Προς το περιεχόμενο

Lenovo Sisley. Το iPhone 6 με Κινέζικη υπογραφή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

άμα το έκανε αυτό η samsung θα ζήταγε η apple να πάει αυτόφορο ο ceo της samsung :P

Aν το εκανε αυτο η samsung,θα ετοιμαζονταν ορδες απο apple fanboys,απ'ολο τον κοσμο,για επελαση στην Κορεα!!! :fear:  :P

Η πρώτη "επώνυμη" μαϊμού iPhone.

Δευτερη!

Η πρωτη ηταν το HTC one M8! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

@forgotten
Γράφοντας "ήμαρτον... όχι άλλη βλακεία σε παραγωγή" σημαίνει να μην το ξεκινήσουν καν... οπότε και να είναι "leaked image" νομίζω σε κάλυψα. 
Τώρα για το άρθρο που μου παραθέτεις, διαβάζοντας τα λεγόμενα του μάντη Kalxa :P σε πληροφορώ ότι απλά είμαι ένας αντικειμενικός κριτής και όχι όσα αυτός περιγράφει. Άλλωστε είμαι κάτοχος και android και IOS συσκευών οπότε έχω μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη για το που υστερεί ένα λειτουργικό :)
Το ότι γέρνω προς το IOS (ως το πιο ολοκληρωμένο λειτουργικό) δεν σημαίνει ότι θα στηνόμουν και στην ουρά για να το πάρω όπως κάνουν κάποιοι 
 
@InkjjI
To S3 που είχα έκανε 3 sec ν' ανοίξει τον dialer.
Αυτό και μόνο μου ήταν αρκετό για να το πουλήσω! Θα μου πεις φταίει το κέλυφος της Samsung. Δεν διαφωνώ αλλά με αυτά και πολλά άλλα σου βγαίνει το όνομα ότι το android lagάρει. Το βλέπεις! Το νιώθεις! Το ζεις! Άσε τη google να υπόσχεται ότι θέλει δε μας πείθει... 
"Λοιπόν καλύτερα να μασάμε παρά να μιλάμε" Όντως μασάω τσίχλα που το κατάλαβες;   :P
Τα έχουμε ξαναπεί τόσες φορές κι ακόμα δεν το εμπεδώσατε. Ο κάθε χρήστης που αγοράζει συσκευή με android δεν είναι του δικού σου επιπέδου να κάτσει να ψάξει να βάλει CyanogenMod μπας και δει χαρά στα δάχτυλά του... θέλει κάτι να δουλεύει άψογα (IOS) από μαμά εργοστάσιο!
 
@futureshock
Έκατσες κι ανέβασες μία φωτογραφία μόνο και μόνο για να την πεις στον Heisenburg αλλά η ένστασή μας ήταν ότι καμία συσκευή Android δεν δουλεύει σωστά με 512MB & 1GB ram που υπόσχεται η Google κι εσύ μας δείχνεις πίτες (αλάδωτες) με ποσοστά κυκλοφορίας OS στην αγορά...  
Μήπως πεινάς λίγο και βγαίνεις εκτός θέματος;  
 
@jmirko15
Συμφωνώ μαζί σου!
Κουτσοί στραβοί όλοι πάρτε android!
Α - Το κινητό μου φοράει android!
Β - Ναι αλλά δεν δουλεύει σωστά...
Α - Ρε φίλε ξέρεις πόσο έκανε;
Β - Άσε φίλος μπορώ να φαντάστώ... ήταν δώρο με τη δωδεκάδα Softex!!! 
 
Φιλικά πάντα! Δεν θέλω να θίξω κανέναν. Συζήτηση κάνουμε και λίγο χαβαλέ μαζί για να γουστάρουμε ;)

 

 

Δεν ξέρω τι ακριβώς είχες εγκαταστήσει μέσα σε εκείνο το S3 αλλά από εμπειρία μου μαζί του μέσω φίλων, είναι ένα τρομερά γρήγορο τηλέφωνο και σε καμμία περίπτωση δεν είναι όπως το παρουσιάζεις. Η ROM 4.3 ήταν άθλια από ό,τι θυμάμαι. Ίσως έτρεχες αυτή γι' αυτό και είχες θέματα. Μάλιστα το κρίνω ως πολύ καλή αγορά κοψοχρονιά και εγκατάσταση CyanogenMod να ευχαριστηθείς τσάμπα κινητάρα.

