βλέπεις και ετσι. Και βεβαια όταν φευγεις από τη δουλεια ... τα θεματα της δουλειας μενουν στο γραφειο. Σπανια θα πάρω και μαζι μου κάτι και αν το πάρω θα ρωτησω κανεναν εξυπνο φιλο πως θα το αντιμετωπιζε. Παιρνω τη γνωμη του και αποφασίζω και εγω. Δεν μπορεις να περάσεις ολη σου τη ζωή φοβισμένος σε ένα δωμάτιο.

 

Ενας γιατρος μου ειχε πει παλιοτερα η κοιλια σου είναι ο καθρεφτης της ψυχης σου αμα η ψυχη σου είναι ταραγμένη το ιδιο θα είναι και το στομάχι.

 

Το απόγευμα πάω παρκάκι και κανω τη γυμναστική μου δεν υπάρχει περιπτωση να χαλάσω το μυαλο μου με τις σκοτούρες της δουλειας την άλλη μερα θα τα ξαναδουμε. Στη δουλεια αμα σε δουν ότι δεν ασχολείσαι σε αφήνουν ησυχο. Πάνε να τσακωθουν με αλλους που τσιμπάνε :cry: :cry: και αγχωνονται οποτε βλέπουν ότι έχουν μια επιρροή πάνω τους.

 

Ωραίος ωραίος συμφωνώ, η κοιλιά κ τα μάτια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ωραίος συμφωνώ, η κοιλιά κ τα μάτια :)

 

To παν είναι η πρόληψη. Αμα γινει η ζημια μετα πρεπει να πάς στους γιατρους να πάρεις φάρμακα. Με καλη ψυχολογια , καλο ύπνο , καλο σέξ , όχι καπνισμα , καλη διατροφή και γυμναστική 3-4 φορές την εβδομάδα είναι λιγες οι πιθανότητες να σε πλήξουν οι παθήσεις. Και αν γινει ήξερες ότι εκανες ότι μπορουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑ :P

 

Ολη μερα χθες ημουν σαν χεσμενος, και το πρωι σημερα πριν την εξεταση παρα πολυ αγχος..

 

Μπηκα μεσα, ξαπλωσα, μου βαλανε πεταλουδα νταξει δεν με ενδιεφερε εγω φοβομουν το μετα..

 

Ηρθε ο γιατρος, πως εισαι τι κανεις κλπ, μου εβαλε κατι στον ορο της πεταλουδας και μου λεει τωρα θα ζαλιστεις..

 

Μου εβαλε ενα πλαστικο στο στομα για να το κραταει ανοιχτο, κλεινω τα ματια μου λιγο και μολις τα ανοιγω λεω στη νοσοκομα, ποτε θα ξεκινησουμε; Και μου λεει ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ! :P

 

Τιποτα δεν ηταν τελικα, θα την εκανα ανετα ξανα..

 

Τωρα για τα αποτελεσματα, μια πολυ μικρη γαστριτιδα λογω αγχος και σκατα διατροφης λογω ωραριου, αλλα στο τελος του οισοφαγου, πριν το στομαχι ειχα ενα καρουμπαλακι (στο ιδιο χρωμα, δεν ηταν κοκκινο ή λευκο) το οποιο μου ειπε ισως ειναι καποια φλεγμονη επειδη ανεβαινουν λιγο τα οξεα προς τα πανω.. Πηρε βιοψια απο αυτο και τα περιμενω σε 10 μερες μαζι με το τεστ για ελικοβακτηριδιο

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑ :P

 

Ολη μερα χθες ημουν σαν χεσμενος, και το πρωι σημερα πριν την εξεταση παρα πολυ αγχος..

 

Μπηκα μεσα, ξαπλωσα, μου βαλανε πεταλουδα νταξει δεν με ενδιεφερε εγω φοβομουν το μετα..

