Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστος πλέον ο διαθέσιμος αποθηκευτικός χώρος στο OneDrive για συνδρομητές Office 365


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να φανταστώ από τα υπόλοιπα που είπα δεν κάνει τίποτα ε;

 

Επίσης στο θέμα ασφάλεια δεν έχω χρόνο για να μαθαίνω τρόπους κλπ για να έχω ασφαλές τις εικόνες του instagram και την μουσική μου.

Και επίσης το OneDrive είναι το μόνο που δεν έχει θέμα με χακερς προς το παρόν τουλάχιστον.

So OneDrive.

 

Κάνει τα πάντα εκτός ίσως από το Xbox. Μην μπερδεύεσαι ίδια ακριβώς υπηρεσία είναι απλά η μία λέει πάνω Μ$ ενώ η άλλη όχι.

 

Όσον αφορά το θέμα hacking, δεν έχει πρόβλημα για την ώρα για τον ίδιο λόγο που τα Mac δεν έχουν ιούς, δεν το χρησιμοποιεί κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιεί κανεις το OneDrive?

Να είναι καλά το insomnia που τα διαβάζουμε και αυτά.

 

Επίσης μπορείς να μου εξηγήσεις πως κάνει αυτόματο share της φωτογραφίας μου από το κινητό μου; και συγκεκριμένα από WP.

Όχι πως ενδιαφέρομαι απλή περιέργεια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιεί κανεις το OneDrive?

Να είναι καλά το insomnia που τα διαβάζουμε και αυτά.

 

Επίσης μπορείς να μου εξηγήσεις πως κάνει αυτόματο share της φωτογραφίας μου από το κινητό μου; και συγκεκριμένα από WP.

Όχι πως ενδιαφέρομαι απλή περιέργεια :)

 

Θες μήπως να σου εξηγήσω τεχνικά πως γίνεται η διαδικασία του Sync; Δεν νομίζω ότι θες αυτό, απλά τρώγεσαι επειδή προσπαθείς να αποδείξεις ότι το OneDrive είναι καλό. Και ναι, σε σχέση με DropBox και iCloud, κανείς δεν χρησιμοποιεί το OneDrive. Οι μόνοι που χρησιμοποιούν OneDrive είναι ειδικευμένοι microsoft partners που έχουν Office 365 και το χρησιμοποιούν για δουλειά.

 

EDIT: Μπορείς και από το WP και από το Xbox σου να κάνεις access τα αρχεία σου μέσω web browser.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@GrandGamer

1. Άρα δεν μπορώ να κάνω autosync από το κινητό ούτε το Xbox. Αρα μείον ένας βαθμός.

 

2. Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις πόσοι είναι αυτοί με OneDrive? Ίσως δεν είναι τόσοι όσο αυτοί με iCloud\dropbox αλλά δεν είπα ποτε κιόλας ότι είναι περισσότεροι. Είναι ΑΡΚΕΤΟΙ. Οπότε σταματα αυτή την βλάχικη Antimicrosoft νοοτροπία.

 

Πες δεν γουσταρω OneDrive επειδή είναι της Ms και εμείς είμαστε Linux ελεύθεροι πιγκουινοι κλπ και άσε τις ανοησίες :)

 

Καλή σου ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που οι ήρωες του Linux πετάγονται σε κάθε θέμα με Microsoft, με μοναδικό στόχο να αποδείξουν πόσο φανατισμό έχουν.

 

Εδώ ο κόσμος βαριέται να μάθει το γραφικό περιβάλλον των Windows 8 που το μόνο διαφορετικό που έχουν από προηγούμενες εκδόσεις του λειτουργικού πρακτικά είναι η έλλειψη ενός ...start menu,

πιστεύετε σοβαρά ότι είναι λόγος να ασχοληθεί κανείς με το Linux ακριβώς το να χρειάζεταο να σπουδάσει κάποιος  το Linux;

Άσε που ακόμα και να σπουδάσεις το Linux,

πάλι όλο σφάλματα θα κάνεις είτε στο terminal είτε στο λειτουργικό,

με κίνδυνο κάθε φορά να κινδυνεύεις να χάσεις το σύστημα ολόκληρο;

 

 

Λοιπόν ας βάλουν πρώτα στις διανομές του Linux από προεπιλογή ενργοπoιημένο ...firewall,

και ας αφήσουν τα υπόλοιπα λειτουργικά.

LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αν ξέρεις τι κάνεις θα έχουν μεγαλύτερη ασφάλεια από το OneDrive :P

Και καπου εδω σκαλωνει το θεμα!

Το 99% απλοι χρηστες ειναι!Γι'αυτο δεν ειναι λυση!

 

Δεν ειναι τυχαιο οτι ο κοσμος επιλεγει τις ετοιμες  λυσεις ,dropbox,google drive,onedrive,box κ.π.λ.!

 

Σε ολες αυτες τις υπηρεσιες,αυτο που πρεπει να κανουμε,ειναι ΠΡΩΤΑ να προσεχουμε ΤΙ ανεβαζουμε και ΜΕΤΑ το ΠΟΥ το ανεβαζουμε!

Θες μήπως να σου εξηγήσω τεχνικά πως γίνεται η διαδικασία του Sync; Δεν νομίζω ότι θες αυτό, απλά τρώγεσαι επειδή προσπαθείς να αποδείξεις ότι το OneDrive είναι καλό. Και ναι, σε σχέση με DropBox και iCloud, κανείς δεν χρησιμοποιεί το OneDrive. Οι μόνοι που χρησιμοποιούν OneDrive είναι ειδικευμένοι microsoft partners που έχουν Office 365 και το χρησιμοποιούν για δουλειά.