 

Όπως είδες άνωθεν πρόλαβα το σχόλιο σου διασαφηνίζοντας ότι δεν είχα ποτέ θέμα με 4.1.2 official ROM στο SGS2. Μετά σε κάποια φάση το root-αρα για να πετάξω λίγο πράγμα και να ελευθερωθεί χώρος αλλά αυτό ήταν όλο. Βέβαια το κινητό απογειώνεται με CyanogenMod αν και την πιο εντυπωσιακή διαφορά την έχω δει σε Sony Miro me 4.0.4 Official. Το καημένο σερνόταν και ήταν μη χρησιμοποιήσιμο στην κυριολεξία. Βάλαμε ένα port Cyan 4.1.2 και από τότε το κινητό αναστήθηκε. Ο φίλος μου δε βλέπει την ώρα να τελειοποιηθεί η 4.4.4 Cyan ported ROM ώστε να βάλει Kit Kat και να έχει Google Camera και κάτι άλλα.

 

Τώρα enough said νομίζω. Ναι, το Miro είχε θέμα αλλά όχι και το SGS3! Μην τρελαθούμε. Όπως και να έχει σε ένα κινητό που κοστίζει 20 ευρώ μεταχειρισμένο, σε λίγο θα υπάρχει τρόπος να τρέχεις ΤΕΛΕΙΑ 4.4.4 ενώ με λίγα θέματα το τρέχεις και τώρα. Στο 4αρι της αδερφής μου γίνεται να βάλω iOS 8? Χμμμ, μάλλον όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ξεφύγαμε Fan-Boyz.

OnTopic: Καλό, αν και ολίγον ξεδιάντροπο το c(L)opy-paste της αγαπημένης μας Lenovo. Τουλάχιστον το προεξοχόν "καυλί" ονόματι κάμερα με το μπαρντόν που προεξείχε, ρουφήχτηκε λιιιιιιίγο μέσα ώστε η κόπια της High End συσκευής μιας απ τις κορυφαίες εταιρείας του χώρου να μη μοιάζει εντελώς με ντενεκε σκουπιδότοπου στην οδό Φυλής πριν το περίπτερο αριστερά (εν αντιθέσει με το ορίτζιναλ το πράμα).

Άραγε σε τέτοιες φωτοτυπίες , επώνυμες και μη, ή "ηθικότατη" Apple δεν κάνει μηνύσεις;

Ααα ναι ξέχασα, ασχολείται με το να τρέχει στα δικαστήρια τη Samsung και την κάθε Samsung για.. στρογγυλές γωνίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να η λυση  σε οσους κραζουν την apple για τις τιμες , ευκαιρια να το αποκτησετε  να σας φυγει και το απωθημενο :)

Σε πολλα πραματα σε βρισκω λογικο, αλλα στην συγκεκριμενη τοποθετηση (που την επαναλαμβανεις συχνα πυκνκα) εισαι ντιγκα (ναι, Ντιγκα) παραλογος. Πιστευεις οτι ο μοναδικος λογος να κραξεις κατι ειναι απωθημενα? Δηλαδη οσοι εχουν απωθημενο να αποκτησουν σκυλο, κραζουν τα σκυλια (ή τον ιδιοκτητη τους?). Αφου δεν ισχυει και δεν το πιστευεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλα πραματα σε βρισκω λογικο, αλλα στην συγκεκριμενη τοποθετηση (που την επαναλαμβανεις συχνα πυκνκα) εισαι ντιγκα (ναι, Ντιγκα) παραλογος. Πιστευεις οτι ο μοναδικος λογος να κραξεις κατι ειναι απωθημενα? Δηλαδη οσοι εχουν απωθημενο να αποκτησουν σκυλο, κραζουν τα σκυλια (ή τον ιδιοκτητη τους?). Αφου δεν ισχυει και δεν το πιστευεις.