 

Ηρθε ο γιατρος, πως εισαι τι κανεις κλπ, μου εβαλε κατι στον ορο της πεταλουδας και μου λεει τωρα θα ζαλιστεις..

 

Μου εβαλε ενα πλαστικο στο στομα για να το κραταει ανοιχτο, κλεινω τα ματια μου λιγο και μολις τα ανοιγω λεω στη νοσοκομα, ποτε θα ξεκινησουμε; Και μου λεει ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ! :P

 

Τιποτα δεν ηταν τελικα, θα την εκανα ανετα ξανα..

 

Τωρα για τα αποτελεσματα, μια πολυ μικρη γαστριτιδα λογω αγχος και σκατα διατροφης λογω ωραριου, αλλα στο τελος του οισοφαγου, πριν το στομαχι ειχα ενα καρουμπαλακι (στο ιδιο χρωμα, δεν ηταν κοκκινο ή λευκο) το οποιο μου ειπε ισως ειναι καποια φλεγμονη επειδη ανεβαινουν λιγο τα οξεα προς τα πανω.. Πηρε βιοψια απο αυτο και τα περιμενω σε 10 μερες μαζι με το τεστ για ελικοβακτηριδιο

 

 

Στο ειχα πει οτι ειναι πολυ απλη η εξεταση .Ειναι και που σημαντικη διαγνωστικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑ :P

 

Ολη μερα χθες ημουν σαν χεσμενος, και το πρωι σημερα πριν την εξεταση παρα πολυ αγχος..

 

Μπηκα μεσα, ξαπλωσα, μου βαλανε πεταλουδα νταξει δεν με ενδιεφερε εγω φοβομουν το μετα..

 

Ηρθε ο γιατρος, πως εισαι τι κανεις κλπ, μου εβαλε κατι στον ορο της πεταλουδας και μου λεει τωρα θα ζαλιστεις..

 

Μου εβαλε ενα πλαστικο στο στομα για να το κραταει ανοιχτο, κλεινω τα ματια μου λιγο και μολις τα ανοιγω λεω στη νοσοκομα, ποτε θα ξεκινησουμε; Και μου λεει ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ! :P

 

Τιποτα δεν ηταν τελικα, θα την εκανα ανετα ξανα..

 

Τωρα για τα αποτελεσματα, μια πολυ μικρη γαστριτιδα λογω αγχος και σκατα διατροφης λογω ωραριου, αλλα στο τελος του οισοφαγου, πριν το στομαχι ειχα ενα καρουμπαλακι (στο ιδιο χρωμα, δεν ηταν κοκκινο ή λευκο) το οποιο μου ειπε ισως ειναι καποια φλεγμονη επειδη ανεβαινουν λιγο τα οξεα προς τα πανω.. Πηρε βιοψια απο αυτο και τα περιμενω σε 10 μερες μαζι με το τεστ για ελικοβακτηριδιο

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα και μπράβο που ξεπέρασες τη φοβία για την μέθη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΑΑ :P

 

Ολη μερα χθες ημουν σαν χεσμενος, και το πρωι σημερα πριν την εξεταση παρα πολυ αγχος..

 

Μπηκα μεσα, ξαπλωσα, μου βαλανε πεταλουδα νταξει δεν με ενδιεφερε εγω φοβομουν το μετα..

 

Ηρθε ο γιατρος, πως εισαι τι κανεις κλπ, μου εβαλε κατι στον ορο της πεταλουδας και μου λεει τωρα θα ζαλιστεις..

 

Μου εβαλε ενα πλαστικο στο στομα για να το κραταει ανοιχτο, κλεινω τα ματια μου λιγο και μολις τα ανοιγω λεω στη νοσοκομα, ποτε θα ξεκινησουμε; Και μου λεει ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ! :P

 

Τιποτα δεν ηταν τελικα, θα την εκανα ανετα ξανα..

