Προς το περιεχόμενο

Surface & Surface Pro,γενική συζήτηση!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Χτες που καθόμουν και το'παιζα! (το tablet) παρατήρησα ότι η οθόνη δεν είναι και τόσο Responsive. Δυσκολευόμουν να πατήσω και ήθελε λίγο πίεση παραπάνω. Οι δε διεπαφές (swipe down - κλείσιμο εφαρμογής) δεν έπιαναν αμέσως και ήθελε επανάληψη μια δυό φορές για να πιάσει.</p> <p>Είναι κάτι λογικό μιας και θέλει λίγο παραπάνω πίεση η εν λόγω οθόνη, θέλει απλά calibration, ή κάτι δε πάει καλά??</p>

 

Και στο δικό μου το response ειναι άμεσο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 341
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδιά όταν είναι ξαπλωμένο δεν ακούει το touch τόσο καλά. αλήθεια.

τόσο πολύ η ιδέα μου;

 

Επίσης, το πληκτρολόγιο δεν ανοίγει αυτόματα όταν ακουμπάω σε πεδίο για γράψιμο, όπως τα άλλα tablet και τηλέφωνα.

Επεξ/σία από okourkoulos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ρε παιδιά όταν είναι ξαπλωμένο δεν ακούει το touch τόσο καλά. αλήθεια.</p> <p>τόσο πολύ η ιδέα μου;</p> <p> </p> <p>Επίσης, το πληκτρολόγιο δεν ανοίγει αυτόματα όταν ακουμπάω σε πεδίο για γράψιμο, όπως τα άλλα tablet και τηλέφωνα.</p>

 

Κατι δεν πάει καλα τοτε.κανε update και αν συνεχίζεται το πρόβλημα αλλαγή...

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι update να κάνω?

 Windows Update? Έχουν γίνει όλα.

Τι εννοείς αλλαγή?

Δοκίμασε ένα refresh στα windows μέσα από την ενότητα update and recovery από τα pc settings(είναι το λεγόμενο soft reset)

Λογικά πρέπει να στρώσει η στην χειρότερη reinstall windows και στήσιμο από την αρχή της συσκευή μιας και θα επανέλθει στην εργοστασιακή κατάσταση όπως σαν να παραλαμβάνεις νέο μηχάνημα.

 

Αν εξακολουθεί το πρόβλημα τότε μόνο τεχνικη υποστήριξη.

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα σε factory settings το παρέλαβα!

ρε λες και να είναι τα δάχτυλα τα δικά μου, η ιδέα μου?

Πως να το επαληθεύσω?

Κανονικά πρέπει να συμπεριφέρεται όπως αλλα κορυφαία tablet σε απόκριση και smoothness.

Δεν μπορώ να κρίνω περαιτέρω στην περίπτωση σου μόνο σε σύγκριση με άλλες συσκευές μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

Η οθόνη πρέπει να ανταποκρίνεται στιγμιαία και άμεσα με ελαφρύ πάτημα οπουδήποτε.

Για ψάξε με καμία αναζήτηση στο Google μήπως βρεις κάτι συγκεκριμένο μπας και βρεις μια άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έψαξα λίγο, αλλά κανείς δεν αναφέρει κάτι παρόμοιο.

Θα δοκιμάσω ενα ίδιο που έχει μια ξαδέρφη και θα της δώσω το δικό μου για λίγο.

έτσι, θα μάθω ποιός φταίει: το μυαλό μου, ή το Surface!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ χρήσιμες πληροφορίες με ερωτήσεις-απαντήσεις σε βασικές απορίες σχετικά με το νέο μέλος της Surface 3 σειράς για υποψηφίους αγοραστές και όχι μόνο.

http://www.neowin.net/news/microsoft-takes-to-reddit-for-an-ama-on-the-surface-3-these-are-the-highlights

 

Q: Does Surface 3 support Always On Always Connected (Connected Standby)?

A: Behavior is just like Surface Pro 3. 4 hours of connected standby, then into hibernate.

Q: Why did the team decide to ditch the Surface text logo for the Microsoft logo?

A: We realized that a Surface contains all of what we as Microsoft has to offer. It is the physical extension of a software experience. To reflect that, we thought it was more appropriate to carry the Microsoft mark. And we all liked this idea

Q: Can we convert the charging micro-USB port to a full-size USB port with an adapter, and then plug in any USB device to it?

A: Yes! The micro-USB port charging port also handles USB data

Q: Does abandoning the Surface RT feel anything like leaving a child to die in the snow?

Seriously though, are Surface RT owners at least going to get a half update (Windows 8.10?). The same thing happened with Windows Phone 7.8, and it was better than nothing.

A: As a parent of 3, I am proud to say I have no idea what that would feel like...

Windows has announced that there will be an update for 8.1, but want to set expectations that it definitely is not windows 10. there wont' be an upgrade path.

Q: Hello Panos, et al. My question for you is multi-part: Does the S3 support 4k displays at 60Hz? Also can you tell the folks that run the MS Online Store that the EDU discount is not working for the S3 accessories?

A: 4K at 30Hz with Intel X7 Gen8 engine.

Q: Does the Surface 3 with LTE have a GPS chip?

A: Yes, the LTE versions have a GPS chip

Q: Does the Surface 3 have a TPM?