+1

Γαμάτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη η Samsung παει χαλια; Κλεινει; Τι φοβερους αναλυτες εχει στο insomnia.

Xαλαρο λουκετακι για τη Samsung, οσον αφορα το mobile κομματι. Εχει μολις το 3πλασιο market share απο τον 2ο και καταιδρωμενο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σαμσουγκ ειναι σε διαρκη πτωση στον τομεα των κινητων, αυτο ειναι μια αντικειμενικη πραγματικοτητα.

Η λενοβο συντομα θα ειναι η επομενη σαμσουγκ κατα την γνωμη μου. Το θεμα ειναι να προσφερει και κατι παραπανω, εκτος απο αντιγραφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Λοιπόν ελάτε παιδιά να κάτσουμε να φτιάξουμε μια κινητάρα. Ναι, τη θέλω ίδια με το iPhone το 6. Δε με νοιάζει πώς θα το λένε, θέλω μόνο να είναι ολόιδιο, μη σου πω και καλύτερο. Γιατί να το κρύψω; Όποιος θέλει iPhone και δε μπορεί να το πάρει, το δικό μου θα πάρει, αμέ."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σαμσουγκ ειναι σε διαρκη πτωση στον τομεα των κινητων, αυτο ειναι μια αντικειμενικη πραγματικοτητα.

Η λενοβο συντομα θα ειναι η επομενη σαμσουγκ κατα την γνωμη μου. Το θεμα ειναι να προσφερει και κατι παραπανω, εκτος απο αντιγραφες.

Μα ανεβαινει η LG, λογικα καποιος θα πρεπει να χασει για να ανεβει καποιος αλλος, και στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ο αμεσος ανταγωνιστης της, η Samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ανεβαινει η LG, λογικα καποιος θα πρεπει να χασει για να ανεβει καποιος αλλος, και στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι ο αμεσος ανταγωνιστης της, η Samsung

Η Lg ανεβαινει με βηματα χελωνας. Δεν θα μπορεσει ποτε να φτασει ψηλα.

Πιστευω οτι η λενοβο εχει τις προυποθεσεις να κανει μεγαλο μπαμ τα επομενα 2-3 χρονια, οπως εκανε και με τα pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Lg ανεβαινει με βηματα χελωνας. Δεν θα μπορεσει ποτε να φτασει ψηλα.

Πιστευω οτι η λενοβο εχει τις προυποθεσεις να κανει μεγαλο μπαμ τα επομενα 2-3 χρονια, οπως εκανε και με τα pc.

Διαφνω στο πρωτο σκελος. Η LG στην high end κατηγορια ανεβαινει δραματικα γρηγορα.  Απτην αλλη, στα low end οπου η Samsung ειναι Apple (με την εννοια πως οτι και να βγαλει θα πουλησει), ε δεν εχει και πολλα περιθωρια η LG να παιξει μπαλα.

Οσο για τη Lenovo, με μουφα αντιγραφες δεν νομιζω να παει μακρια. Ουτε η καμερα προεξεχει, ουτε το κινητο λυγιζει..τι ειναι αυτα τα πραματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφνω στο πρωτο σκελος. Η LG στην high end κατηγορια ανεβαινει δραματικα γρηγορα.  Απτην αλλη, στα low end οπου η Samsung ειναι Apple (με την εννοια πως οτι και να βγαλει θα πουλησει), ε δεν εχει και πολλα περιθωρια η LG να παιξει μπαλα.

Οσο για τη Lenovo, με μουφα αντιγραφες δεν νομιζω να παει μακρια. Ουτε η καμερα προεξεχει, ουτε το κινητο λυγιζει..τι ειναι αυτα τα πραματα?

Μπορει να κάνω λάθος, αλλά τι πωλήσεις κάνει το G3 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...