 

EDIT: Μπορείς και από το WP και από το Xbox σου να κάνεις access τα αρχεία σου μέσω web browser.

Απο τα Windows 8.1 και μετα .το onedrive χρεισιμοποιειται για το συγχρονισμο μεταξυ των windows συσκευων,backup των ρυθμησεων,των passwords,των bookmarks κ.α.  και ολα τα saves πολλων metro παιχνιδιων και εφαρμογων.

Οποταν συνηδητα ή οχι πολλης κοσμος τα χρησιμοποιει!

Για την ακριβια ομως οι χρηστες του onedrive,ειναι ΠΟΛΥ περισσοτεροι στα windows 7,απ'οτι στα 8.1 που πολλες φορες δε το γνωριζουν,οτι το χρησιμοποιουν.!

 

Ιδια περιπτωση με τον onedrive στα windows 8.1,ειναι και ο googledrive στα android/chrome os!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα Windows 8.1 και μετα .το onedrive χρεισιμοποιειται για το συγχρονισμο μεταξυ των windows συσκευων,backup των ρυθμησεων,των passwords,των bookmarks κ.α.  και ολα τα saves πολλων metro παιχνιδιων και εφαρμογων.

 

Αν βάλεις Microsoft Account στα Windows γιατί ειδικά στο OneDrive, δεν μπορείς να κάνεις αποκλειστικό login, πρέπει όλο το σύστημα να είναι με online λογαριασμό... Βέβαια μπορείς να κάνεις access τα αρχεία σου αν κάνεις διάφορα κόλπα και ορίσεις το OneDrive σαν δικτυακό δίσκο αλλά δεν κάνει sync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις Microsoft Account στα Windows γιατί ειδικά στο OneDrive, δεν μπορείς να κάνεις αποκλειστικό login, πρέπει όλο το σύστημα να είναι με online λογαριασμό... Βέβαια μπορείς να κάνεις access τα αρχεία σου αν κάνεις διάφορα κόλπα και ορίσεις το OneDrive σαν δικτυακό δίσκο αλλά δεν κάνει sync.

Αυτη ειναι η λεπτομερια γιατι καποιοι δε χρησιμοποιουν στα windows 8.1 τον onedrive.

Απο αυτους που ειναι local,ενας μικρος αριθμος θα ειναι αυτοι που θα ψαχτουν για να το σεταρουν.

 

Το θεμα ποσοι ειναι αυτοι,που ειναι ή θα ειναι local στα windows 8.1 ή στα επερχονμενα windows 10?

Eνα ακομη θεμα,ειναι και η νοοτροπια του περισσοτερου κοσμου,που πολλες φορες να αποφευγει να ψαχνει κατι αλλο,ίσως και καλυτερο,απο αυτο που εχει default η συσκευη του! 

 

Και το πιο πιθανο σε λιγο καιρο οταν θα μπαινεις για πρωτη φορα στα windows,εκτος απο το μπαλονακι των browser,θα τρωμε στη μουρη και το μπαλονακι των clouds !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το πιο πιθανο σε λιγο καιρο οταν θα μπαινεις για πρωτη φορα στα windows,εκτος απο το μπαλονακι των browser,θα τρωμε στη μουρη και το μπαλονακι των clouds !!!

 

Άμα φάνε κανένα πρόστιμο από την Ε.Ε. σίγουρα. Θα χει πλάκα πάντως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που οι ήρωες του Linux πετάγονται σε κάθε θέμα με Microsoft, με μοναδικό στόχο να αποδείξουν πόσο φανατισμό έχουν.

 

Εδώ ο κόσμος βαριέται να μάθει το γραφικό περιβάλλον των Windows 8 που το μόνο διαφορετικό που έχουν από προηγούμενες εκδόσεις του λειτουργικού πρακτικά είναι η έλλειψη ενός ...start menu,

πιστεύετε σοβαρά ότι είναι λόγος να ασχοληθεί κανείς με το Linux ακριβώς το να χρειάζεταο να σπουδάσει κάποιος  το Linux;

Άσε που ακόμα και να σπουδάσεις το Linux,

πάλι όλο σφάλματα θα κάνεις είτε στο terminal είτε στο λειτουργικό,

με κίνδυνο κάθε φορά να κινδυνεύεις να χάσεις το σύστημα ολόκληρο;

 

 

Λοιπόν ας βάλουν πρώτα στις διανομές του Linux από προεπιλογή ενργοπoιημένο ...firewall,

και ας αφήσουν τα υπόλοιπα λειτουργικά.

LOL

 

 

Windows 10 Includes a Linux-Style Package Manager Named “OneGet”

 

http://www.howtogeek.com/200334/windows-10-includes-a-linux-style-package-manager-named-oneget/

 

για να σου μείνει linux σύστημα και να μην μπορείς να το επαναφέρεις πρέπει να έχεις πολύ ταλέντο με τους υπολογιστές :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 Includes a Linux-Style Package Manager Named “OneGet”

 

http://www.howtogeek.com/200334/windows-10-includes-a-linux-style-package-manager-named-oneget/

 

για να σου μείνει linux σύστημα και να μην μπορείς να το επαναφέρεις πρέπει να έχεις πολύ ταλέντο με τους υπολογιστές :P

Για την ακρίβεια όσο ταλέντο χρειάζεται για να μείνει οποιοσδήποτε υπολογιστής, είτε Windows είτε Linux.

 

Απλά δεν είναι και λίγο να το παίζεις ήρωας στο Linux...

LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...