Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με windows 8.1 pro X64


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το update μετά το 8.1 (που το κατεβάζεις μέσω Windows Update). Αυτό που προσθέτει τα επιπλέον κουμπιά πάνω δεξιά στην οθόνη με τα tiles (νομίζω και το store στην taskbar όπως ανέφερες). Έκανα ξανά εγκατάσταση πριν λίγο καιρό τα 8.1 και δεν είχε κανένα θέμα μέχρι να βάλω το Update 1. Και σε παλιό υπολογιστή που το έχω, εμφανίζεται η ίδια συμπεριφορά (για κάποιο λόγο με πολύ μεγαλύτερη συχνότητα σε εκείνον - π.χ. 5 φορές τη μέρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update υπήρχε ήδη όταν έκανα εγκατάσταση τα windows.

 

 

Μπορώ να δω με κάποιο τρόπο αν το έχω αυτό το update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας στον Πίνακα Ελέγχου > Προγράμματα και δυνατότητες > Προβολή εγκατεστημένων ενημερώσεων (στα αριστερά) και να δεις αν έχει εγκατασταθεί η KB 2919355. Ή απλά δες πάνω δεξιά στην αρχική οθόνη αν υπάρχουν τα παρακάτω κουμπιά:

post-253261-0-41175900-1413895928_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα scan με το avg (σε κανονική λειτουργία) και με το malware bytes (σε safe mode). Το avg δεν βρήκε κάτι αλλά το malware bytes βρήκε κάτι αρχεία και τα διέγραψα. Λέτε να φταίνε αυτά?

post-219161-0-69093400-1413907077_thumb.png

post-219161-0-08021400-1413907079_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα scan με το avg (σε κανονική λειτουργία) και με το malware bytes (σε safe mode). Το avg δεν βρήκε κάτι αλλά το malware bytes βρήκε κάτι αρχεία και τα διέγραψα. Λέτε να φταίνε αυτά?

Αν δεν σου ξαναπαρουσιαστει το προβλημα τοτε,πολυ πιθανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιάσει το πρόβλημα. Βέβαια ούτε εχθές είχε κολλήσει (πριν ακόμα κάνω το scan με το malware bytes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...