Προς το περιεχόμενο

Βελτιωμένο Google Hangouts για Windows και Chrome OS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί δεν μπορείς σε video hangout που ξεκινάς σε συνομιλία (και όχι από το google+) να προσθέσεις apps (που είναι πολύ χρήσιμα)

 

Εγώ χρησιμοποιώ hangouts. Είναι καταρχήν πολύ ελαφρύ σαν εφαρμογή (ήταν και είναι). Η βιντεοκλήση ήταν πολύ χάλια. Έχει βελτιωθεί. Λίγο αργά ενσωμάτωσαν το voice στο hangouts (ανοίγοντας την πόρτα διάπλατα στο viber)

Τώρα για το νεο interface δεν ξέρω αν προτιμώ το app από το extention . Θα φανεί με την χρήση.

Σίγουρα οτι δεν έχει ήχο είναι στα ---

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάντως κουραστικό να το έχουν μόνο σε Chrome. Προσωπικά δεν χρησιμοποιώ Chrome και αναγκαστικά έχω κρατημένο το GTalk για να το χρησιμοποιώ.

Θέλω standalone αυτά τα προγράμματα και όχι να παίζουν μέσα από τον browser. Γι' αυτό συνεχίζω και κρατάω το MSN (μια που το Skype έχει απαίσιο interface) και χρησιμοποιώ αρκετά το Viber που έχει βελτιώσει και το desktop app.

Το Hangouts δυστυχώς πάσχει και στο mobile app. Είναι αρκετά δύσχρηστο και επίσης το push του δεν είναι ότι καλύτερο σε σύγκριση π.χ. με Viber, Whatsapp, FB κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ακομα κοσμος που παιζει με skype?

Για βιντεοκληση pc->pc ειναι μονο. 

 

Premium Skype για όλα τα τηλεφωνήματα? Δεν έχω σταθερό, 3 χρόνια μέσω Skype παίρνω τηλέφωνα. Και από PC και από κινητό (data connection/wifi). 

 

Καθώς κάνω αρκετά τηλεφωνήματα μηνιαίως δε φαντάζεσαι πόσο οικονομικότερα είναι από τουλάχιστον 10 ευρώ κάρτα σε κινητό ή πάγιο κινητής σύνδεσης και πάγιο σταθερού. Με 10 ευρώ credits κάνω καθημερινά τηλεφωνήματα για ένα μήνα σε οποιονδήποτε αριθμό παγκοσμίως, και μου περισσεύει και κανα ευρώ πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...