Προς το περιεχόμενο

Surface & Surface Pro,γενική συζήτηση!


ektor7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 340
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα εχω το surface 3 και καποιες φορες κολλαει στον ηχο και στο video και πρεπει να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει. Εχω κανει επανεγκατάσταση τους drivers και εκανα και format ώσπου σήμερα μου εμφανίστηκε πάλι το ίδιο πρόβλημα.γνωρίζει κάποιος κατι για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου έχει συμβεί πάρα μόνο 1-2 φορες τις πρώτες 2 εβδομάδες που το πήρα(περσι τέλη Μάιου) που ο ήχος σταμάτησε ανεξήγητα να ακούγεται όπου έκανα επανεγκατάσταση των drivers και από τότε μελι-γαλα.

Με τα 8.1 όλο αυτό το διάστημα.

 

Καλησπέρα εχω το surface 3 και καποιες φορες κολλαει στον ηχο και στο video και πρεπει να κάνω επανεκκίνηση για να επανέλθει. Εχω κανει επανεγκατάσταση τους drivers και εκανα και format ώσπου σήμερα μου εμφανίστηκε πάλι το ίδιο πρόβλημα.γνωρίζει κάποιος κατι για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το έχετε υπόψιν. Υποτίθεται σε λίγες ημέρες θα έχουμε λεπτομέρειες για την αντικατάσταση των φορτιστών των surface pro.

 

http://www.windowscentral.com/microsoft-will-issue-voluntary-recall-some-surface-pro-power-chargers

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να το έχετε υπόψιν. Υποτίθεται σε λίγες ημέρες θα έχουμε λεπτομέρειες για την αντικατάσταση των φορτιστών των surface pro.

 

http://www.windowscentral.com/microsoft-will-issue-voluntary-recall-some-surface-pro-power-chargers

Μάλλον για το Pro 1/2 διοτι το Pro 3 κυκλοφόρησε τέλη Αυγούστου αρχες Σεπτεμβρίου του 2014 στην Ευρωπη αφου αναφέρει για αγορές εως 15 Ιουλιου οπου Αμερική μονο κυκλοφορούσε. Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το πήρα από Αμερική με αγορά 9/11/14?

Που θα απευθυνθώ?

Το Surface pro 3 μου είναι ήδη στη Γερμανία για αντικατάσταση.

Μήπως να τους στείλω μια ειδοποίηση να τακτοποιήσουν κι αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9/11/14 δεν εμπίπτει στην κατηγορία αλλα εφόσον απο το αριθμό της παρτίδας διαπιστωθεί οτι η συσκευή σου ειναι Ιουλιου παρτίδα τότε δικαιούσε και εσυ.
Αλλα μάλλον η ίδια η MS θα στείλει αναλογη ενημέρωση ανάλογα τιςπαρτίδες παραγωγής στους ανάλογους κατόχους.
Πάντως απο Αύγουστο του 14 και μετα παρτίδες δεν υφίστατε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες

 

Επειδή έκανα refresh σε surface pro χρειάζομαι μια βοήθεια. Εχω την εντύπωση αλλά μπορεί και να με απατα η μνημη μου πως οταν το αγορασα(πριν δυο χρόνια από infoworld) ειχε bundle τα office 2013.

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιωσει ή οχι και αν ναι που μπορώ να βρω το key.

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από aggelosv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες

 

Επειδή έκανα refresh σε surface pro χρειάζομαι μια βοήθεια. Εχω την εντύπωση αλλά μπορεί και να με απατα η μνημη μου πως οταν το αγορασα(πριν δυο χρόνια από infoworld) ειχε bundle τα office 2013.

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιωσει ή οχι και αν ναι που μπορώ να βρω το key.

 

Ευχαριστώ

Συνήθως αυτά πρέπει να τα ενεργοποιήσεις ένα εξαμηνο μετά το activation των Windows, μετά χάνεται η δυνατότητα.

Και συνήθως είναι συνδρομή για 1 ετος πχ office 365 η office Personal εξίσου για 1 έτος.

 

Πάντως από όσο γνωρίζω σε κανένα surface pro σειρα δεν εδωσε full άδεια χρήσης εφόρου ζωής, παντα περιορισμένης διάρκειας.και με όριο εντός εξαμήνου να το ενεργοποιήσεις από το activation των Windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παίδες

 

Επειδή έκανα refresh σε surface pro χρειάζομαι μια βοήθεια. Εχω την εντύπωση αλλά μπορεί και να με απατα η μνημη μου πως οταν το αγορασα(πριν δυο χρόνια από infoworld) ειχε bundle τα office 2013.

 

Μπορεί κάποιος να επιβεβαιωσει ή οχι και αν ναι που μπορώ να βρω το key.

 

Ευχαριστώ

Τα surface pro 1/2 δεν είχαν κωδικούς για office. Για τα επόμενα δε γνωρίζω...