A: It has a Firmware TPM as part of the SOC

Q: Will the Surface 3 support two 1440p displays via daisy-chained DisplayPort connections?

A: The Surface 3 does not support daisy chaining monitors over DisplayPort. The Pro line is great for folks who need this.

Q: Does the Surface 3 have the thermal threshold for CPU cutoff like the SP3? I enjoy playing Dota 2 for a couple of hours and this was the one thing I did not want happening, at the already low settings required to play it.

A: Yes we do thermally throttle on S3. DOTA2 not specifically tested. We did test Civ5 and with 4G SKU at 25+ FPS. Another reference point is 3D Mark Cloud Gate shows S3 at ~70% performance of SP3 i3.

Q: How is the eMMC performance in comparison to the SP3 SSD?

A: S3 eMMC is about 50% of SP3 SSD. If your workload involves heavy file transfers (like video editing) recommendation is SP3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης, το πληκτρολόγιο δεν ανοίγει αυτόματα όταν ακουμπάω σε πεδίο για γράψιμο, όπως τα άλλα tablet και τηλέφωνα.

Στο κλασσικο περιβαλλον των windows το πληκτρολογιο δεν ανοιγει μονο του οταν πας να γραψεις σε καποιο πεδίο. Ετσι δουλευει. Δεν ειναι βλάβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά όλα ΟΚ με την οθόνη. Η ιδέα μου ήταν. τσέκαρα και σε άλλο και τα ίδια!

Έχω καλομάθει με το κινητό που είναι πιο άμεσο, μάλλον.

Κάτι περίεργο άλλο μου έσκασε, όμως χτες.

Εκεί που καθόμουν και διάβαζα insomnia, το αφήνω λίγο να πειράξω τη γυναίκα μου και μόλις πήγα να το ξαναπιάσω η οθόνη μαύρη!

Τίποτα δεν άκουγε, ούτε κουμπί, ούτε κλείσιμο, τίποτα.

Η μπαταρία στο 40% αλλά το έβαλα στη φόρτιση με το πληκτρολόγιο μαζί. Τίποτα!

Μέχρι να πιάσω το tablet να αρχίσω το ψάξιμο και να συνειδητοποιήσω τι έγινε πέρασε κανα 5λεπτο.

Και μετά απλά άνοιξε μόνο του από κει που τ'άφησα.

Επεξ/σία από okourkoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όλα ΟΚ με την οθόνη. Η ιδέα μου ήταν. τσέκαρα και σε άλλο και τα ίδια!

Έχω καλομάθει με το κινητό που είναι πιο άμεσο, μάλλον.

Κάτι περίεργο άλλο μου έσκασε, όμως χτες.

Εκεί που καθόμουν και διάβαζα insomnia, το αφήνω λίγο να πειράξω τη γυναίκα μου και μόλις πήγα να το ξαναπιάσω η οθόνη μαύρη!

Τίποτα δεν άκουγε, ούτε κουμπί, ούτε κλείσιμο, τίποτα.

Η μπαταρία στο 40% αλλά το έβαλα στη φόρτιση με το πληκτρολόγιο μαζί. Τίποτα!

Μέχρι να πιάσω το tablet να αρχίσω το ψάξιμο και να συνειδητοποιήσω τι έγινε πέρασε κανα 5λεπτο.

Και μετά απλά άνοιξε μόνο του από κει που τ'άφησα.

Πόση ώρα πείραξες τη γυναίκα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγήκαν και τα πρώτα αναλυτικά review για το Surface 3

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2426263,00.asp

 

Pros

 

Lightweight. Full HD display with touch and pen support. New Intel Atom x7 processor offers better performance than other Atom-based competitors. Long battery life in our tests. Better-than-average speakers and webcam. Includes a full version of Windows 8.1, with free year of Office and OneDrive.

Cons

Type Cover and Surface Pen sold separately. Atom processor can't compete with Intel Core CPUs. Power connector is loose and bulky. Built-in kickstand offers limited adjustability.

 

Bottom Line

 

The Surface 3 offers a welcome price break from the pricey Microsoft Surface Pro 3, and it's well built, offers a full version of Windows, and boasts impressive battery life. But in a crowded field, a solid tablet that relies heavily on expensive accessories falls short of top marks.

 

Surface 3 review: Smaller, slower, cheaper… better?

Switching to an x86 processor has made the Surface so much better.

http://arstechnica.com/gadgets/2015/04/surface-3-review-smaller-slower-cheaper-better/1/

 

 

The Good
•Immensely versatile machine
•Good battery life
•First-rate build quality
•Small and light
•Silent

 

The Bad
•Atom is fast enough, but still not really fast

 

The Ugly
•Those accessories that make the machine so compelling are all paid extras

 

 

Review: The Surface 3 is the first Surface I can recommend to anyone

http://thenextweb.com/insider/2015/04/13/review-the-surface-3-is-the-first-surface-i-can-recommend-to-anyone/

 

 

Surface 3 Gaming : Minecraft , Portal , Mass Effect 2 , Steam Streaming , Xbox One Streaming

 

https://www.youtube.com/watch?v=W1IcA4kHcYU

 

 

Εδώ παρέα με το Pro 3

 

Surface-3-5-730x487.jpg

Επεξ/σία από alextrela172
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...