Προς το περιεχόμενο

Οι πρόσφατες αλλαγές στη μηχανή αναζήτησης της Google, πλήττουν τις πειρατικές ιστοσελίδες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτή την λογική πρέπει να υποβαθμίσει και τις ιστοσελίδες που σαν λέξεις κλειδιά έχουν τις sex, cock, boobs, και τα λοιπά. Ελευθερία του λόγου και του τύπου σου λέει μετά.

 

Δεν την καταλαβαινω τη λογικη σου φιλε...

Τι σχεση εχει το πορνο με την πειρατεια, η οπoια ειναι και παρανομη?

Και μιλαω για το νομιμο πορνο φυσικα. Οχι για το παρανομο, οπως π.χ. παιδικη πορνογραφια, το οποιο ΔΕΝ εμφανιζεται στη μηχανη αναξητησης της Google.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι εκει στη Google εχουν παραισθησεις φαινεται. Καθε φορα που κανουν μια αλλαγη, πιστευουν πως ο αντικτυπος της θα ειναι τεραστιος στις ζωες ολων των ανθρωπων του πλανητη. Ποτε θα το συνειδητοποιησουν αραγε πως δεν μας ενδιαφερει οσο και να θαψουν τα torrent websites? Μεχρι και παιδια 10 χρονων τα γνωριζουν πια....ειναι ανωφελο να προσπαθουν να κρυψουν κατι το οποιο το γνωριζουν ολοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σιγά μην είχαμε ανάγκη το google για να μπούμε σε τορρεντς. Μπαίνουμε και κατευθείαν και είναι και ακόμα καλύτερα άντε γιατί σαν πολυ επισκεψιμότητα δίνουμε στο google που αντί να γράφουμε την σελίδα στον browser την γράφουμε σε μηχανή αναζήτησης. Ουστ απο δω ζωντόβολα της google.

Ειπε ο τυπος με το google chrome (μν μ πεις οτι δεν εχεις chrome κ με ξενερωσεις ;p )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η google ξεχασε να μας πει τι θα κανει με το youtube της...

Η μεγαλυτερη πειρατικη ιστοσελιδα κατα την αποψη μου.

 

Οχι μονο σου δινει cracks κτλ αλλα σε μαθαινει και να τα χρησιμοποιεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπε ο τυπος με το google chrome (μν μ πεις οτι δεν εχεις chrome κ με ξενερωσεις ;p )

Κι όμως τον έχω σουτάρει εδώ και καιρό τον chrome, αλλά κι εγώ ξενέρωσα όταν είδα ότι η παλιά καλή οπερίτσα μου διέλυσε τον παλιό browser και άρχισε να βασίζεται στο chromium project κι έγινε ίδια με τον chrome  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο για magnet uri ψαχνω στο google για περαιτερω seeds .

οποτε ....

 

παντως ειναι κριμα η γκουγκλ να αυτοκτονησει καταστρεφοντας αυτο που την φερνει ακομη και στο σημερα σε ολους τους υπολογιστες μας , την μηχανη αναζητησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πειρατεία υπήρχε και πριν το ίντερνετ και απογειώθηκε με αυτό......δεν κατάφεραν οι εταιρίες να την σταματήσουν και η google θα το καταφέρει τώρα ε σοβαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι χρησιμοποιούν σελίδες torrent πιστεύω ότι έχουν αρκετές δεξιότητες στο να βρίσκουν αυτό που θέλουν χωρίς την google. Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To https://duckduckgo.com/ με έκανε να επιστρέψω στο Safari μετά από χρόνια μιας και πρόσφατα έγινε ο πρώτος browser που μπορείς να του ορίσεις σαν default search engine την "πάπια"....

 

Mπορείς και στον chrome να την ορίσεις σαν default search engine κάτι που το έχω κάνει ήδη. Ο ρουφιάνος της google σιγά σιγά πρέπει να φεύγει από την ζωή μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζάμπα προσπαθούν να τα βγάζουν από τα αποτελέσματά τους τις Ιστοσελίδες, λες και εγώ δεν θα μπορέσω να βρω από άλλη μηχανή αναζήτησης ή να το γράψω πάνω από την μπάρα διεύθυνσης του πλοηγού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορείς και στον chrome να την ορίσεις σαν default search engine κάτι που το έχω κάνει ήδη. Ο ρουφιάνος της google σιγά σιγά πρέπει να φεύγει από την ζωή μας.

Μπορείς να ξεκινήσεις καταργώντας τον chrome. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...