Επεξ/σία από pascalbag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από εδώ η παραγγελία για το νέο καλώδιο.
https://www.microsoft.com/surface/en-gb/support/warranty-service-and-recovery/powercord
Μόνο το καλώδιο. Όχι για τον φορτιστή που έγραψα πριν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καποιες πολυ καλες τιμες σε surface 3 απο 3d party seller στο γερμανικό amazon. Θα το εμπιστευοσασταν; Ειναι ενα καινουργιο κατάστημα και δεν εχει ακομα ratings. Γενικα τι ισχυει, το amazon  σε καλύπτει σε περιπτωση μλκι@ς απο 3d party seller του;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τρίτους πωλητές επιλέγεις μόνο όταν έχουν εκατοντάδες θετικές κριτικές η και ότι είναι fulfilled by Amazon για να σε καλύψει το ίδιο το amazon de σε περίπτωση αναποδιές.

Αλλιώς ισχύει η πολιτική κάλυψης και επιστροφών του πωλητή και όχι του amazon.

 

Εννοείται δεν ασχολείσαι με μηδενικό rating πωλητή όπως αντίστοιχα σε eBay εξίσου.

Υπαρχουν καποιες πολυ καλες τιμες σε surface 3 απο 3d party seller στο γερμανικό amazon. Θα το εμπιστευοσασταν; Ειναι ενα καινουργιο κατάστημα και δεν εχει ακομα ratings. Γενικα τι ισχυει, το amazon  σε καλύπτει σε περιπτωση μλκι@ς απο 3d party seller του;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα το Surface 3 128gb LTE από το store της Micorsoft UK. Το ψώνισα μαζί με το dock station, πληκτρολόγιο και την δερμάτινη θήκη Marοο σε μαύρο του οψιδιανού. Το παρήγγειλα Κυριακή και μου ήρθε σήμερα Τετάρτη, μέσα σε 3 ημέρες. Όλα μέσα σε ένα μεγάλο δέμα καλά συσκευασμένα σε άριστη κατάσταση, τα πακέτα όλα σφραγισμένα στην αρχική τους συσκευασία. Είμαι κατενθουσιασμένος με το 3άρι! Εντάξει είναι λίγο βαρύ για να το δουλέψεις ώρα στο ένα χέρι αλλά το μηχανάκι φυσάει. Του πέρασα αμέσως ελληνικά και θα καθίσω αύριο να το σετάρω.

 

Τώρα λίγες πληροφορίες για να βοηθήσω όσους θέλουν να το παραγγείλουν από Αγγλία:

Πέρασα κανονικά την παραγγελία στο store με αποστολή Ελλάδα,  με την χώρα μας να είναι μέσα στον κατάλογο των χωρών αποστολής. Το πρόβλημα το συνάντησα στην διεύθυνση χρέωσης καθώς πλήρωσα με paypal και ελληνική ΑΜΕΧ της ALPHA BANK. Θέλει οπωσδήποτε να βάλεις διεύθυνση χρέωσης στην Αγγλία και το σύστημα δεν δέχεται ταχυδρομικό κώδικα της δικής μας μορφής. Αφού το σκέφτηκα λίγο και υπολογίζοντας πως θα μου στείλουν το τιμολόγιο (Invoice) στο email μου (όπως και έκαναν) έβαλα την διεύθυνσή μου στην Ελλάδα έβαλα έναν φανταστικό ταχυδρομικό κωδικό αγγλικού τύπου της μορφής ΑΑ111ΑΑ (όπου Α βάζεις γράμμα, όπου 1 αριθμό), έγραψα στο county GREECE και Country UK και είπα άμα το χάψουν το 'χαψαν! Φυσικά  ήθελαν να το χάψουν αφού με την πρώτη ματιά ακόμα και ο ποιο βλάκας υπάλληλος θα καταλάβαινε ότι δεν υπάρχει στην Αγγλία κομητεία GREECE με πόλη Thessaloniki! Το θέμα είναι ότι η χρέωση έγινε κανονικά με την αποστολή και έλαβα το πακέτο σε 3 ημέρες. Μου έστειλαν και το τιμολόγιο που γράφει Thessaloniki, United Kingdom :P  και είμαι αρχηγός!

 

Το μόνο που με απογοήτευσε είναι ότι δεν υπάρχει στην συσκευασία του Surface το Pen. Νόμιζα πως το δίνουν μαζί με το Surface και θέλω να ρωτήσω σε όσους έχουν αγοράσει, διατίθεται το pen στην αρχική συκσευασία ή το αγοράζεις ξεχωριστά; Επίσης αφού ψώνισα το Surface δεν μου έβγαλε το pen στα προτεινόμενα αξεσουάρ και για αυτό θεώρησα ότι περιέχεται στην αρχική συσκευασία.

Ελπίζω να βοήθησα και θα περιμένω μια διευκρίνιση από άλλους κατόχους για το θέμα του pen.

Επεξ/σία από anax111
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...