Προς το περιεχόμενο

Corsair RMA Μεταφραση σε ελληνικα


vaiosgtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν λιγες μέρες εκανα μια αιτηση RMA στην Corsair. Εκανα κανα μισαωρο για να γραψω το μήνυμά μου :-D αφου τα αγγλικα που ξερω ειναι ελαχιστα. Τελικα μου απαντησανε αυτο:

 

Your replacement has been processed. Once shipped, you will be notified of the tracking number via email. Please disregard the automated email instructing you return your product as it is not required. Please make sure to attach a copy of your purchase invoice/receipt via the Attachment section below for future reference. Thank you.

 

Tο εβαλα στο google translate αλλα παλι δεν καταλαβα καλα. Εχει ξανακάνει κανεις rma με την συγκεκριμένη εταιρία, να με βοηθησει λιγακι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λεει οτι εγκρηθικε η αντιακτασταση! Οταν σου στειλουν την νεα μνημη θα σου στειλουν ενα μαιλ με το tracking number και να μην στειλεις το προιον οπως λεει στο αυτοματο εμαιλ διοτι δεν ειναι αναγκαιο. Τελος λεει να τους στειλεις την αποδειξη αγορας της μνημης με ενα μαιλ για μελλοντικη αναφορα!

 

που θες βοηθεια |? γιατι απο οτι βλεπω δεν εχεις να κανεις κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Επι ευκαιριας θα ηθελα να ρωτησω και εγω για την διαδικασια RMA, ενδιαφερομαι να παρω κατι μνημουλες απο το φορουμ εδω, να που ενας Φιλος μου'πε οτι με τις μεταχειρισμενες μνημες ειναι λιγο επιφοβο μην χτυπήσουμε, αυτα ομως εχουν lifetime warranty!!! αλλα ο Φιλος του φορουμ δεν εχει καμια αποδειξη αγορας και τα εχει παρει απο το eBay.

Πως ειναι ακριβως λειτουργει αυτη η διαδικασια RMA?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα δεν εχω μνημες. ενα κουτι θελω να αλλαξω.
Πριν καμια ωρα μου ηρθε ενα καινουργιο email. Αλλα ας τα ξαναπω απο την αρχη πιο αναλυτικά και με εικόνες :)

  • στην αρχη μου στειλανε αυτα τα δυο email ταυτοχρονα.

    post-251572-0-40428500-1414574039_thumb.pngpost-251572-0-14005600-1414574047_thumb.png

  • μετα στο ticket που ειχα κανει μου αφησανε το μηνυμα που εβαλα στο αρχικο post
  • και σημερα ελαβα αυτο:

    post-251572-0-60658900-1414574103_thumb.png

 

 

 

vasquez η corsair ειναι πολυ καλη στο aftersales της. εαν οι μνημες που θες να παρεις ειναι σε συμφερουσα τιμη μην το σκεφτεσαι καθολου για το θεμα της εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic:: Είναι μεγάλη ΝΤΡΟΠΗ άτομα μέχρι 30-35 ετών στις μέρες μας να μην ξέρουν Αγγλικά. Αυτό δείχνει ότι δεν είχαν όρεξη να μάθουν, να ψάξουν, να ασχοληθούν. Όσα άτομα ξέρω και δεν ξέρουν έστω ΜΙΑ ξένη γλώσσα όπως αγγλικά πάρα μόνο ελληνικά, είναι άτομα συνήθως με χαμηλές επιδόσεις στο σχολείο και γενικά άτομα με πολύ αδύναμο χαρακτήρα. Δεν μιλάω για άτομα που ειναι 40+ ετών που εκείνοι έζησαν άλλες εποχές και δεν είχαν ανάγκη τα αγγλικά. Μιλάω για άτομα πολύ νεαρής ηλικίας. Είμαι 18 ετών, και όταν με στείλανε στο φροντιστήριο για αγγλικά στην 3 Δημοτικού, έλεγα τι να τα κάνω μωρέ, βαριέμαι, δεν μου αρέσουν και τέτοια. Μετά από καιρό μου πέρασε αυτό και κάθησα και ασχολήθηκα. Σήμερα είμαι ευγνώμων στους γονείς μου που με ανάγκασαν να τα μάθω!!!

 

Ουυφ τα είπα και ηρέμησα και σορρυ για το τόσο άκυρο offtopic!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οπως και να χει αφου στα στειλανε τι αλλο θες? αυτο δεν καταλαβαινω :P

 

peleus δεν ειναι θεμα χαμηλων επειδοσεων! παιζουν διαφορα πραγματα ρολο! εγω τα ειχα παρατησει καποια στιγμη στο γυμνασιο -λογο του οτι ασχολουμε με υπολογιστες κτλ παντα διαβαζα στο ιντερνετ κτλ και αναγκαζομουν να τα χρησιμοποιησω οποτε "ηξερα"-

αλλα οχι γιατι δεν ημουν καλος μαθητης αλλα γιατι βαριομουν,δεν με ενεπνεε η καθηγητρια και γιατι δεν ειχα το μυαλο τοτε! 

προφανως και αυτο που λεω τωρα ειναι μακαρι να μην τα ειχα παρατησει τοτε και να ειχα μαθει και 2η γλωσσα και να μην χαλαω το χρονο μου στα 25 για τα αγγλικα ! αλλα αυτο το λεω με τα μυαλα που εχω τωρα πραγμα αδυνατο να το καταλαβαινα τοτε! αλλα και μενα μου φαινεται χαζο πλεον να μην ξερει καποιος εστω αγγλικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasquez η corsair ειναι πολυ καλη στο aftersales της. εαν οι μνημες που θες να παρεις ειναι σε συμφερουσα τιμη μην το σκεφτεσαι καθολου για το θεμα της εγγυησης.

 

κ'γω αυτο λεω Φιλε, αλλα ειπα επι ευκαιριας να μαθω την διαδικασια αυτη της RMA επιστροφης απο καποιους που ασχοληθηκαν για να εχω λιγο καλυμενα τα νωτα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...