Προς το περιεχόμενο

Surface & Surface Pro,γενική συζήτηση!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Surface Pro 3 wins Best Mobile Tablet at Global Mobile awards during MWC 2015

 

http://www.windowscentral.com/surface-pro-3-wins-best-mobile-tablet-global-mobile-awards-during-mwc-2015

 

surface_pro_3_6.jpg?itok=1ZJ8WOD2

 

 

Μόλις πήρα από eBay Αμερικής ένα σχεδόν καινούριο μεταχειρισμένο με keyboard στα 1000Ευρώ.

Θα μου το φέρει γνωστός από βδομάδα.

Μου τρέχουν τα σάλια!

Αναμένουμε εντυπώσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 341
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ποντίκι να πάρω;

Απλό Bluetooth κάνει;

Απλά δε θα χρησιμοποιώ το δέκτη του.

Μπορεί να λέω βλακείες, Ε? μόνο συγκεκριμένα (ακριβά) κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιοδήποτε bt θα κάνει τη δουλειά του.

Εγώ πχ έχω 2 της MS

Τι ποντίκι να πάρω;
Απλό Bluetooth κάνει;
Απλά δε θα χρησιμοποιώ το δέκτη του.
Μπορεί να λέω βλακείες, Ε? μόνο συγκεκριμένα (ακριβά) κάνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η usb του δεν μπορει να σηκώσει το εξωτερικο dvd που εχω χωρις extra τροφοδοσια στο dvd. Μπορει ομως και τροφοδοτει το Gps στο αυτοκινητο τωρα που χαλασε ο αναπτήρας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η usb του δεν μπορει να σηκώσει το εξωτερικο dvd που εχω χωρις extra τροφοδοσια στο dvd. Μπορει ομως και τροφοδοτει το Gps στο αυτοκινητο τωρα που χαλασε ο αναπτήρας :)

Ουτε και σε εμένα με παρόμοιο εξωτετικο DVD παραδόξως ενώ το Pro 2 δεν ειχα θέμα!

Μικρο το κακό μιας και έχω ξεχάσει πότε χρησιμοποιησα cd/DVD τελευταία φορά   :)

 

btw νέοι Intel HD drivers

https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=4th+Generation+Intel%c2%ae+Core%e2%84%a2+Processors+with+Intel%c2%ae+HD+Graphics+4400

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δουλεύω 2 βδομάδες κι έχω πάθει πλάκα.

Είναι φοβερό!

Επειδή θέλω να πάρω BluRay για να βλέπω 3D στη τηλεόραση, μπορώ να βρω κάποιο (Recorder αν γίνεται) που να συνδέεται και με το Surface για να έχω και κει εισαγωγή από οπτικό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια, τι καταναλώνει λιγότερη ενέργεια;

Η οθόνη του Surface Pro 2;

ή κλειστή η οθόνη του ενώ στέλνει σήμα μέσω displayport σε εξωτερικό monitor;

 

Με το δεύτερο κερδίζεις επιπλέον αυτονομία(περίπου κάνα 2ωρο)

Η οθόνη είναι νούμερο ένας παράγοντας που τρώει την μπαταρία,αρα αν μεταφέρεις την εικόνα σε οθόνη θα κερδίσεις αρκετά παραπάνω αυτονομία.

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με hdmi σε tv, μπορείς να δεις αρκετές ταινίες χωρίς φορτιστή. Αυτό καθιστά ένα τέτοιο tablet πολύ καλύτερη λύση από οποιοδήποτε mediabox (που κοστίζουν ελάχιστα, βέβαια).

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νέο firmware update βγήκε εδώ και 2 ημέρες για την συσκευή

http://microsoft-news.com/microsoft-details-new-enterprise-features-in-second-march-firmware-update-for-surface-pro-3/

 

Surface Pro 3:

Surface Pro UEFI update (v3.11.760.0) provides added flexibility to configure UEFI in Surface Pro 3 devices. As more of commercial customers are deploying Surface Pro 3 for their end users every day, they have asked for more flexibility to configure the UEFI in these devices. Here are some of the improvements that are now available -
Modifications to boot process: It is now possible to configure UEFI to allow the system to boot from alternate devices such as USB flash drives and PXE, without requiring Volume Down button to be pressed at boot time.
Advanced device security capabilities: Many customers have asked for advanced device security capabilities. For example, education customers want the camera turned off so students can focus on their learning experience in class. To support such unique scenarios, customers can now selectively disable following hardware ports on the device.
Side USB port
* Docking ports
* Front camera
* Rear camera
* On Board Audio
* microSD card
* Wi Fi
* BluetoothCustomers can also choose to disable Boot from Network (PXE) capability.
OS Configurable Settings: To help large enterprise customers support their provisioning scenarios, we have now added an interface to allow UEFI configuration settings to be managed remotely. In an upcoming update, we will be releasing a downloadable tool that commercial customers can use to configure UEFI settings on their devices.
Surface Pro UEFI update (v3.11.760.0) improves customer experience while installing the firmware capsule updates.
* Improves performance of EFI applications such as 3rd party disk encryption software that load before Windows.
* Improves the reliability of the ESC key functions in pre-OS environments, such as Bitlocker Recovery screen.

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που καθόμουν και το'παιζα! (το tablet) παρατήρησα ότι η οθόνη δεν είναι και τόσο Responsive. Δυσκολευόμουν να πατήσω και ήθελε λίγο πίεση παραπάνω. Οι δε διεπαφές (swipe down - κλείσιμο εφαρμογής) δεν έπιαναν αμέσως και ήθελε επανάληψη μια δυό φορές για να πιάσει.

Είναι κάτι λογικό μιας και θέλει λίγο παραπάνω πίεση η εν λόγω οθόνη, θέλει απλά calibration, ή κάτι δε πάει καλά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες που καθόμουν και το'παιζα! (το tablet) παρατήρησα ότι η οθόνη δεν είναι και τόσο Responsive. Δυσκολευόμουν να πατήσω και ήθελε λίγο πίεση παραπάνω. Οι δε διεπαφές (swipe down - κλείσιμο εφαρμογής) δεν έπιαναν αμέσως και ήθελε επανάληψη μια δυό φορές για να πιάσει.

Είναι κάτι λογικό μιας και θέλει λίγο παραπάνω πίεση η εν λόγω οθόνη, θέλει απλά calibration, ή κάτι δε πάει καλά??

Από Σεπτέμβριο που το έχω έχει πολύ υψηλό response η οθόνη επιπέδου air 2 που τυχαίνει να τα έχω και τα 2.

Τώρα τι έφταιξε δεν γνωρίζω αν όμως συνεχιστεί κάνε ένα refresh και αν δεν στρώσει reinstall windows,λογικά θα στρώσει εκτός αν είναι πιο σοβαρό το πρόβλημα και χρειαστείς τεχνική υποστήριξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...