 

Τωρα για τα αποτελεσματα, μια πολυ μικρη γαστριτιδα λογω αγχος και σκατα διατροφης λογω ωραριου, αλλα στο τελος του οισοφαγου, πριν το στομαχι ειχα ενα καρουμπαλακι (στο ιδιο χρωμα, δεν ηταν κοκκινο ή λευκο) το οποιο μου ειπε ισως ειναι καποια φλεγμονη επειδη ανεβαινουν λιγο τα οξεα προς τα πανω.. Πηρε βιοψια απο αυτο και τα περιμενω σε 10 μερες μαζι με το τεστ για ελικοβακτηριδιο

Επεσες και σε καλο Ιατρο ομως,εμενα η δικια μου με ΕΣΚΙΣΕ το λαιμο τεσπα.

Σε ποια περιοχη ειναι ο συγκεκριμενος Ιατρος ; Γιατι πρεπει να παω κ εγω κατι παιζει με το στομαχι τελευταια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοτια Προαστια ειναι..

 

Οχι παιδια, ουτε γδαρσιμο στο λαιμο, ουτε πονο μετα, τιποτα.. Μονο ενα βαρος οταν σηκωθηκα..

 

Αφου πρεπει να γελαγα κανα 5λεπτο μονος μου οταν ξυπνησα, μου φανηκε αστειο και ευκολο που δεν καταλαβα τιποτα, και μετα με σηκωσανε εκατσα 5 λεπτα καθιστος και συνηλθα τελειως..

 

Αξιζε καθε ευρω που εδωσα και το λεω εγω αυτο που φοβομουν παρα πολυ. .Γενικα δεν μου αρεσει η ιδεα να αφηνω τον εαυτο μου στα χερια αλλων, πχ μεθη/ναρκωση..

 

Οσοι ειστε πανω απο 35-40, ακομα και χωρις συμπτωματα, να κανετε.. Ειναι τετοιοι οι καιροι, με το τρεξιμο καθε μερα, το αγχος, κλπ που επιβαλλεται να κοιταμε καρδια/στομαχι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Οσοι ειστε πανω απο 35-40, ακομα και χωρις συμπτωματα, να κανετε.. Ειναι τετοιοι οι καιροι, με το τρεξιμο καθε μερα, το αγχος, κλπ που επιβαλλεται να κοιταμε καρδια/στομαχι..

 

 

Μετα τα 45-50 μια γαστροσκιπιση και μια κολονοσκοπιση καθε 5 χρνια αν δεν υπαρει λογος για πιο νωρις μπορει να σωσει ζωες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μετα τα 45-50 μια γαστροσκιπιση και μια κολονοσκοπιση καθε 5 χρνια αν δεν υπαρει λογος για πιο νωρις μπορει να σωσει ζωες.

 

Φιλε γιαννης να σε ρωτησω κατι πριν 3-4 μηνες εκανα  γαστροσκοπιση ,τα αποτελεσματα¨μικρου μεγεθους ολισθανουσα διαφραγματοκηλη κ ηπια γαστριτις αντρου, ελικοβακτιριδια δεν βρεθηκαν στη βιοψια. Ειχα μια παληνρομηση κατω στηθος λογο διαφραγματοκηλης  τη ρωτησα για χειρουργιο μου ειπε δεν χρειαζεται. Η ερωτηση μου τι συμπτωματα ειχες οταν επαθες το barret ; πως ξεκινησαν ,  γιατι  απο τοτε εκει που ημουν καλα τις τελευταιες 7 μερες με ποναει το στηθος μου  και 2 μερες τωρα με καιει ο λαιμος μου οταν το ψηλαφιζω κατω νιωθω λες και εχω εγκαυμα απο οξυ να ανησυχω;   η ειναι πολυ νωρις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε γιαννης να σε ρωτησω κατι πριν 3-4 μηνες εκανα  γαστροσκοπιση ,τα αποτελεσματα¨μικρου μεγεθους ολισθανουσα διαφραγματοκηλη κ ηπια γαστριτις αντρου, ελικοβακτιριδια δεν βρεθηκαν στη βιοψια. Ειχα μια παληνρομηση κατω στηθος λογο διαφραγματοκηλης  τη ρωτησα για χειρουργιο μου ειπε δεν χρειαζεται. Η ερωτηση μου τι συμπτωματα ειχες οταν επαθες το barret ; πως ξεκινησαν ,  γιατι  απο τοτε εκει που ημουν καλα τις τελευταιες 7 μερες με ποναει το στηθος μου  και 2 μερες τωρα με καιει ο λαιμος μου οταν το ψηλαφιζω κατω νιωθω λες και εχω εγκαυμα απο οξυ να ανησυχω;   η ειναι πολυ νωρις;

 

Φιλε μου δεν ειχα απολυτω κανενα συμπτωμα και αυτο ειναι πολυ κακο.

Επειδη ανηκω σε ομαδα υψηλου κινδυνου για καρκινο και εχω πολλα χρονια προβλημα με το εντερο εκανα και την γαστροσκοπιση.

Για αυτα που γραφεις υπευθυνος να σου πει και να τα αξιολογησει ειναι μονο ο γιατρς σου ερκει να του εχεις εμπιστοσυνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω  φιλε που εκανες το κοπο να απαντήσεις, εχω αγχωθει ειναι η αληθεια ,κοιταζα κατι σχολια αλλων σε κατι βιντεο που μιλανε  για τη μικρη  διαφραγματοκηλη που ειχαν και αλλοι τους λεγανε πως ειναι ολα οk και δεν χρειαζεται τιποτα με αποτελεσμα οπως λενε να τους οδηγησει σε οισοφαγιτιδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω  φιλε που εκανες το κοπο να απαντήσεις, εχω αγχωθει ειναι η αληθεια ,κοιταζα κατι σχολια αλλων σε κατι βιντεο που μιλανε  για τη μικρη  διαφραγματοκηλη που ειχαν και αλλοι τους λεγανε πως ειναι ολα οk και δεν χρειαζεται τιποτα με αποτελεσμα οπως λενε να τους οδηγησει σε οισοφαγιτιδα.

Το internet  εχει τα καλα του αλλα και τα κακα του φιλε μου.Σε θεματα υγειας μονο ο γιατρος μπορει να δωσει σωτη απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ειπα να φτιάξω ένα σαντουίτς μετα την δουλειά και να βάλω και λιγη μαγιονέζα μέσα .... αυτό ηταν μολις έφαγα το σάντουιτς μετα από λιγο ένιωσα ένα ελαφρυ φουσκωμα στο στομαχι. Σαν να μου ειπε ο οργανισμος τοσο καιρο τρώς σωστά τωρα γιατι έβαλες τη μαλακια?!

 

Αυτό το φουσκωμα δεν το ειχα καθολου μεσα στην εβδομάδα που γενικα έτρωγα υγιεινα-> φακες, ρυζι , φαβα , χυμους από ροδι , ξηρους καρπους , χουρμαδες , φρουτα , λαχανικα , κοτοπουλάκι , καλαμποκι. Χθες βραδυ κουμπωσα 2 γιαουρτια και 2 καλαμποκια πριν παω για ύπνο. Δεν ηθελα να φαω τιποτα άλλο βεβαια χθες δεν εκανα και προπονηση. Το μεσημερι εφαγα μακαρονια ολικης με λαχανικά το απόγευμα 2 μπανάνες , 1 μεγαλο μπωλ σταφυλια και 2 αχλάδια.

 

Τσιγαριστα και λιπαρα φαγητά δεν μπαινουν μεσα στο σπιτι είναι αρχη αυτή απαραβατη.

 

ΥΓ Επειδή κάνουμε και γυμναστική χρειάζεται η πρωτεϊνη .... υπολογισα ότι κατέβασα περιπου 1 κιλό σαρδελα την εβδομάδα που μας πέρασε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...